Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod SuperMUF v 21 zář 2011 14:18

amatér píše:.fda a .fpa bych měl mít večer.


Ahoj, asi jsem něco zásadního přehlédl, ale nikde pro NavteQ 2011-Q2 nevidím FDA/FPA ... stačilo by pro CZ

děkuji
Uživatelský avatar
SuperMUF
 
Příspěvky: 68
Registrován: 16 úno 2009 09:41

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod amatér v 21 zář 2011 14:31

Nic jsi nepřehlédl, oni prostě zatím nejsou.
:D celou dobu ti šlo o mapy TA?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod SvoDa v 21 zář 2011 15:15

ještě k příspěvku viewtopic.php?p=75553#p75553 Vaška (vuvu), se kterým jsme si to mimo fórum vyříkali. Opravdu nejde o to, jestli silnice v mapě mají/nemají nějaká omezení, ale o naplánování trasy k místu, ke kterým široko daleko silnice v mapách nejsou, čili jsou mapové silnice od cíle daleko.
Shodli jsme se na tom, že sice jak TA tak NQ trasu k těmto místům naplánuje (nehlásí, že je cíl izolován), jen z místa nejbližší silnice k cíli naplánuje trasu vzdušnou čarou.

Dle Vaška:
- mapy TA při reálném navigování i simulaci po opuštění poslední silnice v mapě stále naplánovanou trasu k cíli trasu drží, ikdyž jsi vlastně mimo silnici, a ikdyž se silnice klikatí, máš stále před sebou přímku (ala azimut) k cíli,

- kdežto NQ v místě opuštění silnice při reálném navigování i simulaci nahlásí, že jsi dosáhl cíle (jakoby okraj poslední silnice byl sám cílem) a naplánovaná trasa k cíli v krajině bez silnic zmizí a tím i "mimosilniční" cíl někde v dáli.
Dle vuvu se tak chovaly i předchozí NQ verze map, ví to, často jezdí služebně i v terénu, kde nejsou silnice obsaženy v .fbl.

Teď mne tak napadá, jestli právě tato vlastnost map NQ nebyla důvodem, proč skinaři (nevím jestli diMka, ale Gujron to tam má, měl to i v iGO8), mají ve skinu funkci " Automaticky smazat trasu při dosažení cíle".
Kdysi jsme o této funkci diskutovali s tím, že když cíl projedeš, jelikož třeba nemůžeš zaparkovat na tvé straně silnice, atd. že cíl vlastně zmizí průjezdem toho místa a po otočení už vlastně nevíš, kde cíl přesně byl atp.

Pokud bych však měl ve skinu volbu "ponechat cíl i po jeho dosažení", mělo by se Primo chovat s NQ tak jak TA, čili cíl někde v krajině mimo silnice, by po sjetí z poslední silnice do krajiny nezmizel a držel trasu v přímce k cíli, ale to je jen má teorie, nezkoušel jsem to v reálu, jen v simulaci, kde bohužel i se zapnutým "nemazat trasu v cíli" a povolenými nezpevněnými komunikacemi to simulaci ukončí při opuštění silnice v rámci vjezdu do krajiny :( )

Jediným řešením asi bude před sjetím ze silnice "do krajiny" přepnout do režimu "terénní" :(
Naposledy upravil SvoDa dne 23 zář 2011 08:54, celkově upraveno 3
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod SuperMUF v 21 zář 2011 15:54

amatér píše:Nic jsi nepřehlédl, oni prostě zatím nejsou.
:D celou dobu ti šlo o mapy TA?


ano, celou dobu jsem uvažoval o mapách TA ale nyní slýchám že NQ má 99% čísel popisných což by mne docela pomohlo protože doposud čerpám čísla popisná z POI CEDA2009.09 a to už mnohdy nestačí ...

takže bych rád udělal nějakou zodpovědnou volbu - viz moje aktuální pokusy s MapChangerem - a třeba vyhraje NQ, což mohu posoudit ale až se souborem FPA
Uživatelský avatar
SuperMUF
 
Příspěvky: 68
Registrován: 16 úno 2009 09:41

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod expertdb v 01 říj 2011 12:53

Tak se objevily dlouho očekávané doplňky našich navigací NAVTEQ 2011.Q2 Europe fda/ftr/fpa/extended poi ;)
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb
 
Příspěvky: 404
Registrován: 05 pro 2008 18:00

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod amatér v 01 říj 2011 14:01

Co je to extended poi ?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod expertdb v 01 říj 2011 14:17

Ooops, no tak to zatím nevím, protože tuto část jsem zatím nestahoval. Je to trošku větší soubor a momentálně jsem omezen daty :x .
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb
 
Příspěvky: 404
Registrován: 05 pro 2008 18:00

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod SvoDa v 01 říj 2011 15:29

jsou to adresy na podnikatelské subjekty (firmy fyzických osob)
Já, jakožto běžný uživatel, jsem to zase smazal, jelikož to nevyužiji, ale mnohým, např. pro komerční účely, se to může hodit
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod Jasper v 07 říj 2011 15:36

Jedna malá zrada a nevím jestli to bylo i v předchozí verzi. :roll: To že to zná kompletní D8 se mi zdá dost předčasné vzhledem k termínu dokončení (2013 :?: )
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: MAPY NAVTEQ 2011/Q2

Příspěvekod SvoDa v 07 říj 2011 15:42

plánuje se po ní trasa ? nehodí to nějakou hlášku (při plánování = v rámci výpočtu ?)

Kdysi tu myslím Mirek dával screen něčeho podobného - něco jako, že úsek na trase bude dokončen v ...datum... Paměť mám už ale možná děravou
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků