Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chybné ikony POI v iGO 8.3

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Asterex v 26 kvě 2009 11:16

Mám dotaz. V mapě se mi ikony které jsem si nainstaloval zobrazují, ale když chci editovat POI tak mi to vypíše hlášku Failed to open file: poi_brand..spr existing application. Poradíte mi co s tím mám udělat aby to fungovalo?
Asterex
 

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Klinec v 27 kvě 2009 11:17

Pomooooc...

Snažil som sa medzi POI ikonky pridať jednu svoju podla amaterovho navodu z 5 strany - a nič. Nevidím ju medzi ostatnými
Priamo pod IGO8 mám adresár ui_igo8 a tam do common a icons/poi som nakopčil všetko ako má byť - a stále nič. nemám ju v ponuke.
Kde robím chybu? Môže byť problém v tom, že ikona je veľká je 22x22 pixlov?

Pre istotu pribaľujem súbory, ktoré som vyprodukoval.

Dík za radu

traditional.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PDA Mio P560 (240x320)
iGO8 v 8.3.2.79297 (Mar 2 2009), skin GJ 6.1p, , spustane z Flash Disk
Klinec
 
Příspěvky: 26
Registrován: 23 zář 2008 15:10

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Lakva v 27 kvě 2009 11:53

S tímhle jsme měli taky problémy...
Řešení je zde: http://www.mio-treo.info/viewtopic.php?p=17461#p17461
Pozor, to téma je sumarizační, nevkládej tam dotazy! (viz první příspěvek)

Ve zkratce:
-Každý proužek musí mít svůj soubor SPR, ten lze naštěstí zkopírovat od jiného proužku. Musí se ale upravit, aby odpovídal výšce ikon, což je ve Tvém případě 22.
-Dále musí být každá ikonka uvedena v souboru POI.ICONS (opět k nalezení v archivu), kde ji lze buď rovnou přiřadit k nějaké existující skupině POI, nebo jí nastavit skupinu fiktivní, neexistující. Pokud ale ikonka v POI.ICONS nebude, nezobrazí se v seznamu ikonek přímo v iGO. Vůbec. Je to mrzuté zvláště pro větší počty přidávaných ikonek, ale je to tak.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Klinec v 27 kvě 2009 13:57

Veď práve, že mi to nefunguje napriek tomu, že som takto postupoval

Zmenil som to v spr na 22, pridal príslušné odkazy do poi.icons (našiel som ho dvakrát - v icons/poi aj icons/sys - zmenil som oba) a nič...

editácia poi.icons je obdoba pridania samostatného súboru xxx.icon alebo dve veci, ktoré treba obe urobiť?
Klinec
 
Příspěvky: 26
Registrován: 23 zář 2008 15:10

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 27 kvě 2009 18:57

@ Klinec
Návod, který zmiňuješ neplatí pro verze 8.0.0.xxxxx a pro verze 8.3.2.8xxxx. Možná je chyba tam.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod SdKfz.171 v 29 čer 2009 22:30

Dost mozna se zeptam jako uplny blbec, ale neda mi to - na POI.cz je ikona pro export sloucenych kategorii ve formatu *.csv primo pro iGo. Nebylo by to reseni problemu? Ikony v *.kml mi taky v posledni verzi iGo nefunguji :(
מצדה לא תיפול שוב!
Uživatelský avatar
SdKfz.171
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 pro 2008 21:10

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Mio-Treo.info v 30 čer 2009 01:00

2 SdKfz.171

Řešení to rozhodně není >>> iGO formát CSV podle mých vědomostí "nezchroupne"... ;)
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod SdKfz.171 v 30 čer 2009 05:56

to Mio-Treo.info: Tak jsem nakonec pouzil odkazovany navod z Mio & Treo.info, nacpal jsem do PDA folder ui_igo8, a mam tak ikonek habakuk (ale zase zmizela vetsina tech, co tam byly od vyrobce).
Muzu nekolik dotazu k vyse recenemu?
Jak cela ta zalezitost funguje? Jak jsem tak koukal, jsou tam prouzky *.bmp a k nim stejnojmenne soubory *.spr (slozka /common) a pak soubory *.icon ve slozce /icons (a jejich podslozkach). Kdybych si chtel napriklad vytvorit vlastni prouzek, kde by byla jenom jedna ikona (symbol turisticke znamky), jak na to (nebo kde bych nasel navod)? Zajimalo by me to i proto, ze bych chtel, aby se treba benzinka zobrazovala jako jeden symbol bez ohledu na znacku - jednak se aktualni stav neustale meni (firmy se poziraji, benzinky se prejmenovavaji), a za druhe nevim, co se mnou pri jizde udela to radove vyssi mnozstvi informaci, ktere mi ted bude iGo cpat do hlavy. Staci odkaz na navod - nebo mi napis, ze ho najdu na Mio-Treo.info, ja uz si to nejak vyhledam (snad).
Diky
מצדה לא תיפול שוב!
Uživatelský avatar
SdKfz.171
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 pro 2008 21:10

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod manas007 v 28 črc 2009 22:17

Zdarec.
Nějakou dobu toto fórum sleduju a snažím se něco z uvedeného i využít. Mám iGo 8.3.2. ...teprve chvíli a tak se s ním postupně seznamuju. Chtěl jsem si nahrát i nějaké ikony, ale asi jsem na to úplně tupej. Jediné co se mi na mém FSC Pocket Loox T810 podařilo bylo podle návodu na tomto fóru zkopírovat soubory s příponami .bmp, .spr., .icon do patřičných složek na mé SD kartě a tím zprovoznit ikony hrady, zříceniny atd. Chtěl jsem se zeptat zda by nebylo možné uveřejnit zde více takto "nachystaných" ikon tzn. včetně souborů s výše uvedenýma příponama. Myslím, že nejenom já bych to velice ocenil, protože ne všichni jsou s PC takoví kámoši jak by bylo na toto asi zapotřebí.
Díky
PDA Fujitsu Siemens T810
manas007
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 kvě 2009 18:52

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod humbuk v 28 črc 2009 22:40

@ SdKfz.171
-postup máš zde viewtopic.php?f=8&t=184&hilit=ikony+poi&start=40#p9897
-a pokud chceš nastavit jednu společnou ikonu pro všechny benzínky, tak to udělej jednoduše v menu IGO- Sprava dat-POI-Čerpaci stanice

@ manas007
ikony máš tady viewtopic.php?f=8&t=329
já vycházím z bohatého základu od Tomsofta
Kód: Vybrat vše
http://www.mio-treo.info/viewtopic.php?f=102&t=2303&p=13311&hilit=+ui_igo8%5Cicons%5Cpoi%5C+kmlpoi.icons#p13311
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

PředchozíDalší

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků