Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Address - point

Re: Address - point

Příspěvekod luiss v 16 čer 2011 19:39

Zdravím,dá se někde sehnat soubor s czech rep point,kde by byl i adress point? mám igo 8.3.nějak se mi to seklo,musel jsem totalně přeinstalovat,nahrát ze zálohy od šváry a toto tam nemá,předtím to šlo.nevím kde by se dal soubor sehnat. Děkuji Luiss.
luiss
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 zář 2009 12:59

Re: Address - point

Příspěvekod SvoDa v 16 čer 2011 19:45

CzechRep.poi a ne point. Čísla popisná jsou ale jen v některých verzích CZ.poi (od vydavatele CEDA a adresy se hledají právě přes vyhledávání POI), jinak jsou adresy přímo v mapách a hledají se před hledej adresu.

tady ale odkazy na tyto soubory nehledej, podléhají autorským právům a viewtopic.php?p=64679#p64679
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Address - point

Příspěvekod xtonda v 22 čer 2011 17:07

No IMO kolem čísel popisných je poněkud zmatek, objevilo se to několikrát jako address_point v POI od CEDA. Ale ve všech POI souborech od CEDA novějších než 2009.9 co jsem našel to už není. Dále se tu píše, že čísla popisná mají v sobě přímo nové mapy Navteq. Ale ty mi v iGo 8 zaboha nic neukázaly, podle některých informací zde to vypadá, že to funguje pouze v iGo Primo.

Tedy pokud jde o řešení pro iGo 8/iGo pro Android, existuje novější POI soubor s čp než ten 2009.9 nebo existují (rozumně aktuální) mapy s vestavěnými čp, které šlapou na iGo 8/iGo pro Android?
xtonda
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 lis 2009 16:15

Re: Address - point

Příspěvekod SvoDa v 22 čer 2011 18:20

Zmatek v tom není, je to celkem jednoduché.

Samotné mapy (.fbl) pro běžné verze iGO8 či Amigo, dále pak v tzv. DA verzích iGO8 i soubory .fda (Drived alerts) - upozornění pro řidiče - značky a .ftr (značky pro náklaďáky) jsou sice kompatibilní s příslušnou verzí iGO8, ale neobsahují všechny adresy. K tomu slouží právě doplňky .fpa (adresní body), jež ale fungují jen pod Primem, nebo pro iGO8 nebyla vytvořena příslušná úprava aa licence.

Proto v r.2009 CEDA vydala ta rozsáhlá POI, jež obsahovaly kromě obvyklých POI kategorií i kategorii s adresami i v těch nejmenších vesnicích a vyhledávaly se přes hledání poi a nikoliv přes hledání adresy). Proč tuto koncepci CEDA opustila, je vysvětlitelné tím, že se začaly objevovat .fpa a nyní již i pro mapy CEDA.

Současné mapy NQ neobsahují všechny adresy.

Tato koncepce (doplněk neúplných adres v .fbl formou .fpa souborů) není už doména jen map NQ, ale i CEDA a TopMap a snad v budoucnu i TA.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Předchozí

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků