Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

subory s POI

subory s POI

Příspěvekod whizz80 v 19 zář 2009 14:26

Chcem sa spytat, ako vlastne berie IGO 8 subory s POI. Musí byt nazov POI pre jednotlive staty taky ako je nazov statu, alebo berie aj pre jednotlive staty alternativy. Myslim tym napr. pre Slovensko. Tam je POI subor, ktory ma nazov Slovakia.poi. Vie IGO zobrat napr. aj dalsi subor s nazvom Slovakia_2009_07_21.poi alebo musim tento premenovat na Slovakia.poi a prepisat ten stary? Lebo niekedy je to tak ze tento novy subor je mensi ako ten stary, skoro aj o polovicu. Tak sa chcem len spytat ci ten slovakia.poi je zaklad a tie subory su ich updaty?
whizz80
 
Příspěvky: 34
Registrován: 22 srp 2009 15:59

Re: subory s POI

Příspěvekod SvoDa v 19 zář 2009 14:36

Na názvu nezáleží a mnohdy ani na velikosti. Co je v jednom, nemusí být v sruhém a můžeš tam mít i více souborů .poi pro 1 zem.
Koukni třeba sem viewtopic.php?p=29727#p29727
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: subory s POI

Příspěvekod whizz80 v 19 zář 2009 14:42

tak to som nevedel, teraz som uz mudrejsi. Vdaka
whizz80
 
Příspěvky: 34
Registrován: 22 srp 2009 15:59

Re: subory s POI

Příspěvekod mmeridius v 22 zář 2009 18:06

Nevíte někdo, jestli jde vytvořit soubor .poi ?
Brouzdal jsem tady, na mio-treo i na googlu, ale nic kloudného jsem nenašel. :(

Chtěl bych to kvůli možnosti vyhledávání. Když si přidám poi přes .kml soubory, tak nemůžu hledat.
Další věc je, že .poi obsahují rovnou i ikony, takže odpadne nutnost vytváření .icon a .spr souborů.

Předem díky.
mmeridius
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2009 14:09

Re: subory s POI

Příspěvekod SvoDa v 22 zář 2009 18:14

soubor .poi vytvořit nejde a ty co máš patří do v iGO8\CONTENT\poi
soubor .kml co stáhneš třeba z poi.cz patří do iGO8\CONTENT\Userdata\poi a nikoliv mezi .poi do iGO8\CONTENT\poi
i pro .kml lze pak nastavit ve správě dat ikony a nastavit u nich zobrazování v mapě a vyhledávat je
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: subory s POI

Příspěvekod mmeridius v 22 zář 2009 18:40

Předně děkuju za rychlou reakci. :D

Ale asi jsme si nerozuměli.

Vím kam jaký soubor dát. Vím, že pro .kml můžu nastavit ikonky a viditelnost v mapě. Ale když chci použít menu /Hledat/Najít POI/Hledat tak mi to vždycky (ve vyhledávacím políčku) napíše "300" výsledků a po napsání jakéhokoliv písmena spadne počet výsledků na "0".
Vím, že se k požadovanému POI můžu dobrat taky přes "složkovou" strukturu POI skupin, ale mnohdy by se mi opravdu víc hodilo vyhledávání psaním.

Jestli teda SvoDa nezná nějaký POI konvertor, neznamená to, že by nemohl někdo jiný.

Budu rád za každý typ, nebo návod na vytvoření .poi

Děkuju ;)
mmeridius
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2009 14:09

Re: subory s POI

Příspěvekod SvoDa v 22 zář 2009 18:55

Toto je divné, to by se stát nemělo. Taky používám .kml a vyhledávání mezi nimi funguje korektně. Po kliknutí na Vyhledávání se pak mění počet výsledků a výsledky zahrnují .kml soubory společně s .poi soubory
Možná musíš pár vteřin počkat, kdoví jak máš rychlý procesor a může to pár vteřin trvat, než se příslušné údaje najdou a vypíší.

Návod na vytvoření .poi neexistuje, stejně tak jako se nedostaneme do .dem, .3dl či .fbl. Kdyby ten nástroj existoval, už bychom tu o něm dávno psali
Naposledy upravil SvoDa dne 22 zář 2009 18:59, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: subory s POI

Příspěvekod alky v 22 zář 2009 18:58

skús toto
Kód: Vybrat vše
http://poi.ashus.net/
iGO NEXTGEN by Pongo, 9.18.27.687519, iUNI
Uživatelský avatar
alky
 
Příspěvky: 145
Registrován: 13 srp 2008 10:45

Re: subory s POI

Příspěvekod mmeridius v 22 zář 2009 20:57

2 SvoDa:
A seš si jistý, že vyhledává z .kml ? Zkus si iGO zazálohovat, smaž .poi a nech tam jen .kml (resp. .kix .kns a .kst). Schválně, jak bude hledat pak. ;)
Zajímalo by mě, jestli i ostatní uživatelé ne/mohou vyhledávat mezi poi z .kml souborů.

S tím čekáním jsem to zkoušel, neboj. Mám "rychlou" navigaci - Navigon 1200 (375 MHz, 64 MB RAM). - nepomohlo :(


2 alky:
Díky za odkaz. Bohužel stránka umí převádět pouze mezi .kml .csv a .upoi . Soubory .poi vytvářet neumí. :(
mmeridius
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2009 14:09

Re: subory s POI

Příspěvekod SvoDa v 22 zář 2009 21:05

Ano, zkoušel jsem to, jen jsem předtím nemazal .poi.
Mám jak .poi tak .kml a vyhledával jsem schválně název POI, o kterém vím, že je i v .kml a nejen v .poi.
Po zadání prvních písmen jsem dal "hotovo" a byly v seznamu jak POI z .poi tak i z .kml jež měly tu společnou část názvu.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Další

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron