Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod Jasper v 15 říj 2012 08:54

Vyhodil jsem fsp a oblíbené mám zpět :shock:

EDIT A zdá se že i to zamrzání je pryč.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod Jasper v 16 říj 2012 07:54

Tak mi to stejně nedalo abych to ještě jednou vyzkoušel. S předchzími mapami Q1 jsem bez problémů používal soubory hsp i fsp a žádné problémy jsem neregistroval. Zkusil jsem odstarnit hsp abyc vyloučil možnou kolizi. V první fázi jsem doplnil fsp pouze pro ČR. vše bylo funkční i při kombinaci hsp a fsp. Začal jsem doplňovat postupně další soubory s myšlenkou že je třeba jeden z nich poškozen. Doplnil jsem fsp pro Andoru, Rakousko a Belgii. Stále se zdálo že bez problémů. Další tři soubory (Chorvatsko, Dánsko a Estonsko) ovšem Primo už nerozdejchalo. Zkusil jsem je odstrańovat po jednom ale nic se nezměnilo. Zase jsem vše smazal a použil fsp pouze pro ČR a Německo kam nejvíc jezdím. Opět nefunkční. Takže finále je že fsp jsou definitivně pryč. Nechápu ale že předchozí verze běžela bez problémů.

Ještě popíšu příznaky. Pokud tam ty fsp jsou výrazně se Primo zpomalí. Jak mpohyb mapy tak pohyb v menu. Po několika kliknutích v menu se přestanou ozývat zvuky tlačítek. Pokud se i přes to rozjedu dochází k výpadkům signálu gps a navi po chvíli celá zamrzne.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod SvoDa v 16 říj 2012 09:24

S verzí Q1 jsem testoval jen CZ.fsp. Mám rovněž NQ_15_2011.Q3_120314 .hsp a k nim nyní mapy Q2 + na zkoušku už druhý den všechna Q2.fsp a Primo se chová stále stejně (dobře). Podotýkám, že na WinCE (MIOC720), tedy s o mnoho menší RAM. Problém tudíž asi nemusí být v samotných (některých) .fsp.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod adrian.gulo v 16 říj 2012 12:07

Zaujímavá diskusia ohľadom FSP súborov. Naschvál som nahodil všetky dostupné štáty a všetky fsp súbory. Vyskúšal navigovanie, i simulovanie cez Budapešť, a vôbec som si nevšimol žiadne zamŕzanie. A to v Budapešti mám i budovy zapnuté, 3D. Mašinka veteránska MIO C520.
Ale na druhej strane plánovanie trasy cez viaceré štáty, zrýchlenie výpočtu som si nevšimol. FSP sú aktívne !
Tak naozaj zaujímavé, že niektorým to spôsobuje kolíziu
MIO C-520 - iGO PRIMO 2

Prestigio Geovision 5850HDDVR-iGO Primo 9.6.7.299158
adrian.gulo
 
Příspěvky: 255
Registrován: 28 pro 2011 17:49
Bydliště: Slovakia , Štúrovo

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod Jasper v 16 říj 2012 12:43

No mě je to vzhledem k okolnostem taky divné. Přemýšlím kde může být problém S podobným chováním jsem se na Androidu setkal na začátku a problém byl tenkrát v kolizi map různých dodavatelů. Ale teď jsem nic neměnil všechny soubory jsou od jednoho vydavatele a ze stejné edice. Jediné POi mám namíchané. Dokážu pochopit že by to byl problém Androidu ale že bych byl jediný komu to dělá :roll:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod SvoDa v 16 říj 2012 12:55

Jestliže jsi neměl problém s 2012.Q1, je otázkou, kolik lidí má právě nyní Android s .fbl + .fsp (2012.Q2) + .hsp (2011.Q3)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod adrian.gulo v 16 říj 2012 12:57

...Jasper.... ja som dokonca kombinoval mapy západnej EU NAVTEQ ( s FSP) , a strednú EU som mal CEDA a Topmap, a aj tak to bolo OK.
Lenže, nevšimol som si rozdiel vo výpočtoch trasy veľkú rýchlosť s FSP. Bez HSP sú výpočty o niečo pomalšie, ale či mám tam FSP alebo nie, rýchlosť je asi stejná. Aspoň som si to nevšimol.
MIO C-520 - iGO PRIMO 2

Prestigio Geovision 5850HDDVR-iGO Primo 9.6.7.299158
adrian.gulo
 
Příspěvky: 255
Registrován: 28 pro 2011 17:49
Bydliště: Slovakia , Štúrovo

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod SvoDa v 16 říj 2012 13:08

Já to osobně nezkoušel, ale myslím, že už tu někdo psal, že .fsp jsou kompatibilní jen s danou verzí map.
Dnes mne však Jasper vyvedl z míry tím, že měl .fbl NQ.Q2 a .fsp Q1 a že byly .fsp aktivní, ale že by .fsp od NQ pracovaly s .fbl od TT či CEDA :?:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod adrian.gulo v 16 říj 2012 13:15

SvoDa NIE,,, Ja " doma " používám hlavne domáce mapy, ale na západ mám Navteq,. Vlastne skúšal som všelijako. Ale prepínam si profily a tam mám domáce mapy s kombináciou Navteq a v 2. profile čisto len Navteq. V oboch profiloch mám FSP. Samozrejme len pre príslušné štáty od Navteq. A nijako som si problém zamrzania alebo spomalenia nevšimol.
Tieto mapy navteq Q2 a domáce vydavateľstvo sa dá kombinovať, a aj tak FSP sú aktívne, i keď len západné štáty mám.
No a ako som už popisoval, nevšimol som si rozdiel pri plánovaní na západ v rýchlosti, či s FSP alebo bez. Ide to ako ide. :D
MIO C-520 - iGO PRIMO 2

Prestigio Geovision 5850HDDVR-iGO Primo 9.6.7.299158
adrian.gulo
 
Příspěvky: 255
Registrován: 28 pro 2011 17:49
Bydliště: Slovakia , Štúrovo

Re: MAPY NAVTEQ 2012/Q2

Příspěvekod vovi v 16 říj 2012 13:17

NQ_Q2 fbl i fsp mám pod WinCE ještě na stařičkém Primo 1.2 a šlape to jak hodinky.

A na Androidu mám Q1 (komplet) a zamrzá mi to podobně jako Jasperovi - protože to beru zatím spíš jako hračku, nijak jsem to neřešil. Dnes poprvé mi někdo potvrdil, že se mu android mašinka chová podobně - a o dost nabušenější, než je ta moje ;)
Já jsem ale měl vždycky zato, že se mi to takhle začalo chovat poté, co jsem "za běhu" změnil orientaci displeje a od té doby Primo přestalo stíhat překreslování a chovalo se právě tímto popsaným způsobem. Po vypnutí a následném zapnutí bylo zase vše OK - až do přetočení displeje.

Myslím si tedy, že to s mapami opravdu nesouvisí, a že bychom tohle měli řešit spíš v androidové sekci...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků

cron