Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

vysypaná kategoie bodů do hlavní složky - VYŘEŠENO

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod audis v 05 led 2009 22:59

delegoval jsem to jiráskovi na poi.cz. velmi si cením nalezení závady a jejímu řešení honefrovi, ale neměli bychom to nechat na poi.cz, když jde i jejich nahodilou systematickou závadu?
audis
 
Příspěvky: 143
Registrován: 24 říj 2008 18:28

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod honefr v 05 led 2009 23:38

humbuk píše:toto ti funguje pouze pro tento kml? Protoze ja kdyz kouknu na strukturu kml ktere se me vytvorily, tak ty jsou pokazde jinak a ani jednou tam neni co tam mas ty.
Prikladam nektere kml -
POI.rar

a jediny kml ktery se mi sloucil bez problemu -
zz-Metro.rar

Každej KML má první dva řádky stejné a na třetím řádku jsou dvě možnosti, buď se to stáhne dobře a je tam to z prvního obrázku na levé půlce a nebo špatně a je tam to z pravé půlky, pokud je tam to z pravé půlky tak stačí umazat to označené z obrázku 2. Vím zní to divně ale zkuste to...
Já jsem to vyzkoušel u všech KML z poi.cz a funkčnost 100%.
A od 4 řádku a níž je to pokaždé úplně jiné, podle toho co stahuješ za kategorie. :idea:

Opravdu to vyzkoušejte. Zkoušejte to na kopii takže nic neriskujete. :idea:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže struktůra vypadá takto, U KAŽDÉHO ( klidně si to ověřte )

1.řádek: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
2.řádek: <kml xmlns="http://earth.google.com/kml/2.0"><Document>
3.řádek: <Folder><name>XXXXXXXXXX</name> NEBO <Folder><Placemark><name>XXXXXXXXXX</name><description>a dáááááááááál a dááááááál
4.řádek: Pokaždé něco jiného až dolů
Obrázek
Uživatelský avatar
honefr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05 led 2009 15:14
Bydliště: Praha 8

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod honefr v 05 led 2009 23:44

audis píše:delegoval jsem to jiráskovi na poi.cz. velmi si cením nalezení závady a jejímu řešení honefrovi, ale neměli bychom to nechat na poi.cz, když jde i jejich nahodilou systematickou závadu?

Nic proti poi.cz ale kdybych to nechal na poi.cz tak ještě teď mám všechno vysypané.
Samozřejmě aď to klidně vyřeší ale do té doby bych si sloučeninky mohl poopravovat naprosto lechce stupidním zásahem do KML já.
Kvuli čekání na opravu poi.cz nebudu mít v navigaci bordel.
Obrázek
Uživatelský avatar
honefr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05 led 2009 15:14
Bydliště: Praha 8

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod SvoDa v 06 led 2009 08:10

Díky, už jsem to pochopil.
U sloučených .kml souborů musí každá kategorie začínat
<Folder><name>název_kategorie</name>

a končit
</Folder>

pak se to nemíchá.

Musel jsem si celý soubor projít a přeskupit (přesunout) i položky (řádky) z jedné kategorie do druhé, míchaly se i mezi sebou :o
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod humbuk v 06 led 2009 08:18

No prave , ono nestaci umazat to co bylo oznaceno (mimochodem tim prijdes o tu polozku), pak by sis musel vytvorit nazev pro tu slozku a nejhorsi je, ze jak pise Svoda jsou promichane jednotlive skupiny v tom jednom sloucenem kml, coz mozna jde opravit, kdyz se slouci tak tri skupiny, jinak to je na dlouho nez zjistis co kde je... Rozhodne je pak uz jednoduzsi si to cele sloucit sam (jako jsem to delal pred tim).
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod honefr v 06 led 2009 09:06

Tak to máte narozdíl odemě smůlu, :( mě se mezy sebou nemíchají, :D stačilo odstranit jen ten první řádek. :idea:
Humbuk má pravdu že příjdete o ten jeden bod ale mě to stojí za to. :!:

Spíš nechápu proč se to míchá vám a né mě :o
Obrázek
Uživatelský avatar
honefr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05 led 2009 15:14
Bydliště: Praha 8

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod vovi v 06 led 2009 09:36

Pánové, proč tak složitě?

1. O ten bod nepřijdete, když za tím <Folder> praštíte do Entru (ten první POI se přesune na nový řádek)
2. Pak se vraťte za ten tag <Folder> a dopište <name>jméno kategorie</name> (tím dostane i tahle kategorie jméno a nebude se "to" míchat - ten postup s odstraněním kusu řádku totiž kategorii nepojmenoval)

Podotýkám, že radím jen tak od stolu, šochtli jsem dnes do práce nebral. Ale jsou to celkem elementární záležitosti u těchhle syntaxí a mělo by to tak být.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod SvoDa v 06 led 2009 09:38

Ten údaj z prvního odmazávaného řádku (zelený)jsem přesunul na řádek pod nadpis
<Folder><name>CZ-Hory_a_pohori</name>
<Placemark><name>Praded Jeseníky (1492m.n.m.)</name><Point><coordinates>17.231283,50.083028,0</coordinates></Point></Placemark>
<Placemark><name>Adam (765 m.n.m.)</name><Point><coordinates>16.604100,50.111930,0</coordinates></Point></Placemark>

a dal mu indentický "tvar" jako řádky pod ním a nepřišel jsem o něj ;) a vůbec pak při práci s POI v GPS mu nevadí, že je na začátku záznam začínající písmenem "P", který není tudíž zařazen, dle abecedy.

Jinak, když si táš tu práci, tak odhadneš, které sekce se ti pomíchaly, jelikož se nemíchají soliterní řádky, ale desítky řádků např. rozhledny byly mezi turist.info. přitom rozhledny již svou sekci měli, stačí je tam přesunout a vše je OK.

EDIT: vovi napsal de facto to samé a já to již ověřil v praxi a funguje to ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod SvoDa v 06 led 2009 11:27

Pokud má někdo zájem, nabízím čerstvé sloučené a opravené kategorie, které mám v souborech:
Turist
- obsahuje CZ-Hory_a_pohori, CZ-Zamky, CZ-Hrady, CZ-Zriceniny, CZ-Jeskyne, CZ-Solne_jeskyne, CZ-Rozhledny, CZ-Inf_centra, CZ-ZOO, CZ-Zahrady, CZ-Muzeum, CZ-Ruzne_zajimavosti, CZ-Cimrman_mista, CZ-Pujcovny_lodi, CZ-Lazne, CZ-Skanzen, CZ-Jezy, CZ-Toulava_kamera, CZ-Vinoteky, CZ-Horske_chaty_hotely_boudy, CZ-Kempy, lanovky, CZ-Poutni_mista_Morava, SK-pamiatky, SK-Hrady_zamky_kastiele, SK-Hrady_Zamky_a_Kastiele, SK-Jaskyne,

CZ-Auto_ všechny
- vše z POI.cz - obsahuje prodejce a dealery aut různých značek

Jídlo
- obsahuje motoresty, fast food, KFC, Mc Donald, bagetterie, pivnice, restaurace, cafe a na SK KFC, Mc Donalds a motely

Nákup
- obsahuje Nákupní centra, Albert, All eletronics, Asko, Baťa, Bauhaus, bauMax, Billa, datart,...

čerpací stanice
- obsahuje vše z POI.cz

Ubytování
- obsahuje hotely a penziony

Koupání
- obsahuje aquaparky, bazény, přehrady, v HU a SK termály, na SK kupele
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: vysypaná kategoie bodů do hlavní složky

Příspěvekod BOSS v 07 led 2009 17:22

no já mám stále problém s těmi poi body. Pokud nahraji jekékoliv kml soubory pokud jsou menší je vše v pořádku, ale jak nahraji nějaký větší soubor jako je třeba "nákup" nebo "auto" nebo "jídlo" od svody, tak navigace ztuhne a i když čekám třeba 5 minut tak se nic neděje. Veškeré menší soubory mi problémy nedělají, jako třeba "koupání" od svody. zajímavé je, že nemám ani zaplé zobrazování těchto poi bodů na mapě a přesto mapa zatuhne, tak nevím co proč mi to nejde. :(
NAVON - 750
- IGO-Primo - 8.5.9153032 - ResidentFlash
- IGO-Primo - 1.2 9.2.1. 178658 branding GJ-AK Si v 3.9.0 - SDMMC

MIO C - 710

- IGO-Primo - 8.5.11.155811 - SD card
Uživatelský avatar
BOSS
 
Příspěvky: 212
Registrován: 07 srp 2008 16:20
Bydliště: Nový Jičín

PředchozíDalší

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků