Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Building

Re: Building

Příspěvekod SvoDa v 29 zář 2008 17:32

No vzhledem k tomu, že tam máš oba soubory (starý i nový), může to být tím, že jsou dvě budovy v sobě a tím i kontrastnější vůči okolí.
To je právě to, na co jsem se ptal, jestli to zdvojení jedné a té samé budovy, kterou obsahují oba soubory .dl nebude dělat paseku. jak vidno, spíš je to ku prospěchu :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Building

Příspěvekod amatér v 29 zář 2008 17:44

Ne, v tom to není, když pro ČR necháš starý soubor, tak je tam např., jak píše TomasII, Národní muzeum, ale ne Hl. nádraží, když dáš nový soubor je tam Hl. nádraží, ale ne Národní muzeum. Dáš oba soubory a jsou tam obě budovy současně. To znamená že se žádná z těchto budov nemůže překrývat. Můj osobní názor je, že oba soubory jsou rozdílné (nejen velikostí), a alespoň v ČR nedochází ke konfliktu budov. Jen je škoda, že kluci ze Slovenska zatím mlčí.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Building

Příspěvekod SvoDa v 29 zář 2008 17:53

Já jsem samozřejmě myslel to, že když je nějaká budova v obou těch souborech.
Nebo mi chceš říct (napsat :lol: ), že ty všechny budovy, co jsou ve starém .dl chybí v novém .dl :?: :?: :?: a že se tedy principielně musíme těch dl souborů ponechávat víc a přejmenovávat si je a tímto způsobem se nám tudíž budoe rozrůstat počet budov :?:
Přece Pražáci si musí pamatovat zdali nějaká budova byla ve starém i novém .dl.
Pokud to tak skutečně je, že těch souborů bude muset být víc, abys měl komplet budovy, hrozím se toho, že pak budeš mít pro každé město sólo .dl a nebo že by tu filosofii zavedly do map. V jedné mapě budou silnice s lichými čísly, v druhé se sudými a ve třetí budou mosty a ve čtvrté chodníky a dálnice :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Building

Příspěvekod amatér v 29 zář 2008 18:00

Co se týče souborů .dl, tak ten pocit opravdu mám.
Jen jsem zvědav jak to bude ještě se soubory .dc
U map se toho neobávám.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Building

Příspěvekod SvoDa v 29 zář 2008 18:07

U těch map jsem to taky myslel jako ironii ;) .
Kdesi jsem ale četl, že .dc jsou budovy s graficky lépe řešenými fasádami a proto tam duplicita se soubory .dl nehrozí - tam jsou opravdu v každém souboru jiné budovy. Zaráží mne to však u .dl, že pro větší počet budov v dané zemi se to řeší nikoliv zbytněním stávajícího souboru, ale jiným souborem s jinými budovami
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Building

Příspěvekod tomasii v 29 zář 2008 18:19

Že by byly ty building soubory vždy jen doplňky se mi nezdá, např. pro Rakousko mám .3dl o velikosti 806kB, 1696kb a 1818kb, Belgii zase .3dc 1198kb a 4201kB, Německo .3dc 24983kB a 25203kB (vždy od staršího k novějšímu). Spíš bych řekl, že novější jsou větší a obsahují vše předcházející (pokud z nich něco nevypadlo, jako asi u čr).
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Building

Příspěvekod SvoDa v 29 zář 2008 18:29

Taky jsem si myslel, že novější jsou větší proto, že obsahují vše předcházející + další budovy. Všechny "menší" .dl soubory mažu, takže už to ani neověřím a abych pravdu řekl, ani se mi nechce.
Nebýt té Prahy, kde jste si všimli toho, že novějšímu souboru chybí ty baráky, které byly v předchozím, žili bychom v této iluzi furt.
Neplánují se v Praze nějaké demolice kvůli metru a není iGO8 napřed? :lol: :lol: :lol:
Nebo že by už i ČR měla nějaká špecifiká a šla jinou cestou než Evropa :o
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Building

Příspěvekod dusan137d v 29 zář 2008 19:13

[Jen je škoda, že kluci ze Slovenska zatím mlčí.[/quote]
Otestoval som Slovakia.3dl a k tomu som pridal Slovakia1.3dl . Musím konštatovať, že pribudli nové budovy v Bratislave a v Banskej Bystrici. Potom som vymazal Slovakia.3dl a necal len Slovakia1.3dl a nezistil som žiadny rozdiel. Bratislavu by mohol podrobnejšie otestovať jajo.
C520FT R02+3+9911+1018, PRIMO 9.6.13.267029,FMilan & Amatér, všetko na 16GB Storage Card;
SAMSUNG GALAXY S2 GT-I9100 nav. 9.6.7.270570 FMilan & Amatér
Tablet 9.6.29.597461
Autorádio: 9.6.7.235654
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
dusan137d
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 456
Registrován: 02 črc 2008 08:49
Bydliště: Žiar nad Hronom, SK

Re: Building

Příspěvekod Dopi v 30 zář 2008 01:55

Zdvojení nebo klidně i ztrojení nebo jiné zvícenásobení budov by snad mohlo jít jednoduše vyzkoušet. Stačí ten samý soubor s budovami nakopírovat několikrát pod různým označením. Předpokládám, že IGO by si mělo načíst všechny.
SilverGuide 4000 (displej 320x240) - iGO 8.3.2.64873 Gurjon
Dopi
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 srp 2008 07:06

Re: Building

Příspěvekod SvoDa v 30 zář 2008 06:21

Dobrý nápad.
Tak do toho ;) a udělej nějaké screenshoty ;) a šoupni je sem ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron