Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Spolehlivost map Atlas

Spolehlivost map Atlas

Příspěvekod Lavic v 13 lis 2008 18:19

Nedávno jsem se dostal na plzeňsku k obci Merklín, tam je veliký rybník, silnice vede těsně kolem, ale na mapě v Igu8 (2008.07 080819) se rybník nenachází. To samé u Blovic, k městu řeka přitéká a za ním odtéká, ale v městě chybí. Asi ji vedou tunelem :) Tak nevím, zda mám někde chybu, nebo je chyba v mapách? No asi to druhé. Máte nějaké podobné zkušensti se zobrazením vodních toků? Kde se to dá hlásit, aby výrobce měl zpětnou vazbu a mohl to opravovat?

A ještě jedna otázka. Když nedovolím šipku svázat se silnicí, často "pendluje" kolem silnice o hezkých pár metrů. Je chyba v mapách nebo přesnosti navigace (HW)? To by mne skutečně zajímalo, s jakou přesností vůbec navigace aktuální postavení zobrazují při příjmu většiny dosažitelných družic. Který prodávaný typ navigace je asi nejpřesnější (vojáky a policii můžete klidně vynechat)? Kdo to ví, odpoví :?:
Lavic
 
Příspěvky: 38
Registrován: 03 srp 2008 16:40

Re: Spolehlivost map Atlas

Příspěvekod venda v 13 lis 2008 18:28

No u Nákla, v okrese Olomouc je taky pískovna jako kráva, ale na mapě není.
HTC Wilfire S, , iGO v9.6.7 v SDHC8GB.
venda
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17 srp 2008 21:34

Re: Spolehlivost map Atlas

Příspěvekod amatér v 13 lis 2008 20:43

@Lavic, vše co popisuješ je nedokonalost mapového podkladu, mně se jednou stalo u chorvatského pobřeží, že silnice byla značená přes moře jako třeba po mostě, ale já jel opravdu po pobřeží. Jinak je lepší použít funkci "zachovat pozici na cestě" a skutečnou polohu poznáš podle toho tajtrdlíka (tečky) co běhá kolem kurzoru.
Naposledy upravil amatér dne 13 lis 2008 21:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Spolehlivost map Atlas

Příspěvekod Ivo K v 13 lis 2008 20:54

Záleží také na kvalitě příjmu GPS(počtu družic, které navigace "vidí"). Je-li příjem špatný(málo družic) je GPS nepřesná.
O nepřesnostech map tu psal už Amatér. Takže odpověď je: chyba je v obojím. Jinak, když navigace přijímá většinu možných družic její přesnost je řádově v metrech.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Spolehlivost map Atlas

Příspěvekod warhead v 20 lis 2008 09:05

navic vodni toky atd. jsou v priorite navigacnich dat asi tak nekde u dna takze dokud je aspon vetsina silnic spravne tak dobry :lol:
Obrázek

HTC Kaiser juchu :D
Uživatelský avatar
warhead
 
Příspěvky: 304
Registrován: 07 črc 2008 07:57
Bydliště: West Czech


Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků