Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod Jasper v 15 říj 2012 05:18

No tak trochu jo i když jsem z toho zatím trochu zmatený čekal jsem malinko jiný výsledek. ;) Ale potvrdilo se až o víkendu. Ve všední den ráno i odpoledne nabízí stále stejnou trasu o víkendu se stejnými parametry trasa jiná.
Výchozí bod Praha, ulice Železnobrodská cíl Brno. Ve všední den je trasa přes Satalice, Hloubětín (Poděbradská), Průmyslová, jižní spojka. V sobotu je to zcela jinak a trasa je Mladoboleslavská, Kbelská, Průmyslová a jižní spojka. Ta první trasa je ve všední den ráno opravdu nejrychlejší protože jinudy budu stát v kolonách. Takže evidentně nové mapy více zohledňují hustotu provozu.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod vovi v 15 říj 2012 06:37

No ono by to mělo být tím, že je konečně pro ČR ten .FSP soubor - jestli jsem dobře pochopil, co jsem o tom kde vyčetl, tak by mělo jít o podobnou záležitost, jako jsou .HSP soubory - v těch je ale "historický" provoz škálován po malých úsecích, v těch .FSP to asi bude malinko jinak, zřejmě je to na dny či půldny.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod amatér v 15 říj 2012 06:56

.fsp pro nové mapy, když to psal nemohl mít k dispozici, jedině .hsp, proto mě to zajímalo. Mně se ty .fsp nějak nezdají, jejich údaje pokrývají snad všechny cesty na mapě (v mém okolí i polní cestu). .hsp údaje pokrývají jen hlavní tahy.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod SvoDa v 15 říj 2012 06:59

Zkoušel jsem naplánovat trasu s .fsp i .hsp, pak s.fsp ale bez .hsp a naopak (s nastavením počátečního času ve stejnou hodinu a den) a hodnoty dojezdu se ve všech případech opravdu (pochopitelně) lišili.
Jen by mne zajímalo, už jsem se tuším ptal jestli se .fsp a .hsp doplňují, nebo který z nich má přednost.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod amatér v 15 říj 2012 07:08

Oba soubory najednou je asi nesmysl (pouze můj názor), já mám .hsp.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod Jasper v 15 říj 2012 08:06

amatér píše:.fsp pro nové mapy, když to psal nemohl mít k dispozici, jedině .hsp, proto mě to zajímalo. Mně se ty .fsp nějak nezdají, jejich údaje pokrývají snad všechny cesty na mapě (v mém okolí i polní cestu). .hsp údaje pokrývají jen hlavní tahy.


Je to přesně tak. V té době jsem měl mapu q2 a fsp q1. A jen tak mimochodem i když je to tady trochu OT. To androidí Primo je nějaké přecitlivělé na tyhle kombinace souborů. Od nahrání nových map jsem se ptýkal s nustálým zamrzáním Prima. Teprvé poté co jsem v adresáři ponechal pouze soubory z edice Q2 se zdá že je problém odstraněn.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod SvoDa v 15 říj 2012 08:07

Myslím, že když jsi měl mapu q2 a fsp q1, že ta .fsp nebyla aktivní.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod amatér v 15 říj 2012 08:20

Jasper píše:Je to přesně tak. V té době jsem měl mapu q2 a fsp q1.

No dobrá, a co .hsp ty jsi tam měl nebo neměl?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod Jasper v 15 říj 2012 08:23

Já myslím že aktivní byly. Popsal bych to stejně jako Mirek. Při kliknutí na mapu mi to pokrývalo opravdu všechny silnice. Stejně je to ale zvláštní. Zcela ignorována byl třetí varianta trasy. Stalice, Vysočanská radiála, Štěrboholská radiála a jižní spojka. Troufal bych si tvrdit že v neděli dopoledne by nejrychlejší byla tato trasa i když je delší. Ale třeba se pletu. :roll:

EDIT Mirku hsp jsem tam měl. Konkrétně NQ_15_2011.Q3_120314.

EDIT 2 Tak teď jsem z toho jelen. Rychlý pokus. Zkusil jsk se to bude chovat s jednotlivými soubory a s kombinací. Takže i když jsem měl pouze hsp nebo fsp a stejně tak s oběma soubory mi to teď trasu počítá ve všech případech stejně přes Kbelskou což je ovšem jinak než to počítalo minulý týden v 7 ráno. A ještě ke všemu se to seká pořád a zmizely mi "oblíbené" :twisted:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod amatér v 15 říj 2012 08:42

Vyhoď .fsp a ponech jen .hsp.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron