Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod amatér v 01 črc 2012 09:44

To je zajímavé zjištění. :) Všechny silnice opravdu končí na hranicích, a tato část Srbska jako by opravdu neexistovala.
To, že je Kosovo obsaženo v global_cfg, jsem si všiml již dříve
obr_13.jpg
jenže pod Srbskou vlajkou, tak jsem si to opravil
obr_14.jpg


Opravený global_cfg pro případné zajemce
global_cfg.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod OnderCZ v 01 črc 2012 10:13

Nové mapy už také testuji, bohužel u nás zůstaly stále nějaké chyby. To, že v naší malé obci nejsou rychlostní limity, to plně chápu. Takto vypadá snímek z naší obce a trasa navigování na "hlavní" II/345.
snimek_02.png

Navteq ve svých mapách vůbec nemá jednu silnici. Je to zrovna ta, po které se jezdí primárně, pokud se vyjíždí z místa, které mám označeno jako startovní. Tady jsem ji označil zeleně.
snimek-cesta.png

Modře jsem vyznačil, jak by to mělo správně vypadat.
snimek-cesta-2.png

Ta červená cesta, kudy mě to teď navádí, tak ta je bohužel neprůjezdná, je tam zákaz. A když ji zablokuji, tak mě to navádí všemi malými uličkami, kde téměř také nikdo nejezdí při průjezdu obcí nebo je tam přímo zákaz. Označil jsem je oranžově.
snimek-cesta-3.png

Mapy TomTom i CEDA zde chyby nemají a vypočtená cesta vede tak, jak by to i v reálu mělo vypadat. Chyby jsem někdy v lednu zkoušel reportovat pomocí tohoto odkazu
Kód: Vybrat vše
http://mapreporter.navteq.com/
Zaregistroval jsem se a všechno to tam uvedl. Oprava zatím bohužel žádná. Chtěl jsem se proto zeptat, jaké máte zkušenosti s tímto reportem, zda Navteq příslušné místo opraví třeba časem nebo jestli report chyb nepomáhá. Případně zda mám chyby poslat ještě někam jinam. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zařízení: myPhone NEXT - iGo Primo 2.4 (9.6.29.383117)
Zařízení: Dynavix Nano - iGo Primo 2.0 (9.6.5.216230)
Mapové podklady: HERE 2014/Q2
OnderCZ
 
Příspěvky: 13
Registrován: 20 led 2012 10:31

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod amatér v 01 črc 2012 10:33

Co se reportů týče, změny se neprojeví hned, někdy to trvá i více než rok, ale nakonec je zakomponují. Asi čekají na více ohlasů, pro kontrolu daného reportu.

Kdo zná Lovosice může vyzkoušet trasu Krátká (třeba od kina) > Teplická. Dříve navigace vypočetla trasu přes bývalý žel. přejezd (zrušen koncem 60 tel), dnes podchod pro pěší. Nové mapy NQ už vypočtou trasu správně přes Holoubkov.
Druhý problém byl v ulici Wolkerova, pokud jste z ní naplánovali trasu k Teplickému nádraží (ulice U výtopny) opět vás navigace vedla do podchodu pro chodce, dnes již správně přes žel. přejezd v ulici Dlouhá.
Další problém byl s ulicí Hluboká, na mapách byla propojena se silnicí č.30. Pokud jste tedy naplánovali trasu od benzinového čerpadla do Lhotky nad Labem, navigace vás naváděla úzkou, neprůjezdnou stezkou pro chodce do ulice Hluboká.

Netvrdím, že vše je opraveno jen díky tomu, že jsem reporty stále opakoval, ale opraveno to je. Za sebe říkám: čím víc reportů, tím lépe. Myslím, že hlavní tahy si okaučují sami, ale příklady, které jsem uvedl, nebo to co uvedl OnderCZ, je potřeba reportovat stále znovu, pokud se to v nové edici ještě neprojevilo.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod vu5936 v 01 črc 2012 10:47

Moje zkušenost s reportováním podle uvedeného odkazu také není dobrá. Bydlím v ulici, ke je 9 domů a ulice je naše soukromá. Protože jsme si ji investovali kompletně sami, je na konci permanentní závora, aby tudy neprojížděli lidi z navazující čtvrti, kteří se odmítli podílet na její výstavbě. Jenže je to zajímavá spojka z hlavní silnice do vesnice a navigace nám tam směrují auta. Takže přestože máme u vjezdu značku slepá ulice a zákaz vjezdu, každý trotl tam musí vjet, aby pak na konci narazil na závoru a couval 200 metrů zpátky a nebo se nám točil pod okny, kde na to není místo. Reportoval jsem to poprvé před dvěma lety a před půl rokem znovu, ale pořád nic...
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod amatér v 01 črc 2012 10:57

vu5936 píše:Reportoval jsem to poprvé před dvěma lety a před půl rokem znovu, ale pořád nic...

Já bych to reportoval znovu. ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod yksyks v 01 črc 2012 12:33

Ohledně reportů jsem podněkud skeptický. Před 14 měsíci jsem například — mimo jiné — hlásil neexistující vodní plochu, která není ani na jejich vlastních satelitních snímcích (nespíš proto, že tam nikdy žádná nebyla), a v poslední verzi map nejen, že je stále, ale dokonce si k ní vymysleli i neexistující název...

S ostatními mými opravami je to tak napůl: některé akceptovali, jiné ne, ale většina je jich v Mapreporteru označená jako "Closed", zbylé ještě po víc jak roce jako "In progress". Řekl bych, že data aktualizují jen podle vlastních zdrojů a na hlášení nějakých amaterských nadšenců zvysoka kašlou.

Rychlostní limity, které byly odstraněny někdy koncem roku 2009 stále ještě nejsou zpět. Když to srovnám se stavem před 2009, anebo třeba se Slovenskem, kde jsou rychlosti v kdejaké vísce a ještě k tomu správně, je to smutné. Ale to zas tak důležité není.
Evolve Multitraxx 4GB (480 x 272) • Primo 2.0.1 (9.6.5.221194) • skin diMkaWA -TomSoft 1.5.3 (a) • NQ 2013.Q2
Uživatelský avatar
yksyks
 
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2010 13:06

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod expertdb v 01 črc 2012 13:33

Tak já jsem měl s reportem štěstí ;) . Opravili dvě chyby, jednu křižovatku, která nebyla průjezdní všemi směry a jednu ulici, která naopak průjezdní není. A hlavně hned v další aktualizaci.
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb
 
Příspěvky: 404
Registrován: 05 pro 2008 18:00

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod amatér v 04 črc 2012 00:03

vu5936 píše:V nových mapách už Navteq uznal Kosovo. Je nově zakreslená jeho "státní" hranice a jeho mapové prvky zmizely ze Srbska. Bohužel jsem .fbl soubor pro Kosovo nikde nenašel, abych se podíval, jak je aktuální.

Možná se dočkáme i mapy, první vlaštovka už je.
obr_18.jpg

:arrow: :idea:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod amatér v 04 črc 2012 10:55

A zde je ta druhá
Obrázek
:arrow: :idea:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mapy NAVTEQ 2012 / Q1

Příspěvekod vu5936 v 04 črc 2012 17:45

Koukal jsem se na aktuálnost mapy Kosova, ale kromě oddělení od Srbska se od minulého čtvrtletí moc nezměnilo. Letos tam otevřeli 50km úsek nové dálnice přímo od hranice s Albánií, nicméně na mapě ještě není zakreslená. Stejně tak chybí řada tranzitů kolem měst, které už vloni fungovaly. Ale politicky je to určitě krok dobrým směrem.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron