Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod josef.r v 02 bře 2014 19:52

Ahoj kluci, asi po dvou letech zpět v ČR a už se zase šťourám v navigaci... :) Jak jinak... No ale nevím, jestli jsem z toho nevypad nějak. Nahodil jsem nové HERE mapy, ale za žádnou cenu nevidim ani jeden POI, i když vše správně ve složkách, mapa jede správně. Díky za pomoc
Uživatelský avatar
josef.r
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03 bře 2010 11:13
Bydliště: Praha

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod karelvol v 03 bře 2014 06:19

Musíš použít nový global_cfg verze 361316.
karelvol
 
Příspěvky: 73
Registrován: 17 srp 2010 20:16

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod szur v 03 bře 2014 11:25

Měl jsem ten sám problem .Použil jsem global_cfg verze 361316. Ted je všechno vpořadku.
Navon 560--Primo 216 230 _fmilan_amater
Honor 9_Nextegen_Skin_Pongo
Uživatelský avatar
szur
 
Příspěvky: 352
Registrován: 21 led 2010 20:33
Bydliště: Čes-slov-pol. pomezi

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod josef.r v 03 bře 2014 13:06

Díky moc, opravdu, funguje! Všechny poi, jak mají být.
Jen ta Mírova "vychytávka", co tu popisoval mi nejde zatím...
Uživatelský avatar
josef.r
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03 bře 2010 11:13
Bydliště: Praha

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod amatér v 03 bře 2014 17:20

Pokud se jedná, o to, co jsem popisoval >>> ZDE <<<. Tak k tomu mohu uvést jen jedno, jak jsem zjistil, nefunguje to u žádné z verzí kterou vám nabízí internet. Jde o to, že k tomu u těchto verzí, neexistuje potřebná licence. Jsou to prostě jednoúčelové verze (buď pro Izrael, nebo Turecko).
Další věc kterou jsem v této souvislosti zjistil:
- hlášení přirozeného navigování je závislé i na syntax hlasu, všechny hlasy (jejich syntax), které jsem kdy vypustil, byly koncipovány na základě německého syntax, ze kterého jsem vycházel. U takto postaveného syntax přirozené navigování funguje.
- již nějakou dobu se snažím vytvořit nový syntax pro české engine, který by byl stručný (ne tak užvaněný, jako ostatní hlasy), a zde vycházím z originálního syntax českého hlasu od NNG. S tímto syntax hlas skloňuje názvy ulic, takže příkaz "Po ... metrech odbočte vpravo do ulice Pivovarská" zní jinak: "Po ... metrech odbočte vpravo na Pivovarskou". Je však zajímavé, že s tímto syntax hlas přirozené navigování ignoruje, a hlásí vše tak jak je dosud zvykem.

Vím o člověku, který by byl schopen problém s licencí vyřešit, jenže:
- je to cizinec.
- zkoušel jsem simulace po městech jeho země, zda se zde také zobrazí zápisy pro přirozené navigování, bezvýsledně.
- napsal jsem mu co jsem zjistil, jde o to zda jsem to správně formuloval v jeho jazyce. :nevim:
- pokud je problém i se syntax hlasu, podporuje tuto funkci hlas TTS v jeho jazyce? :nevim:

Ostatně o tomto už psal SvoDa >>> ZDE <<< v březnu 2011, tenkrát jsme však nikdo neměl tušení, kdy a jak to funguje :)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod Mirus v 04 bře 2014 11:44

Mohu potvrdit pravdivost prvních dvou řádků minulého příspěvku .

Po výmazu Save jsem vyzkoušel na nových mapách (HERE) všechny tři zkušební trasy od amatéra a u mě se žádné názvy institucí bank a pod. v závorkách za názvem příští ulice nezobrazují a Eliška čte normálně : odbočte vpravo (vlevo) do ulice ... .

iGO 9.6.29.329069 (2.4 - Başarsoft Navigation) + Data.zip , který u instalačky byl
Jazyk - Český android fm+a_2.3
Hlas - Český - Eliška
S Branding.zip (amatér & fmilan - Verze 2.3a - 4.7.2013) i bez
Žádný skin
GoClever 4384FMBT
Prestigio GeoVision 7777
Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB , CZ LTE - Android 6.0.1
Uživatelský avatar
Mirus
 
Příspěvky: 533
Registrován: 12 lis 2009 06:40
Bydliště: Pardubice

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod SvoDa v 04 bře 2014 12:02

Ty používáš Branding.zip (amatér & fmilan - Verze 2.3a - 4.7.2013) určený pro Primo 2.0 v programu Primo 2.4. ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod amatér v 04 bře 2014 12:07

Dnes jsem to zkoušel na PRIMO 2.4 WinCE + NUANCE (Zuzana 7.0). Na mapě se u názvu příští ulice nic nezobrazuje, přesto hlas ta místa na trase hlásí, jenže nějak divně. Pokud to vyjádřím foneticky, tak to zní asi takto "past te Erotic City"; "before te Sony". Ještě horší je, že pokud nevím, co znamená to te (špatný překlad THE :?: ), nejsem schopen vytvořit slovník.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod Mirus v 04 bře 2014 12:14

@SvoDa
Ten jsem jenom prubnul . Ani jsem si nějak nevšimnul , že není pro verzi 2.4 .:-(
GoClever 4384FMBT
Prestigio GeoVision 7777
Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB , CZ LTE - Android 6.0.1
Uživatelský avatar
Mirus
 
Příspěvky: 533
Registrován: 12 lis 2009 06:40
Bydliště: Pardubice

Re: Mapy HERE (nástupce NAVTEQ)

Příspěvekod vovi v 04 bře 2014 12:30

amatér píše:...Ještě horší je, že pokud nevím, co znamená to te (špatný překlad THE :?: ), nejsem schopen vytvořit slovník.

To bude určitě to "the". Je možné, že kdybys měl phoneme soubory, tak by to znělo jinak?
Pro kontrolu si zasimuluj cestu do Varů - tam je hotel Thermal a ten by to mělo vyslovit se stejným "te".

To, co jsi popisoval, by mělo znamenat "za Erotic City" a "před SONY". A tam bych v angličtině právě ten určitý člen čekal.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků