od Cinda v 01 led 2012 13:53
Po dlouhém nucení se používat mapy TT jsem se musel vrátit k NQ. Jezdím docela často stejné trasy a tak mohu testovat... Např. podle posleních TT map nedokážu dojet do cíle, kam běžně jezdím roky. Zkuste si například dojet do obce "Hlízov 70". Obec je dle map TT mimo dostupnou oblast a mapy NQ normálně, čili správně navigují. Zkuste si jet z obce Starý Kolín do zmíněného Hlízova 70. TT mapy vás vedou po všech čertech, jen aby se vyhnuly úseku dlouhém asi 100m. Je to normální silnice 2. třídy. Ale podle TT map je neprůjezdná. Takových případů je docela dost, např. kolem Liberce...Výsledek? Pokorný návrat k NQ.
Poznámka. GOOGLE mapy používají stejný mapový základ - čili Teleatlas (TT). Při nastavení trasy např z Kutné Hory do zmíněného Hlízova 70 je v popisu trasy upozornění: "Tato silnice může být v určitých obdobích uzavřena", Takže je vidět, že do map autoři vložili informaci o možném problému, např. v zimě. Primo se ale těmto úsekům tvrdošině vyhýbá.
Hezký Nový rok všem.
Čína 5'', Win CE6, 800x480, 128MB RAM, 4GB ROM, Primo 2.0, DIMKA - TomSoft
Samsung Galaxy S2 ICS testuji iGO Primo