Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod SuperMUF v 02 říj 2011 14:03

Ahoj lidičkové ... dovolte mi prosím jeden dotázek - sám mám IGO Primo ale někteří moji přátelé mají starší iGo 8.3 ...

předpokládám, že záležitost FPA je tedy jen záležitost Primo verze ? je zde nějaký mezním, třeba 1.0 ještě neumí, 1.1 umí nebo něco podobného ?

a z diskuze vyplývá, že i mapové podklady FBL obsahují některá čísla ( tedy jsou použitelné i ve verzích iGo 8.3, Amigo ... ) a ve verzi iGo Primo mám navíc ještě FPA ...

děkuji za odpověď ( abych věděl kdybych byl dotázán právě těmi majiteli iGo 8.3 )
Uživatelský avatar
SuperMUF
 
Příspěvky: 68
Registrován: 16 úno 2009 09:41

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod SvoDa v 02 říj 2011 14:45

iGO8 umí jen .fbl a iGO8_DA verze ještě i .fda.
Však to mohou s .fpa v iGO8 tví přátelé vyzkoušet, jestli uvidí víc čísel domů nebo ne ;)

stačí se kouknout v "obsahu" v info o programu ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod vovi v 02 říj 2011 20:09

Pokud si vzpomínám (a vzhledem k věku za to zrovna ruku do ohně nedám), tak poslední verze iGo8 8.3.4.xx uměly stejné soubory jako Primo (FDA, FPA, FTR,...).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod SvoDa v 03 říj 2011 06:00

Jak už jsem psal, poslední verze iGO8 (mimochodem poslední je 8.3.5.183522 (Mar 16 2011) a je to také DA verze) neumí .fpa, ale pouze .fda a .hsp (viz info o programu -> licence, a taky viz vlastní praktická zkouška). Pokud někdo nemá "lepší" licenci
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod amatér v 03 říj 2011 18:24

Vraťme se k mapám TT (TA), jak už jsem tu přiznam ze zvědavosti na ně momentálně jezdím, dnes mě zarazila tato hláška turn restriction:
obr_11.jpg

V přímé souvislosti s piktogramem mi to nějak nesedí, podíval jsem se do langu a tam jsou tyto překlady:
RESTRICTION~Special permission required="Je vyžadováno speciální povolení."
RESTRICTION~Special permit="Speciální povolení"
RESTRICTION~Freight="Náklad"
RESTRICTION~Legal="Zákonné"
RESTRICTION~Max. height: %s="Max. výška: %s"
RESTRICTION~Max. length: %s="Max. délka: %s"
RESTRICTION~Max. weight: %s="Max. hmotnost: %s"
RESTRICTION~Max. width: %s="Max. šířka: %s"
RESTRICTION~No buses allowed="Zákaz vjezdu autobusů"
RESTRICTION~No cars allowed="Omezení vjezdu automobilů"
RESTRICTION~No emergency vehicles="Zákaz vjezdu pohotovostních vozidel"
RESTRICTION~No entry="Zákaz vjezdu"
RESTRICTION~No taxis allowed="Zákaz vjezdu taxi"
RESTRICTION~No trucks allowed="Zákaz vjezdu tahačů"
RESTRICTION~Other="Jiné"
RESTRICTION~Route settings="Nastavení trasy"
RESTRICTION~User avoid="Uživatelské vynechání"
RESTRICTION_WITH_TIMEDOMAIN~%s (%s)="%s (%s)"


Otázka pro místní anglofili, výraz legal, je možné v kontextu s piktogramem přeložit spíše jako zákaz vjezdu nákladních vozidel? Prostě může mít výraz legal v angličtině i jiný význam?

Na základě tohoto hlášení jsem na cestu zpět přepnul do profilu Nákladní automobil. Navigaci jsem nechal bez naplánované trasy a toto je výsledek:
Navigace vždy včas zahlásila možný problém na cestě, a to v dostatečném předstihu, takže pokud bych opravdu je nákladním vozidlem, měl bych čas změnit trasu.
obr_14.jpg
obr_15.jpg
obr_16.jpg
obr_17.jpg
obr_18.jpg
obr_19.jpg


EDIT: :lol: zde je vlastě i důkaz pro Jerry(ho), že nejsem pirát silnic. Rychlosti v obci i mimo obec jsou hóóódně pod povolený limit. :lol: Kdyby někoho zarazilo, že v katastru obce je to víc něž 50 km/h, pak vězte, že je to jen má náhrada za původní okolí, nebo Vaše ~ Ústí nad Labem ~ :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod vovi v 03 říj 2011 20:09

Kromě toho významu "zákonné, legální, zákonem povolené" to může mít ještě význam "právní, právnické". Ale to je ještě víc na hlavu.
Podle toho piktogramu a ze souvislosti bych spíš hádal na porušení zákazu jízdy kamionů v určitou dobu nebo případně po nějakém typu silnice, kam/kdy kamion podle zákona jezdit nesmí. Ale to závisí na dni nebo místě a to znáš jen ty ;)

EDIT: A jak tak o tom přemýšlím, tak se mi jako nejpravděpodobnější jeví chyba v mapě či FTR - je tam prostě u toho omezení blbej příznak. Schválně zkus stejný místo s Navteqem.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod amatér v 03 říj 2011 20:13

Zaznamenal jsem to v místech, kde je dopr. značkou upraven zákaz vjezdu nákladních vozidel.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod vovi v 03 říj 2011 20:16

Jestli to omezení platí jen v určité dny či hodiny, pak je to možná pro mapaře tak neurčité, že to prdnou do takovýhle "univerzální" škatulky. Zkus ještě ten NQ, jestli to má pořešený stejně.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod SvoDa v 03 říj 2011 21:01

já bych to tipoval na .ftr, takže by to chtělo zkusit u těch TT (TA) bez něj.

Co se týče překladu pro 1. screen, pro daný případ bych předpokládal význam "zákonné", resp. "povolené", což je však v rozporu s "nějakými omezeními", kterým se máš vyhnout - čili nechápu kombinaci přeškrnutého náklaďáku s komentářem "legal".

Na druhou stranu, na ostatních screenech jsou oproti tomu prvnímu nějaká konkrétní omezení (tonáž, délka,..), což by mohlo znamenat pro ten1. screen nějaké obecné omezení dané zákonem a nikoliv místním dopravním značením ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MAPY TELEATLAS 2011/Q2 (2011.06)

Příspěvekod vovi v 03 říj 2011 21:09

Dane, že se to objevuje jen díky FTR, je jasné od začátku. :roll: My se tu snažíme dobrat toho, jaké konkrétní omezení je schované za takovouhle neurčitou hláškou. A děláme to proto, abychom si mohli nějak rozumně doladit překlad.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron