Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nové mapy

Jaké používám mapy?

TeleAtlas (pro EEU)
683
41%
NAVTEQ (pro EEU)
508
31%
TeleAtlas (pro WEU)
178
11%
NAVTEQ (pro WEU)
156
9%
Regionální vydavatelé(CEDA, TopMap,...)
135
8%
OSM
3
0%
 
Celkem hlasů : 1663

Re: Nové mapy

Příspěvekod mkb v 01 čer 2009 08:06

Nevím jak to je jinde, ale v Benešově je to spíš k horšímu. Opravena jedna jednosměrka (dalších 5 zůstává špatně). Navíc některá místa jsou nějak geometricky o proti skutečnosti zdeformované. 2008.10 snad byly lepší. :?
A taky mi začal vysychat Jadran. (Konečně důkaz globálního oteplení) :lol: :lol: :lol:

display_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Nové mapy

Příspěvekod Lakva v 01 čer 2009 08:27

Já jsem s vyjímkou nových 10 km R6-ky hned u Prahy taky zatím nenašel absolutně žádnou změnu. A to tam ještě ty... CENSORED!!! ...dali místo 130 rychlost 90 - kterou opraví tak za 10 let a možná ani to ne (soudě podle trvale chybné rychlosti na průtahu přes KV).
Tuhle zhovadilost nikdy nepochopím :!: Proč to, do zadele, neudělaj rovnou správně :?: :?: :?:

Na druhou stranu jsou to furt nejlepší mapy na reálný ježdění a říct, že to není pokrok, by asi byla křivda. Zvlášť ve srovnání se stavem tak před 2 lety.
A vzhledem k tomu, že jediné co mi opravdu scházelo byla právě ta R6-ka, tak musím říct, že jsem převážně spokojen.

Každopádně jsem ale zvědav na další NavteQ - pokud by opravili polní cesty (průjezdnost a reálné rychlosti) a doplnili směrové panely, třeba by to bylo lepší...
Na ten se už taky čeká docela dlouho, od 08.Q3 nebylo nic nového, že? Nebo mi něco uniklo?

EDIT: Chucky, ty blokády jsem taky řešil a nejlepší co mě napadlo, bylo prostě projet ten seznam jeden blok po druhém, každý zobrazit na mapě (samozřejmě vidět není), na tom stejném místě přidat nový blok, pak se vrátit Z5 a ten původní (v seznamu bude na druhém místě, ten první je nově vytvořený) smazat. Aby se nekumulovaly...
Což se mi, jak jsem zjistil, stalo - některé jsem tam měl i 3x :D
Je mrzuté, že lepší možnost není. Kdysi ještě v iGo 8.0 se skinem Tomtom se mi po změně mapových podkladů bloky zachovávaly, tak celkem nechápu, proč to teď už není.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Nové mapy

Příspěvekod mkb v 01 čer 2009 08:59

Ještě k tomu vysychání moří. Nebude to tak zlé. Závada byla způsobena asi špatně nahraným souborem Basemap.fbl. Za šíření poplašné zprávy s omlouvám. :lol: :lol: :oops:
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Nové mapy

Příspěvekod SvoDa v 01 čer 2009 09:16

Ty blokované silnice jsem musel oživovat přesně tak jak psal Lakva. Taky nechápu, proč si je novější mapa "nepřečte", ikdyž je od stejného dodavatele :shock: Tolik práce to ale zase nedá ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nové mapy

Příspěvekod amatér v 01 čer 2009 09:27

Proč ta skepse pánové, já našel dva nové kruhové objezdy:
display_1.jpg
display_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Nové mapy

Příspěvekod SvoDa v 01 čer 2009 09:32

Já prohlížel místa, která znám a vše OK, resp. žádná změna k horšímu a totéž i při plánování trasy - Navteq by si měl ošetřit ty cyklostezky a polňačky a nadchody, zahrnout návěští a pak to teprve bude dilema :D :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nové mapy

Příspěvekod Lakva v 01 čer 2009 09:33

100% shoda s Danem - kontroluju kde to znám a zkušenosti s NQ stejné :-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Nové mapy

Příspěvekod SvoDa v 01 čer 2009 09:39

Doufejme, že ta viditelná "nečinnost" NQ, kdy poslední mapy jsou pro 8.3. 2008.Q3 je způsobená právě činností na vychytávání "much", bo se zatím nedají používat. Pak to bude pro TA velká konkurence, co se týče podrobností.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nové mapy

Příspěvekod Lakva v 01 čer 2009 09:47

No, upřímně, pokud tohle opraví, tak na ně jdu hned! Mě se ty mapy opravdu líbily. Je tam toho rozhodně víc a přišlo mi, že mají i trochu hladší křivky zatáček...
Kdyby neroutovaly po lesích, jezdím podle nich už teď...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Nové mapy

Příspěvekod SvoDa v 01 čer 2009 09:50

Souhlas. Sice jsou 2x objemnější, což je otázka větší karty, poř. eliminace map, které nepotřebuješ, ale jinak jsou určitě "lepší".
Stačí ale, aby tě to pak zavedlo 1x blbě, bo Murphyho zákony a zákon schválnosti fungují spolehlivě a zase se vrátíme k TA :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků