Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chybné ikony POI v iGO 8.3

Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Lakva v 05 lis 2008 14:10

Přátelé, jedna záhada...

Stáhl jsem si z poi.cz nějaké databáze. iGO je v KLM naimportuje, zobrazí, dovolí mi přiřadit vlastní ikonky... ale potom když je má zobrazit na mapě (v plánování i v navigaci) tak ty vlastní ikonky u některých kategorií ignoruje.
Třeba myčky nebo Agip se v pořádku zobrazí s nastavenou ikonou (klidně i z dodatečné sady), ale nebezpečná místa nebo EuroOil mají pořád takovou tu výchozí ikonu zeměkoule.
Se skinem to nemá co dělat, se schématem to nemá co dělat, s importovanejma ikonama to nemá co dělat (i když dám původní data.zip je to stejný). :(

Objevilo se to s nástupem iGO 8.3, výskyt chyby potvrzen na více přístrojích v sestaveních 54384 a 57021-

Nemáte někdo nějakej nápad?
Moc díky!
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Ivo K v 05 lis 2008 14:32

Amatér psal v sousedmím vlákně: viewtopic.php?f=8&t=29&start=110
toto: .....holt je v tom někde zakopaný pes a .kml sopubory pro 8.0.0.xxxxx nejsou to paravé ořechové pro 8.3.1.xxxxx
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Lakva v 05 lis 2008 16:35

Aha, díky za info! :-)

On je tu problém s vyhledávání, krátká slova ignoruje.
Takže jsem zadal hledat "8.3 POI ikony" a hledaly se jen ikony s poznámkou, že výrazy POI, 3 a 8 se ignorují :-(
Takže to jsem pak vzdal a zeptal jsem se... Správcové, nešlo by s tím něco udělat???
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Lakva v 05 lis 2008 19:24

Tak Z5!

V tom zmíněném vlákně, ani v sousedním, na které je odkaz z něj jsem to nenašel (a nebo nepochopil... ono už po pročtení 100. příspěvku už to člověku FAKT moc nemyslí a těch příspěvků je tam ke dvou stovkám :evil: )
Nechci nastavovat ikonky, které v iGo nevidím!
Vidím je, chci je jen v iGo ve správě POI pro danou kategorii vybrat a rád bych, aby se pak ta kategorie s tou ikonou zobrazila i v mapě. Nebo to takhle nejde??? Proč potom, do pryč, jde ty ikony ve správě POI vybírat, když se nepoužijou? (a ještě k tomu náhodně, někdy jo a někdy ne)
Dohrát KML je vcelku snadnej postup i pro amatéry (nemluvím o našem Amatérovi, to je profík!), tak bych si myslel, že třeba ze standartních ikonek se k těmhle kategoriím dá vybrat ikona stejně pohodlně. Editovat soubory přece není postup pro běžný smrtelníky.
Nebo to soudruzi v maďarsku vážně takhle nedomysleli?
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Ivo K v 05 lis 2008 20:12

Lakva píše:.....iGO je v KLM naimportuje, zobrazí, dovolí mi přiřadit vlastní ikonky... ale potom když je má zobrazit na mapě (v plánování i v navigaci) tak ty vlastní ikonky u některých kategorií ignoruje......


Lakva píše:........Vidím je, chci je jen v iGo ve správě POI pro danou kategorii vybrat a rád bych, aby se pak ta kategorie s tou ikonou zobrazila i v mapě.....


Tak nevím, asi jsem zase natvrdlej. Nezobrazí se ti ta kategorie nebo se kategorie zobrazí, ale pouze s defaul ikonou?

Pokud se kategorie zobrazí, ale pouze s defaul ikonou, tak je chyba v nekompatibilitě ikon mezi v.iGO8 8.0.0 a v.iGO8 8.3.1. a platí to co jsem ti už citoval od účasníka Amatéra: "....holt je v tom někde zakopaný pes a .kml sopubory pro 8.0.0.xxxxx nejsou to pravé ořechové pro 8.3.1.xxxxx"
Naposledy upravil Ivo K dne 05 lis 2008 21:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Lakva v 05 lis 2008 21:24

Kategorie se zobrazí, ve správě kategorií má správnou ikonu, ale v mapě se zobrazí s defaultní.
A u některých kategorií to dělá a u jiných ne.

Vím že jsou změny pro uživatelské POI zadané přímo v iGo, ale v importním filtru by snad změny neměly být, ne? iGo neurčuje, jak má vypadat formát někoho jiného...
A pokud jde o ikony, problém se vyskytuje i když chci vybrat nějakou jinou ikonu z té defaultní sady, třeba jsem to zkoušl na motýlkovi namísto té zeměkoule... Ve správě poi je motýlek, v mapách zeměkoule.

Ale.... kruci... teď si uvědomuju, že jsem MOŽNÁ přehrál POI ze staré verze i s těma dvou podpůrnejma souborama... Zkusím to stáhnout znovu přímo z POI.CZ...

Ne, není to tak (nejsem uplně blbej :-) ). KMLka jsou z půlky října, ale KIXy a KNSka ze včera, takže jsou generované znovu.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 05 lis 2008 22:55

To nepomůže , to už mám za sebou, někde jsem četl, že pro novou verzi jsou tyto POI s příponou .upoi, jenže nevím, zda je k tomu potřeba nějaký editor, nebo kde je sehnat abych to odzkoušel, .kml se zobrazují tak, jak se zobrazují a na tom se zatím nic nemění.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Lakva v 05 lis 2008 23:10

A je nějaký oficiálně doporučený postup pro import POI?
Já jsem použil ten co je na POI.CZ, prostě proto, že je to jednoduché a já nemám moc času ani chuti na nějaké velké experimenty (velmi nerad bych to rozhasil, když už mi to šlape a mám nastavené oblíbené a uzavírky).
Ale třeba je KML jen nouzovka a výrobce doporučuje něco jiného - a teprve v tom případě bude všechno fungovat jak má.

Nemáte o tom někdo nějaké info? V manuálu k iGo ani ke Content Manageru jsem o tom nenašel ani slovo.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 06 lis 2008 13:11

Tak, je věc, která by mě také zajímala. :D
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Lakva v 24 lis 2008 11:27

S novou verzí 8.3.2.64873... to dělá pořád dál.
Grrrrrr.... :evil:
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Další

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků