Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod Jasper v 07 říj 2011 15:45

Ne. Nic to nenapíše. Naplánoval jsem cestu do Drážďan a pustil simulaci a najednou koukám že mi to po najetí na D8 hlásí příští změnu směru po víc jak 100 km :?
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod Jerry v 07 říj 2011 17:16

Něco podobného bylo u obchvatu obce Kočov na spojnici mezi Planou a D5. Obchvat byl již v mapě zakreslen, ale navigace směřovala po staré silnici. Navigace mi nehlásila nic o zprovoznění nového úseku. Poslední verze map již naviguje správně po nové silnici.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod amatér v 07 říj 2011 17:52

Tome, s tím nic nenaděláš ještě v posledních mapách 2010 to bylo dobře, na dálnici to nenavádělo, protože plánovaná dostavba byla konec roku 2010. Nové mapy už toto omezení nemají. Díky přiblblím aktivistům je dostavba dálnice přes České středohoří v nedohlednu (rok který uvádíš je utopie). Ten trouba který to má na svědomí je dnes poradce ministra dopravy :roll: .
Naštěstí je na konci dálnice u Lovosic přehledné značení, takže ten kdo není závislák a při řízení se spoléhá převážně na zdravý úsudek to zvládne. Naproti tomu mapy TT dálnici neznají vůbec, a proti mapám NQ na nich nejsou ještě správné objízdné silnice. Je to to staré dilema, používat mapy, na kterých už je budovaná silnice, nebo používat mapy, kdy přestože jsi na silnici na mapě je pole.

Aby to bylo objektivní, na nových mapách TT už je nový kruhový objezd u SCHZ Lovosice, na nových mapách NQ dosud není.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod chucky v 12 říj 2011 16:25

O víkendu jsem jel na výlet do Polské Osvětimi. Věděl jsem že dálnice končí v Ostravě - Bohumín a do Polska se ještě jenom dělá. Navigace mě hnala klidně dál na Polskou A1. Když jsem chtěl tenhle úsek vynechat (vynechat speciální úsek) překvapilo mě, že mapa "ví" o tom, že usek bude v provozu až v březnu 2012, ale klidně mě tudy vedla.
Mapy TA O.K. - polskou A1 nemá ani v mapě.
NAVON N750
PRIMO 2 : 9.6.2.209584 : GJ_si

HTC Sensation - Android 4.0.3 - qHD - 960x540
PRIMO 2 : 9.6.7.735654 : bez skinu
Uživatelský avatar
chucky
 
Příspěvky: 378
Registrován: 11 lis 2008 18:57
Bydliště: Damnice

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod Miroš v 14 říj 2011 17:32

Ještě by si mohli tvůrci ty mapy pročistit. Když zadám od nás cíl Teplice - Lázeňský sad, tak oboje poslední NQ i TT-TA ve směru od Mostu naplánují trasu nesmyslně kolem Teplic na sjezd na Ústí n. Labem a pak kolem pumpy po nějakých cyklostezkách nebo chodnících pro pěší. Správná možná cesta je pouze přes město.
Rychlostní limity - začínám oceňovat, že v NQ nejsou všude, protože třeba u TT-TA to neustále upozorňuje na sníženou rychlost v místech, kde již mnoho let ta omezení nejsou. A řekl bych, že na některých nových R a D silnicích mají neustále omezení z dob výstavby.
Ještě jsem schválně porovnával nové ulice v našem městečku, v TT-TA nejsou a v NQ jo, předpokládal jsem to spíš opačně.
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod Jasper v 17 říj 2011 08:20

Musím se podělit o sobotní "zážitek". :? Sice na tom že jezdím na mapy Navteq nic nehodlám měnit ale jako upozornění pro všechny to sem napíšu. Vyrazil jsem na rodinný výlet z Prahy na zámek Červená Lhota. Přiznám se že ty končiny moc neznám nicméně do Tábora určitě bez problémů dojedu i bez navi. Navíc známe manželky tak jsem měl Primo vypnuté. Pouze jsem ještě v klidu uložil cíl a vyrazili jsme naší novou károu směr jih. Po nájezdu na hotový úsek D3 jsem navi zapnul. Vše vypadalo bez problémů. Blížil se konec dálnice a sjezd v Táboře a zdálo se že vzdálenost sedí. Jenže těsně před sjezdem jsem zaregistroval že podle Navtequ dálnice vesele pokračuje a že mám sjet až za dalších 600 metrů což ovšem nešlo. Jenom letmo jsem kouknul že za tím sjezdem mám pokračovat vlevo. Takže jsem sjel a přes kruháč tedy do leva. Došlo k přepočtu a já si oddychl že je to OK. Nebylo. Primo bylo zmatené jak včela v zimě. Neustále přepočítávalo trasu a navíc jsem zaregistroval výpadky signálu GPS. Jel jsem instiktivně. Pak se vše ustálilo a já přes snahu Prima dostat mě na nexistující D3 dojel do Soběslavi. Přesně podle pokynů jsem odbočil dojel na křižovatku kde jsem dostal pokyn pokyn odbočit vpravo. Pominu li že křižovatka vypadal úplně jinak tak hlavně tam žádné pravo nebylo :? Takže rovně. Po pár metrech pokyn vlevo jenže tam byla uzavírka takže opět rovně. Po pár metrech opět pokyn najet na stavbu D3. :? To už jsem nevdržel rejpání mojí drahý polovičky jestli tam někdy dojedeme a vypnul jsem zvuk. Teprve v následující vesnici (Tučapy) se Primo chytlo a dovedlo mě do cíle.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod vovi v 17 říj 2011 08:28

No, já mám zkušenost v opačném gardu - Chorvati stavěj dálnice rukama a ne hubou, takže tam pravidelně jezdím poslední úsek A1, kterej ještě nikdy v aktuální mapě nebyl :lol: Jenže s tím už počítám, takže ke konci dálnice vyhodím ženu od volantu, vypnu zvuk a jen po očku sleduji, jak podle Prima jedu cestou necestou přímo přes hory a doly. A taky se chytá až po sjezdu v první obci, kde se s povděkem chytí na silnici, která v mapě už je.
U nás holt je dávno na papíře hotovo, jen ta silnice ještě obvykle tak nějak trochu není dostavěná... :evil:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod somik v 17 říj 2011 11:16

S tím vypnutím zvuku kvůli manželce je to super rada, já ji ale naserviroval druhou navigaci přímo před ni, a to byl rachot: jedeš rychle, chceš zaplatit pokutu ??, tudyma tě to nevede .. :lol: :lol: :lol:
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod vovi v 17 říj 2011 12:40

Tak jí v tý její šochtli uprav skin tak, aby ukazoval rychlost rovnou aktuálnímu limitu sníženému o náhodné číslo mezi 1-10 km/h ;)

Lepší by bylo vypnout manželku, ale to by mohlo bejt trestný.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod mkb v 17 říj 2011 14:04

to Jasper:

Na onen kruháč je možné jet dvěma způsoby.
1. Sjet z dálnice před mostem (silnice na Pelhřimov) a najet na kruháč.
2. Pokračovat (cca 200m), podjet silnici na Pelhřimov a dálnici opustit až na jejím úplném konci. Pak se na ten kruháč najede z druhé strany.
Nevím, jak v tomto místě mapy NQ vedou, v Čechách používám zásadně jiné a ty tam fungují dobře. Ale možná v tom je ten sobák. Pokud tě mapa vedla na ten druhý způsob a ty jsi dle cedulí použil způsob první, pak nastal jistě chaos. :)
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků