Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Uzitecne a zajimave POI

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod dalanik v 14 pro 2009 15:04

diky, snad ty znacky poznam ;-) uz je to nejaky patek co jsem se to ucil v AŠ ;-)
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod amatér v 14 pro 2009 15:21

Ještě jedna poznámka k souboru nebezpecna místa all, nevím proč si .kml soubory moc nerozumí s diakritikou (tedy částečně :roll: ), ale pokud se v názvu podkategorie vyskytne písmenko č iGO8 si přiřazenou ikonu nezapamatuje a při dalším spuštění k podkategorii přiřadí ikonku základní (viz. obrázky na předchozí stránce). Jediné řešení je otevřít .kml soubor v zápisníku (notepadu) a záznamy Jiné nebezpečí + Zatáčky přejmenovat na Jiné nebezpecí + Zatácky, pak je vše OK.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod dalanik v 21 pro 2009 16:16

Zkousel jsem novy Amigo v8.4.2.109504 a pokud tam necham ty .kml soubory spadne to s hlaskou ze je nedostatek pameti... v iGo to funguje OK. Zna nekdo nejake reseni? Lze zkonvertovat .mkl na standartni POI soubory?

D.
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod amatér v 21 pro 2009 18:26

dalanik píše:Lze zkonvertovat .kml na standartni POI soubory?

D.

Tak tohle zatím bohužel nelze, ale pokud by někdo narazil na řešení, budu rád za zprávu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod mkb v 27 pro 2009 21:50

Na poi.cz vznikla nová kategorie "zpomalovací_retardéry". Je jich tam zatím 41. Je to málo, ale bylo by dobré aby tam každý ze svého okolí nějaké doplnil. Tyto poi je možné zapracovat do radarových hlášení pro Gurjona, nebo diMku, neboť u nich je pro tento typ hlášení vše připraveno.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod mickielli15 v 06 bře 2010 23:32

Ahojte. Na POI.CZ je možné stáhnout bod zájmu čerpacích stanic Benzina. Pokud ale tankujete POUZE Vervu Diesel, mám pro vás něco. Použil jsem body zájmu Benzina a vyndal z nich všechny čerpací stanice, kde není Verva diesel Jsou tam tedy POUZE stanice kde prodávají Vervu diesel, pro nás zarputilé "Verváře".
Zde je .kml soubor použitelný v Google Earth nebo v navigacích s iGO8 (v iGO8 je potřeba dát ten soubor do složky "content/userdata/poi"):
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/359878130/Verva_Diesel.kml.html

...pro Tomtoma to sem dávat nebudu :-), to jsem dal třeba sem:
Kód: Vybrat vše
http://www.dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?p=416773#416773

Tak doufám, že vám to k něčemu bude, pokud tankujete pouze a pouze Vervu, máte teď lepší přehled. Ať slouží!
P.S. - já tankuju pouze Vervu-diesel, protože je vítězem testu prémiových naft. Vzhledem k tomu, že mám motor CR mimořádně háklivý na kvalitu, mazivost a filtrovatelnost nafty, netankuju už nic jiného, než Vervu. Maximálně tanknu "normální" naftu a přidám (také v testu vítězné) aditivum VIF. Tolik na vysvětlenou, proč sem dávám toto. Jak jsem zjistil, mnoho lidí Vervu kupuje a je schopno poznat rozdíl v klepání dieselu. Nejde o to, zda to je placebo efekt, kvalitní (nebo vhodně aditivovaná) nafta se vzněcuje dříve a tím se omezuje i hluk klepání. O dalších aditivech pro lepší ochranu čerpadla a vstřiků už ani nemluvě... Jejda, zase mi to kecá. Tak pokud to někdo využije, sosejte, z Rapidshare to jde během chvilinky, protože je to malinké. ;)
P.S. - pokud jedete do auslandu, nejlepší nafta (prokazatelně) v Evropě je Aral ultimate diesel, příbuzný také s British Petrol ultimate diesel. Bohužel, u nás prémiová nafta je za hranicemi "jen" mezi těmi dobrými a lepšími. Inu, tak ahojte :)

Obrázek
PPC MIO P350, 320x240, iGO 8.3.2.71348, Gurjon 6.9.1p L&T, Dimka by Tomsoft 1.1.11.8 s dark patch a "červenozelenéšipky-patch"
nově - Mio P560 - krááásně chytá signál, jak rychle, tak i houževnatě :-)
mickielli15
 
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2009 11:07
Bydliště: České Budějovice, Brno

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod amatér v 06 bře 2010 23:39

Jen jsem upravil ty linky.
Jinak perfektní počin, kdo někdy dělal nějaké seznamy pro *.kml, ví jaká je to práce.Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod hladik2 v 07 bře 2010 12:55

to mickielli15
Dávej do nafty VIF a nemusíš jezdit pro naftu daleko,Já ho dávám do audiny 2.5Tdi a přidání vifu je znát.Ale to jsme trochu odbočili :D
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod xroman v 07 bře 2010 14:25

Souhlasím s hladik2, dávám do nafty také aditiva od výrobce VIF a jsem naprosto spokojený. Na Vervu jsem jezdil poměrně dlouho, ale při přidávání VIF do nafty se mě zdá výsledek lepší, než jezdit na Vervu. ............... Omlouvám se, vím, že to sem nepatří
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Uzitecne a zajimave POI

Příspěvekod amatér v 07 bře 2010 14:58

A dost už prosímObrázek
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků