Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

nezobrazení Adress_point v navigaci po nakopírování .poi

Re: nezobrazení Adress_point v navigaci po nakopírování .poi

Příspěvekod bmajkl v 08 led 2010 13:26

Se omlouvám, ale na počítač se během týdne dostanu jen občas, takže jsem nestihl zavolat a stejně jsem u sebe neměl navigaci. Ale psal jsem ti před chvíli maila, že se mi to zrovna když jsem chtěl volat podařilo rozchodit (myslím aspoň obecné POI + ty mnou nahrané - wifi hotspoty, obchody,nebezpečné úseky,..), ale nemám teda ponětí jak. Jelikož stejným způsobem jsem to zkoušel už několikrát (je rozdíl když to nahrávám přes usb kabel, nebo přes čtečku paměťových karet? A je nutné vypínat úplně navigační sw při kopírování nových souborů?)
bmajkl
 
Příspěvky: 12
Registrován: 26 pro 2009 17:37

Re: nezobrazení Adress_point v navigaci po nakopírování .poi

Příspěvekod addam v 08 led 2010 18:42

Ahoj bMajkle, přiznám se, že Tvému popisu zde na fóru, ani v zaslaném mailu asi zcela nerozumím. Prakticky není rozdíl v tom, jestli s daty pracuješ když je karta ve čtečce, nebo když je karta v navigaci a navigace USB kabelem připojená k PC. Respektive rozdíl je v rychlosti čtení a zápisu - čtečka karet je rychlejší ;-)

Jak jsem již psal – nejlepší by bylo kdybys mi zavolal, protože probrat to po telefonu je v tomto případě opravdu mnohem rychlejší a jednodušší, než to řešit emailem.
Pokud jsi si z originální karty vymazal obsah složky POI (jak uvádíš v emailu), tak všechny soubory POI jsem Ti nyní uložil na RapidShare, odkud si je můžeš stáhnout po kliknutí na tento odkaz:
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/332276610/poi.rar.htm
Stažený archiv rozpakuj do složky "MobileNavigator/CONTENT/POI"

Nicméně trošku mne znepokojuje jedna věc – Ty sis neudělal po zakoupení navigace kompletní zálohu originální SD karty???
V průvodním dopisu (který vkládáme ke každé navigaci) mimo jiné důrazně upozorňuji na to, že provedení zálohy je velmi důležité.
Zvláště pak v případě, kdy člověk začne provádět různé pokusy, úpravy, instalování doplňků, apod.
Kdyby sis udělal zálohu, tak bys možná teď neřešil problém s nefunkčními POI. To prosím neber z mé strany jako že Ti něco vyčítám - ber to jako doporučení, aby sis zálohu co nejdříve provedl (pokud jsi to ještě neudělal).

V podstatě všechna data na originální SD kartě jsou nahraditelná - tzn. já se snažím si už několik let udržovat databázi obsahů jednotlivých verzí programu a map a jejich revizí většiny navigací (značek a modelů), které mi procházejí rukama. Takže v případě kdy si uživatel něco vlastní vinou smaže, tak jsem většinou schopen potřebná data zákazníkovi dodat (poslat). Ovšem to co je nejpodstatnější je licenční soubor ve složce "license". Tento soubor je zcela unikátní (licenční soubor je generovaný na ID konkrétní SD karty) a pokud si uživatel tento soubor smaže a nemá od něj zálohu, tak má prostě smůlu...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: nezobrazení Adress_point v navigaci po nakopírování .poi

Příspěvekod Jarouš v 09 led 2010 21:22

V pravidlech fóra jest,že všechny linky a odkazy se mají dávat do kódu,což platí i pro druhého vicepresidenta :!: :!: :!:Tentokrát jsem to udělal za něj,což ho bude stát při nejbližším setkání panáka.Taky jsem to mohl za trest smazat :!: :!: :!:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: nezobrazení Adress_point v navigaci po nakopírování .poi

Příspěvekod vendysben v 01 říj 2010 08:55

Měl jsem stejný problém s nezobrazováním adress point. Vyřešeno ! Pokud se aktualizují ( přehrávají ) jiné mapy, musí se zachovat original POI.
vendysben
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 říj 2010 08:42

Re: nezobrazení Adress_point v navigaci po nakopírování .poi

Příspěvekod vovi v 01 říj 2010 11:19

bmajkl píše:... A je nutné vypínat úplně navigační sw při kopírování nových souborů?

Tak při čtení tohohle dotazu mi běhal mráz po zádech - nezlob se, bmajkle, ale takovýhle uživatel je noční můrou jakékoliv technické podpory :lol: :lol: Pokud skutečně nahráváš soubory na kartu, na které BĚŽÍ soft, který je používá, tak v lepším případě začnou řvát Windows, že některé soubory nemohou přepsat; v horším případě se začnou dít nekontrolovatelné VĚCI !

Samozřejmě že jakékoliv úpravy a náhrady souborů je třeba dělat při vypnutém navigačním programu. A totéž platí pro vytahování karty - pokud chceš mít jistotu, že kartu neodpálíš nebo nepoškodíš její obsah, tak raději vypni celou šochtli (rozhodně nestačí nechat program běžet a krabičku jen "uspat").
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Předchozí

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků