Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod Xarx v 28 říj 2011 19:20

Rád bych se zeptal ...

Mám Navon N480. Originální karta k navigaci má ubohé 2 GB, a tak se na ni ani náhodou nevejdou všechny soubory, které (s navigací dodaná) mapa Evropy obsahuje. Pokud potřebuji nějakou málo používanou mapu, dejme tomu Francie (> 90 MB + ~20 MB POI + ...), tak musím zase něco jiného z karty smazat (resp. v Naviextras Toolboxu "přesunout do PC").

Ptám se tedy, jestli se i v budoucnu (třeba za 2 roky) dostanu k těm částem mapy Evropy, které jsem si z Naviextras.com nikdy nestáhnul. Nebo zda mám raději stahovat a přesouvat do PC a zase stahovat jako blázen, abych o ty dosud nestažené části mapy Evropy nepřišel a mohl je v budoucnu využít. Jinak řečeno, když mám licenci k mapě Evropy na rok 2011, zda si i v roce 2013 budu moci z Naviextras.com stáhnout všechny její části (ve verzi 2011).

Díky,
Martin.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod tomasii v 29 říj 2011 10:40

Z praxe mohu říci, že od registrace na NaviExtras jsou k dispozici aktualizace 1 rok, některé ale i podstatně déle. Přesto si myslím, že je lepší si bezplatné aktualizace stáhnout včas. Mám 3 roky kartu Amigo pro PDA a stále šlo stahovat aktualizace Maďarska, ale jiné už zdarma k dispozici nebyly.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod Xarx v 29 říj 2011 19:42

Díky za odpověď. Jen se ujistím, že jste mi odpověděl, na co jsem se ptal. Nejde mi o aktualizace, ale o součásti mapy Evropy, která měla být celá součástí navigace. Jenže kvůli velikosti originální paměťové karty (a vestavěné paměti) se na ni celá mapa Evropy nevešla. A tak její části - i když jsem si je, aspoň předpokládám, zaplatil - jsou k dispozici pouze na netu.

Vy tedy říkáte - ze zkušenosti - že na tom netu tyto části (ne aktualizace) nebudou trvale?

Díky,
Martin.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod tomasii v 30 říj 2011 13:57

Ano, aktualizací rozumím vše, co se aktualizovat může - program, mapy, poi, atd.

Nevím, jestli by nemělo dojít k výměně karty v záruční době, když to, co bylo zakoupeno (pokud jsou roční aktualizace jsou zahrnuté v ceně), není možno provést. Tu výměnu by měl nejspíš zajistit prodejce. Je to ale jen můj názor.

Pokud bych byl v tvé situaci, požádal bych prodejce o zajištění kompletní aktualizace na prodané kartě, že mi to nejde.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod addam v 31 říj 2011 12:03

to Xarx - Odpověď rozdělím na dvě části a předpokladem k mým informacím je to, že máš model N480 s programem iGO PRIMO.

1) Pokud jsi svoji navigaci NAVON N480 kupoval před 4.11.2010, tak máš nárok na JEDNU aktualizaci map (celé Evropy) zdarma a tuto aktualizaci musíš provést do 12ti měsíců od prvního použití navigace. Pokud jsi svoji navigaci kupoval po 4.11.2010, tak máš nárok na VŠECHNY aktualizace map (celé Evropy) zdarma po dobu 12 měsíců - nové mapy vycházejí většinou 4x ročně, takže v tomto případě si můžeš až 4x zdarma stáhnout nejnovější mapy Evropy. Program NaviExtras ToolBox si sám zvolí kam které soubory po stažení nainstaluje.

2) Co se týče kapacity, tak model NAVON N480 má vnitřní paměť 2GB a v této vnitřní paměti je uložen navigační program + mapy a další content východní Evropy. Dále je z výroby v navigaci vložena microSD paměťová karta o kapacitě 2GB a na této paměťové kartě jsou uloženy mapy a další content západní Evropy.
Celková kapacita úložiště je tedy u této navigace 4GB (2GB MFD + 2GB SD). Nejnovější mapy celé Evropy mají momentálně objem 1,7 GB viz obrázek, takže se Ti do navigace bez problému vejdou.
MapOfEurope.jpg

Troufám si tvrdit, že i kdyby se mapy v následujících XY letech objemově zdvojnásobily (což nepředpokládám), tak se do Tvojí navigace stále vejdou...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod Xarx v 31 říj 2011 13:44

Já nevím, Addame, kolik zabírá celá mapa Evropy, ale pravděpodobně to není jen 1.7 GB. Faktem ale je, že Naviextras Toolbox mi neustále tvrdí, že na kartě není dost místa. Kromě (aktualizovaného) originálního obsahu tam nic nemám, a záloha interní paměti a karty (po vymazání v tuto chvíli pro mne nepotřebných souborů, např. kompletní Východní Evropy) zabírá 3.3GB. Odhaduji, že na webu je toho ke stažení ještě tak 0.5-1 GB (lokálně mám na PC odloženo 450 MB, ale na netu je toho mnohem víc). A tak jediný způsob (jaký mě momentálně napadá), jak provést stažení kompletního obsahu, který mi Toolbox nabízí (vše se týká jen Evropy, ale nejsou to jen mapy, např. i POI, 3D modely atp.), je:

- Přesunout stávající obsah do PC
- postupně nastahovat všechny nabízené části z netu a hned je přesouvat do PC, abych uvolnil místo
- po několika takovýchto iteracích přesunout původní obsah z PC na kartu (příp. obnovit ze zálohy).

To celé je práce na několik hodin. Proto jsem se tomu snažil vyhnout. Možná mi něco uniká, ale jiný způsob mě nenapadá.

Díky,
Martin.

Update: Teď koukám na zálohu a vidím, že mi Toolbox některé mapy nakopíroval jak na kartu, tak i do interní paměti. Celkem asi 350 MB zbytečně navíc. Zkusím to doma ještě promazat a uvidím, jestli to pomůže. Ale nejspíš ani těch 350 MB + odhadem 200 MB stávajícího volného místa po vymazání Východní Evropy nebude stačit na veškerý obsah (>500 MB). Večer to zkusím a uvidím.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod addam v 31 říj 2011 14:34

Pokud jsi navigaci kupoval u nás (v ENTERSHOPu), tak platí jednoduchá nabídka - budeš-li chtít, tak nám svoji navigaci (včetně originální paměťové karty) pošli a já aktualizaci map provedu. Do dnešního dne jsem provedl několik tisíc aktualizací navigací NAVON a zatím nikdy jsem nezaznamenal žádný problém s kapacitou...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod Xarx v 01 lis 2011 09:37

Tak se to vyřešilo dvojím způsobem. Jednak jsem našel v navigaci ještě i starší verze map současně s aktualizovanými, takže jejich promazáním se uvolnilo další volné místo. Pak už se všechen obsah z netu do navigace vešel.

Jenže jsem aktualizaci dělal až dnes ráno, a zdá se mi, že byl včera (do konce října?) na netu ještě nějaký další obsah, který tam už dnes není, čímž jsem ušetřil další místo. :-( No nic, už si nepamatuji, co konkrétně to bylo, ale snad to nebylo nic podstatného. Jen mi přišlo, že tam bylo podstatně víc souborů. (Pamatuji si jen na nějaká "traffic info" a "driver alerts", což je u N480 stejně asi k ničemu.)

Díky za asistenci,
Martin.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod tomasii v 01 lis 2011 13:13

Jj. takže jako obvykle - příčina byla mezi židlí a navi. :lol: :lol: :lol:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Do kdy se dají stáhnout aktualizace?

Příspěvekod Xarx v 01 lis 2011 13:41

Tak bych to neformuloval :-) Příčina byla spíš v tom, že Toolbox udělal na kartě a v interní paměti nepořádek, v kterém se pak sám nevyznal. A pohohlo teprve ruční promazání.

Martin.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Další

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků