Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Koupili byste si nový upgrade za 2000Kč (podrobnosti v příspěvku)

Ano, zcela určitě.
21
14%
Ano, jenom pokud by to stálo rozhodně méně.
79
53%
Ne, nepotřebuji.
33
22%
Nevím
16
11%
 
Celkem hlasů : 149

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod Jarouš v 15 bře 2009 09:52

Vedle na foru se objevili už první poznatky s novými mapami.Mrkněte sem:http://forum.mio4u.cz/viewtopic.php?f=102&p=26873&sid=fc739a41c4752c6d984a22b40a253d42&PHPSESSID=f12ae0dbab52d2ad3c334a4a5c21f2ef#p26873

Přítel "petrovo" se mě tam i zastal :!: :o :o
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod Ivo K v 15 bře 2009 18:03

Díky Jardo za info. ;)

Vypadá to, že budu asi mít za 230,-Kč další SD kartu do sbírky. :( Mohla by být aspoň 4GB. :lol: :lol:

iGO8 je iGO8!
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod SvoDa v 15 bře 2009 18:20

Vy se máte, já budu mít za 230,- DVD a předpokládám, že nebude RW :lol: , takže to budou vyhozené peníze :!: :twisted:
Ještě můžu zvážit, jestli pro to vůbec půjdu na poštu :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod deusexx v 15 bře 2009 20:17

A já si to můžu ještě rozmyslet,jestli dám 10 Kč za známku a xxx za kartu a nebo ušetřím podrážky za cestu na poštu :lol: Ještě to asi nechám uležet.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod vovi v 15 bře 2009 21:01

Počkejte, hoši, do zejtřka. Služební šochtle se mi vrátí na stůl a já to do ní neprodleně zasunu. A poreferuju!

Za sebe jsem se sice taky zaregistroval, ale poslal jsem zatím do Tábora jen tu služební. A jak to tak sleduju, tak tu svou přihlášku asi nechám vyhnít. Uvidíme...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod nostan v 24 bře 2009 13:18

addam píše:Máme pro Vás následující otázku, za účelem našeho vlastního průzkumu mezi uživateli navigací MIO.

Pokud by Vám Váš prodejce nabídl pro Vaši navigaci MIO C310, C510, C710, C320, C520, C720 nebo C720b nový upgrade jak navigačního programu tak i map na verzi podzim 2008 (možná i jaro 2009), kopili by jste si jej i kdyby tento upgrade nebyl vytvořen přímo výrobcem Vašeho zařízení, ale například jiným renomovaným výrobcem navigačního software nebo zařízení?
Samozřejmě za podmínek, že software byl prodejcem otestován a odzkoušen.
Samozřejmě, že jméno alternativního výrobce upgrade, by bylo samo o sobě zárukou dalších možností pozdějšího upgrade map a případně i software.

Děkujeme za odpovědi a hlasování.


Tak jsou už nějaké další podrobnosti o nabízeném software? Dostal jsem "aktualizaci" z Mio na DVD a SD kartě za 230,- poštovného ale po vyzkoušení bych toto nechtěl ani kdyby mi za to ještě platili. Připadá mi to jako nedodělaný polotovar. Neříkám, že je nefunkční ale působí na mě velmi stroze a nudně. Když k tomu připočtu ještě hned od nova starší mapy tak jsem zklamán a zásilku jsem uložil na dno zásuvky. Graficky zdaleka nedosahuje Mio Map které se mi zdá docela povedené ale bohužel dále nepodporované a bez možností aktualizace map. Tudíž zatím není jiná možnost než některá verze iGO 8. Mám k této možnosti pouze jednu uživatelskou připomínku. Příliš mnoho verzí a do toho množství Skinů což je pro občasného uživatele někdy trochu složité pro orientaci a nabývám dojmu, že mnozí autoři nebo vylepšovatelé těchto skinů ani tak nesledují praktický uživatelský komfort ale předbíhají se kdo dodělá co nejvíce funkcí pokud možno s ovládáním skrytými tlačítky nebo tlačítky "multifunkčními" což se sice naučím ale po týdnu nečinnosti už zase nevím co jsem kde mačkal.Je to sice pěkná hračka ale já potřebuji cca 3x do měsíce rychle a spolehlivě někde dojet a přes některé průjezdné body a bez rutinního ovládání je to trocha nepohodlné. Pokud nabízený program bude uživatelsky přívětivý a dobrý a hlavně bude jej možno mapově upgradovat, nepotřebuji nic jiného a až navigace Mio C720 zastará morálně tak, že bude veterán tak koupím novou moderní. Pravděpodobně mě skalní ladiči odsoudí jako barbara ale je to forum kde doufám mohu sdělit svůj názor. Pravděpodobně mám asi trochu pravdu, když i renomovaný přispívatel tohoto fora addam nabízí nebo respektive zkoumá zájemce o něco co by mohlo uspokojit takové jako jsem já a mě podobní i přes to že existuje iGO8.
nostan
 
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2009 11:11

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod vovi v 24 bře 2009 13:25

@nostan: plně sdílím tvé "nadšení" z aktualizace :twisted:
Ale není třeba lámat nad Miomapem hůl - objevily se pro něj mapy 2008.10 (čili stejná data, jaká teď mají i aktuální mapy pro iGo8). Pokud se ti do iGo8 nechce, řešení pro Miomap existuje a použití nových map je relativně snadné - je to spíš morální než technický problém ;) .
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod deusexx v 24 bře 2009 14:25

To nostan Souhlasím s tebou,co se upgrade týče.A co se týká iGO8 ,skinů a různých vymožeností....Jednoduchá rada.Základní skin je vyhovující.Pak už jenom vědět,že pokud chcu plánovat trasu,musím smazat předchozí,pokud tam je.A když plánuju delší trasu s průjezdními body,je potřeba si určit cíl a pak do toho průjezdní body.(S tím jsem se natrápil když jsem měl 520 novou :lol: ) A toto se nedá zapomenout.A nemusí tě trápit volání externích programů,jestli máš slunko tam kde má být,jestli je mrak takovej a nebo makovej,netrápí tě spotřeba.....Dalo by se to přirovnat k PC.Uživatelé versus fajnšmekři.Toto bylo,je a bude.Všude se najdou lidé,kterým stačí jenom málo(využijí 10% toho co to umí) a pak je skupina lidí,která se z toho snaží vyždímat nemožné.Záleží na kterou stranu se přikloníš.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod nostan v 24 bře 2009 21:36

deusexx píše:To nostan Souhlasím s tebou,co se upgrade týče.A co se týká iGO8 ,skinů a různých vymožeností....Jednoduchá rada.Základní skin je vyhovující.Pak už jenom vědět,že pokud chcu plánovat trasu,musím smazat předchozí,pokud tam je.A když plánuju delší trasu s průjezdními body,je potřeba si určit cíl a pak do toho průjezdní body.(S tím jsem se natrápil když jsem měl 520 novou :lol: ) A toto se nedá zapomenout.A nemusí tě trápit volání externích programů,jestli máš slunko tam kde má být,jestli je mrak takovej a nebo makovej,netrápí tě spotřeba.....Dalo by se to přirovnat k PC.Uživatelé versus fajnšmekři.Toto bylo,je a bude.Všude se najdou lidé,kterým stačí jenom málo(využijí 10% toho co to umí) a pak je skupina lidí,která se z toho snaží vyždímat nemožné.Záleží na kterou stranu se přikloníš.


O.K. Plně souhlasím s tím, že jsou v každém oboru hračičkové, a pokud je někdo spřízněn s PC tak obvykle není imunní ani k podobným oborům (navigace,mobily,video,audio a pod.) a to je můj případ. Jistě stačil by mi základní iGO8 a dostat do ruky ovládání a pro mé potřeby stačí.Princip toho jak stanovit trasu je jasný ale hledej ty ovládací tlačítka v jednotlivých skinech. ALE. Je chvíle času ,je tu něco nového (nainstaloval jsem do Mio C720 iGO8 8.3.2.64873) a písmena doprovodných informací jsou menší než v Mio Mapu a ejhle jsou tu Skiny, začneš hledat něco s většími písmeny, navíc ne každý skin umí , jak jsem se už naučil, 480x272 a jsem v tom až po uši a když o tom téměř nic nevím tak hledám a zabředávám do toho dál a dál až si uvědomím, že je víkend pryč, navigace je nacpána vším možným, k tomu co jsem chtěl původně na PC udělat jsem se vůbec nedostal. A já si uvědomím,že v pondělí budu tu navigaci potřebovat, tak sedím do půlnoci abych se dostal k původní základní verzi iGO kde je obsluha ještě jednoduchá. A potom v týdnu se objeví nabídka od addama "co by kdyby" za 2 000,- a proti tomu upgrate z Mio za poštovné 230,- a jsem v tom znova. O tom "co by kdyby" není nic známo, upgrade z Mia za nic nestojí, na to abych se učil úplně zgruntu a uměl si upravit skiny po svém jsem už lenivý a starý a tak se naštvu a píšu viz můj předešlý příspěvek. Jsem úplné pako a nebo je nás takových více?
nostan
 
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2009 11:11

Re: MAPY 2009 PRO VAŠE MIO !

Příspěvekod nostan v 24 bře 2009 22:07

vovi píše:@nostan: plně sdílím tvé "nadšení" z aktualizace :twisted:
Ale není třeba lámat nad Miomapem hůl - objevily se pro něj mapy 2008.10 (čili stejná data, jaká teď mají i aktuální mapy pro iGo8). Pokud se ti do iGo8 nechce, řešení pro Miomap existuje a použití nových map je relativně snadné - je to spíš morální než technický problém ;) .


Vím, že na sstopar jsou mapy které by snad šly do Mio Mapu dostat. Vím také,že na tomto foru mi nikdo neporadí, jak prolomit licence a hlavně jak ověřit návaznost map. Vím o této problematice dost málo abych si s tím uměl poradit a učit se od začátku a z gruntu nemám chuť protože moje priority zájmu jsou v trochu jiném oboru PC techniky. Ale díky, třeba se časem k něčemu na warezech dohrabu.Co taky za dlouhých zimních večerů smysluplného dělat, když potřebuješ trochu odreagování od toho co děláš. V dalším příspěvku jsem trochu více popsal co mě trápí. V zásadě jsou pro Mio C720 tyto možnosti:

1.Použít oficiální upgrade Mio 2008 (nestojí za nic a degraduje C720),

2.Počkat co se vyklube z nabídky od Addama za cca 2000,- (zatím velká neznámá a ani žádné screeny),

3.Přejít na iGO8 (je to řešení ale trochu se obávám překotného vývoje verzí a už teď verze 8.0.0.xxxxx s verzí 8.3.2.xxxxx moc kompatibilní nejsou a to uplynul teprve rok. Budou mapy pro verzi 8.3.2.64873 k dispozici třeba v roce 2010).

4.Pustit se do shánění map posledních verzí, nějak prolomit licence a nahrát do Mio Mapu3.3 a doufat, že na sebe budou navazovat.

Existuje ještě další možnost dát navigaci dětem na hraní a koupit třeba NAVON 460 s poslední verzí iGO8 a novými mapami za cca 4000,- 1až 2 roky upgradovat mapy a potom zase něco nového. Vidí někdo ještě jinou možnost pro Mio C720.
nostan
 
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2009 11:11

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků