Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Scheme Primo

Re: Scheme Primo

Příspěvekod lada9705 v 08 kvě 2011 16:10

Zajímalo by mě jakým způsobem jsi na to přišel.Sluníčko je vidět jen při vycházení a při zapadání,jelikož je přes den vysoko není vidět.
Co se týče tvého rozlišení nevím jaký to může mýt vliv na zobrazení sluníčka(nemám jak vyzkoušet) na rozlišení 480x272 vše funguje bez problémů.
Čína Wince 6 480x272 na MFD igo Primo 2 skin Dimka Tomsoft
Huawei Ascend G300 igo Primo Android skin Dimka
Uživatelský avatar
lada9705
 
Příspěvky: 24
Registrován: 07 srp 2009 21:53
Bydliště: Rájec-Jestřebí

Re: Scheme Primo

Příspěvekod vu5936 v 08 kvě 2011 18:17

Ahoj, dík za odpověď. Přišel jsem na to tak, že jsem sluníčko na navigaci prostě ještě nikdy neměl. Proto ani nevím, v jakém režimu má fungovat. Asi jsem vždy jel ve špatnou denní dobu. Znamená to, že ho uvidím jenom při východu a nebo při západu na horizontu? A nebo má putovat po obloze v závislosti na hodině? Dík.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Scheme Primo

Příspěvekod amatér v 08 kvě 2011 18:35

Uvidíš ho pouze pokud ráno pojedeš směrem na východ, nebo večer směrem na západ.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Scheme Primo

Příspěvekod SvoDa v 09 kvě 2011 06:38

co se týče Primo, tak jsem to popisovali zde viewtopic.php?p=42569#p42569

a co se týče iGO8 - totéž chování - tak jsme to řešili posunem obrázku sluníčka níž, aby se drželo na displayi co nejdéle
viz viewtopic.php?p=13463#p13463 a
viewtopic.php?p=15243#p15243

Třeba se najde někdo, kdo se toho bude chtít "chopit" a tuto problematiku "prozkoumá" i v Primo a vyrobí posunutá slunce, kterými se zamění defaultní .bmp a slunce pak bude na displayi celý den.
Dlužno říct, že jen málokdo jezdí s nízkým horizontem, aby měl na půlce displaye oblohu a tudíž by za těchto podmínek slunce sledoval. Já jezdím s náklonem tak, abych měl na rovině horizont co nejvýš, takže vidím oblohy cca jen 0,5 cm, takže je mi obrázek slunce na obloze šumák, a ikdyby bylo na obloze celý den, zase bych je viděl jen při východu a západu
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Scheme Primo

Příspěvekod bio v 13 srp 2011 18:46

zdravím,nějaká verze scheme pro začátečníky by tu nebyla? i s návodem jak to nainstalovat.tedy návody na instalaci scheme pro igo 8 jsou k mání ale nevím jestli je to stejné jako na igo primo 1.2
konkrétně nevím jestli se to scheme jen vymění ,nebo jestli se tam i něco dopisuje.
Navon 670 IGO Primo 1,2
bio
 
Příspěvky: 114
Registrován: 23 dub 2011 13:49

Re: Scheme Primo

Příspěvekod Bruca66 v 13 srp 2011 21:23

Zbytecnost podle me. JE to takova banalita, ze to jednou vyberes a uz na to nesahnes. Staci default. Je jich tam dost.
Bruca66
 
Příspěvky: 339
Registrován: 16 říj 2009 18:27

Re: Scheme Primo

Příspěvekod bio v 14 srp 2011 10:39

a stačí ten defaultní vyměnit jen za ten originální a nebo se tam ještě něco dopisuje?
Navon 670 IGO Primo 1,2
bio
 
Příspěvky: 114
Registrován: 23 dub 2011 13:49

Re: Scheme Primo

Příspěvekod amatér v 14 srp 2011 11:01

Výraz default, mimo jiné v přeneseném významu, znamená přednastavený, jinými slovy tedy i originální (původní; základní ...).

Zde bych si dovolil použít citát od bg-m z fóra 4pda
"Украшательством надо заниматься тогда, когда программа установлена и работает как часы!"
V překladu:
Vylepšováním je dobré se zabývat, až poté, kdy je program správně nainstalován a pracuje jako hodinky.

Změnit scheme, u PRIMO, jde přeci úplně jednoduše:
Více > Nastavení > Nastavení mapy > Barva mapy ve dne/Barva mapy v noci.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Scheme Primo

Příspěvekod bio v 14 srp 2011 14:15

trapas :oops: už jsem to našel - předdefinované barvy přímo v navigaci.(mě vadila žlutá vzdálená šipka na oranžové silnici-splývá
ještě jsem se chtěl zeptat jak bych zvětšil písmenka ulice,kterou právě projíždím (dole na liště) bo nosím brýle -jeden pán odtud mi staré Mio jednou poslal skin pro slepce :ugeek: tam to bylo naštelováno.JN Kopr nebo tak nějak už je to dlouho
každopádně díky
Navon 670 IGO Primo 1,2
bio
 
Příspěvky: 114
Registrován: 23 dub 2011 13:49

Re: Scheme Primo

Příspěvekod tomasii v 14 srp 2011 20:22

Tak to už je hodně dlouho - to muselo být ještě pro starý Miomap.

Každý program (iGO8, Amigo, Primo x.x) má své úpravy a nedají se kombinovat. Musíš hledat úpravu data / branding / skin zipu, která ti bude vyhovovat pro tu určitou verzi navi-programu, kterou používáš.

Řešením jsou i silnější brýle na blízko, ty ale jdou blbě použít za jízdy (mám stejný problém).
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro PRIMO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník