Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

poi body

poi body

Příspěvekod pruziny v 04 črc 2011 17:42

Zdravím a prosím o radu.Nevím jakým způsobem do N660 vložit např.radary.Když je najdu na POI cz,zak nevím jak postupovat,abych to dostal do navigace,nevím jakou příponu soubor má mít a nevím do jaké složky nakopírovat.Děkuji Erik
pruziny
 
Příspěvky: 18
Registrován: 04 črc 2011 17:37

Re: poi body

Příspěvekod Jarouš v 04 črc 2011 17:45

A co takhle použít tlačítko "Hledat" :?: Podle mě je tady toho o POI bodech mraky :!: :!:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: poi body

Příspěvekod SvoDa v 12 srp 2012 10:17

Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak se ptám zde, ikdyž to s předchozím dotazem nesouvisí.

Onehdy jsem naplánoval trasu na POI (NQ 2012.Q1), bo adresu jsem neznal a dovedlo mne to asi o 1,5 km jinam a nezbylo než vyptávání se kolemjdoucích.

Až jsem dorazil, diskutoval s oním podnikatelem, ví o tom, nebyl jsem první uživatel navigace, který mu to řekl, ale netuší co s tím. Nikdy nikde svou provozovnu nikam do POI "nenahlašoval" => nikdo ho pro zahrnutí do dB neoslovil, resp. si nic takového nepamatuje a přesto v CzechRep.poi je, ale se špatnou lokací, což mu ve svém důsledku přináší víc škody jak užitku.

Zkoumal jsem to ještě doma na internetu na mapy.cz . Tam je označení onoho místa přesně stejně špatně jako v CzechRep.poi, stejně tak jako na firmy.cz, což si v mapy.cz lze rozkliknout pro zobrazení podrobností onoho místa.

Naprosto stejná chyba je i v CzechRep.poi vydavatele TomTom. Dobře je to jen u CEDA na googlemaps

Čili mé otázky zní:
A) Pokud chcete zahrnout vaši firmu jako POI do CzechRep.poi kam a komu napsat a platí se za to něco ? (nemám na mysli např. nějaké Rich nebo Extra či Extended POI, ale běžný CzechRep.poi)
B) Pokud chci upravit či opravit údaje existujícího POI v CzechRep.poi (chybné souřadnice, změna telefonního čísla a atp.) kam to reportovat ?

Předpokládám, že reportovat to na vydavatele CzechRep.poi (NQ, TT) je blbost, oni přeci musí ty dB kvanta od někud přebírat, zvlášť když tam mají dva ze tří stejnou chybu => mají asi stejný zdroj. Pochybuji, že se jim jednotlivci nahlašují sami.
Jediné, co mne napadá, tak snad jen napsat na mapy.cz, nebo firmy.cz jelikož tyto dB jsou propojené a s ohledem na onu "shodnou" chybu na firmy.cz. Že by tudíž právě firmy.cz byl oním zdrojem pro ony dva vydavatele CzechRep.poi ? Třetí že by čerpal od google ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: poi body

Příspěvekod tomasii v 12 srp 2012 12:06

Tahle chyba je celkem běžná, stačí hledat nějaký "poi" v šochtli a třeba v Google-map. Často se výsledky liší o dost velkou vzdálenost. Já to řeším před cestou porovnáním. Pak, až jedu, čekám, co bude to správné. :o
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: poi body

Příspěvekod SvoDa v 12 srp 2012 12:10

Každý tam nakonec nějak dojede, zvládali jsme to nakonec i bez navigací, ale jak to může nechat u vydavatelů opravit majitel předmětu POI bodu :?:
Naposledy upravil SvoDa dne 12 srp 2012 12:18, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: poi body

Příspěvekod tomasii v 12 srp 2012 12:14

Keine Ahnung. Co je psáno, to je dáno a holt to nikdo nezmění. Stačí se kouknout na reakce vydavatelů na oznámení chyb v mapách. :(
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: poi body

Příspěvekod SvoDa v 12 srp 2012 12:22

Předpokládám, že vydavatelům se reportují především chyby v mapách a ne v poi bodech.
Mne spíš zajímá, jestli někdo neví, odkud ty údaje o POI vydavatelé mají
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: poi body

Příspěvekod Rys v 23 bře 2014 21:16

Taktéž mám nesouvisející dotaz - abych zbytečně nezakládal nové vlákno.

Je nějaká možnost, aby Primo zobrazovalo v mapě nejen ikonu POI bodu, ale též třeba název?
Rys
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2014 21:12

Re: poi body

Příspěvekod amatér v 26 bře 2014 15:08

Pokud by si s tím někdo chtěl pohrát, asi ano. V žádném případě to však neřeší nějaký zápis v sys.txt.
Nicméně takovou hloupost si nedovedu ani představit. Jak by potom vypadala navigační obrazovka? Bylo by to ještě přehledné?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: poi body

Příspěvekod Rys v 31 bře 2014 18:34

No to je samozřejmě k diskuzi, zda by to bylo přehledné nebo ne, anebo důvody proč to tak někdo chce.

Já za sebe - když si dám zobrazovat třeba historické památky /nebo cokoli jiného co mne zajímá/, pak bych ocenil, kdybych kolem nějaké projížděl, abych viděl kolem čehoto vlastně jedu.

Pokud bych nechal zobrazovat kde co, tak by to nepřehledné asi bylo.
Rys
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2014 21:12

Další

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků