Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

ikony POI

Re: ikony POI

Příspěvekod TerrySK v 04 čer 2010 20:13

pridal som si ikony vyrobene a vsetko ide OK, spavil som si svoju emyto SK všetko podľa
http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=8&t=184&hilit=ikony+poi&start=40#p9897

Ikona na mape ma v spodnej časti takovy rebríček čo nema byť, a v info o POI kliknutim na mape je mimo stred v ponuke, neviete čím to je??
Uživatelský avatar
TerrySK
 
Příspěvky: 167
Registrován: 24 kvě 2010 19:39
Bydliště: Hamburg - Trenčin

Re: ikony POI

Příspěvekod amatér v 04 čer 2010 20:23

Jde o špatnou hodnotu Stripes = 32 v souboru .spr k ikonce. Číslo za rovnítkem musí odpovídat skuteční výšce ikonky.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: ikony POI

Příspěvekod TerrySK v 04 čer 2010 20:59

Ďakujem, mal som chybu ako si písal v Stripes = , už to facha ako má akurat pri kliknuti v mape v zobrazeni aktualnych POI v bode kliknutia sú vyosené do laveho horneho rohu, ale to neni furt videť :D :D , to nevieš nahodou čim môže byť ?? určite mam niečo zle ikony mam 22x22 bmp
Uživatelský avatar
TerrySK
 
Příspěvky: 167
Registrován: 24 kvě 2010 19:39
Bydliště: Hamburg - Trenčin

Re: ikony POI

Příspěvekod josef.r v 27 čer 2010 18:22

Stáhnul jsem si tyto ikony a všechno funguje super s poi CEDA 2009.09. Jakmile jsem ale zkusil aktuální CEDA 2010.03, skoro všechny ikony zmizely. Mají nějaké jiné přiřazení? Nakonec jsem se stejně vrátil K 2009.09 kvůli address points, tak mi to moc nevadí, ale stejně jsem se chtěl zeptat, jak to je, kdybych chtěl někdy soubor s POI vyměnit


fmilan píše:Pro zájence: soubor proužků ikon pro POI s přiřazením. Vše je v ui_igo8_da, kdo nepoužívá verzi _da, přejmenuje na ui_igo8.
Průhledná verze: měnící se průhlednost ikony se vzdáleností k bodu (originál igo)
Neprůhledná verze: trvale neprůhledná ikona po dobu zobrazení.
Nutno promazat v "save" - soubory týkající se poi (ropoi, imgr, poi_visibilities)
Ikony .kml se musí přiřadit ručně.
ui_průhledné.zip

ui_neprůhledné.zip
Uživatelský avatar
josef.r
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03 bře 2010 11:13
Bydliště: Praha

Re: ikony POI

Příspěvekod amatér v 27 čer 2010 19:02

Je to tak jak píšeš, při změně POI souborů může dojít k tomu, že mají jinou strukturu a přiřazení ikon fungovat nebude.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: ikony POI

Příspěvekod EaU v 07 led 2015 14:20

Jj, jak píše Míra.
Navíc odstraněním zápisu ALPHA_LAYER se stane ikona trvale neprůhlednou i ve 3d.

Co bych za to dal, kdyby mi někdo pomohl takto rozchodit moje vlastní Poi v MobileNavigator\CONTENT\USERDATA\Poi např.: Zeranovská.kml
a obrázky (ikonky) v MobileNavigator\CONTENT\USERDATA\usericon Zeranovská.bmp .
To, že k tomu potřebuji něco jako soubor: poi.icons se zápisem:
[Zeranovská]
$Zeranovská.bmp
$Zeranovská.spr 0
$Zeranovská.spr 0
a ještě soubor: Zeranovská.spr se zápisem:
BmpFlags = 0
DefFlags = ALPHA_PIXEL
DefPhase = 1
Stripes = 30

beru, ale kam dát tyto soubory (jsou-li správné a jsou-li všechny), mi stále uniká. A pakliže tam mám více vlastních kml a bmp, předpokládám že bych musel utvořit pro každý bmp vše extra jednotlivě.
Upraveno. .srp na .spr
Naposledy upravil EaU dne 08 led 2015 13:10, celkově upraveno 1
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: ikony POI

Příspěvekod agent007 v 07 led 2015 19:05

Odpovídáš si sám xx.kml. nahráváš do userdata-poi,kolik jich tam dáš je jedno,ale ke každému musíš vytvořit pokud chceš i ikonku /není,ale nutné/ a jako obrázek nahrát do usericon. Při startu si Primo z kml vytvoří další stejně se jmenující soubory,které ale mají jiné přípony xx.XX ,ale o ty se nezajímej,je to automaticky. A teď to další,tak jak píšeš,ke každému xx.kml si vytvoříš ty další,jak píšeš,stejně se musí jmenovat atd. přípony xx.icons a xx.spr ty nahraješ do složky Primo-ui_igo9 a to do složek icons a buď do svého rozlišení a nebo do common nahraješ ty spr a k ním můžeš přihrát i ty obrázky-ikonky,které jsi si vytvořil,pak je nedáváš do userdata.Tam nahraješ jen kml.
Naposledy upravil agent007 dne 08 led 2015 13:22, celkově upraveno 1
agent007
 
Příspěvky: 232
Registrován: 25 úno 2010 10:16

Re: ikony POI

Příspěvekod SvoDa v 08 led 2015 06:35

agent007 píše:... přípony xx.icons a xx.srp ...

Nikoliv přípona .srp, ale .spr (asi máte oba aktivní automatické dokončování slov s kontrolou pravopisu, tak si to po sobě prosím kontrolujte). Pak si EaU vytrvoří soubor .srp místo .spr a nebude to fungovat.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: ikony POI

Příspěvekod EaU v 08 led 2015 14:20

Mám Primo2, jestli to na to má nějaký vliv.
Naposledy upravil EaU dne 09 led 2015 14:09, celkově upraveno 1
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: ikony POI

Příspěvekod amatér v 09 led 2015 08:59

To, co zde cituješ, se vztahuje na iGO8 :roll:
EaU píše:Navíc odstraněním zápisu ALPHA_LAYER se stane ikona trvale neprůhlednou i ve 3d.

PRIMO se chová jinak :!:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron