Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod Roodie v 15 kvě 2010 14:58

Zdravím všechny odborníky a prosím o radu.
Dostal jsem navigaci NAVON N470 s iGO8, kde nebylo mnoho POI. Inu dle návodu jsem stáhnul poi z netu a nacpal je do navigace. A nefungujou. Zkoušel jsem kde co ale marně. Byl jsem zvyklý ny TOMTOM v mobilu, kde jsem si dal hledat poi, nabídlo mi to způsob, já si dal buď turistické známky, nebo rozhledny, nebo hrady atd atd a pak dal navigovat a už jsem jel. Tady nic takového není. V ČR mám staženo asi 35 MB dat s POI (z www.poi.cz) a prostě ne. Nabídne mi přírodní scenérie, bankomat nebo pumpu a nakupování - to nexci.

Ty podklady jsem stáhnul s příponou .klm a také pár dalších, ale ty jsem nezkoušel, jsou pro Garmin (toho jsem si všiml pozdě). Tak moc prosím o radu, jak si udělám v navigaci složku hrady, rozhledny atd a pak je zprovozním v mapě? Podle návodu se mi to tedy nezdařilo.

Moc děkuju
Ruda
Roodie
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 úno 2010 15:52

Re: Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod SvoDa v 15 kvě 2010 15:16

a dáváš ty .kml doufám do igo8/content/userdata/POI a nikoliv do igo8/content/POI :?:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod Roodie v 15 kvě 2010 16:46

SvoDa píše:a dáváš ty .kml doufám do igo8/content/userdata/POI a nikoliv do igo8/content/POI :?:


Žádnou podsložku userdata tam nevidím. Tu si musím založit sám?
Roodie
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 úno 2010 15:52

Re: Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod SvoDa v 15 kvě 2010 17:01

ano
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod Roodie v 15 kvě 2010 17:13

Založil jsem to - a mám tam přetáhnout složku POI, která je na stejné úrovni, nebo v tom mám vytvořit novou podsložku, která se bude taky jmenovat POI, a teprve do ní to uložit? A tam se ukládají jenom ty .kml? Promiň, mám profesně úplně jiné zaměření a tohle prostě neumím ... ale potřebuju. Díky moc.

Dal jsem tam jenom ty, co mají příponu .kml. Vždycky je tam ale jeden název s .kix a .kns. Ty jsem tam nedal. Patří k tomu? Dává se tam každý bod třikrát, pokaždé s jinou příponou, nebo ty ostatní jsou pro jiné navigace? Děkuji mockrát.
Roodie
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 úno 2010 15:52

Re: Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod amatér v 15 kvě 2010 17:40

Přípony .kix a .kns se ti vždy vytvoří ke každému souboru .kml, po prvním spuštění.
- soubory s koncovkou .poi nech ve složce content/poi
- soubory s koncovkou .kml dej do složky content/userdata/ poi
Snap_2010.05.15 18.39.53_002.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod Roodie v 15 kvě 2010 17:45

Strašně moc děkuju, už to funguje. Ještě musím najít rozhledny.kml, aby bylo kam lézt, a můžu na dovolenou. Ještě jednou moc díky za pomoc. :-)
Roodie
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 úno 2010 15:52

Re: Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod henry1964 v 04 čer 2010 08:10

Dobrý den,
vlastním Navon N560 s verzí 8.3.2.99352. Z Poi stáhnu soubory s příponou "kml" a uložím je do
" MobileNavigator/content/userdata/poi " na SD kartu. Po spuštění navigace najedu do složky s POI, kde se vytvoří stažené soubory (KML), ale kliknuli na uvedenou složku, tak je tam 0 záznamů :shock: a na mapě uvedený poi není :o . Pročetl jsem co se dá, ale nejsem moc z toho moudrý. Dělám něco špatně? Prosím, o radu. To samé je s ikonkami poi, které se nainstalují, ale nejsou v navi. Vím, že je to jiné téma.
Děkuji za radu a omlouvám se jestli jsem založil jiné téma.
henry1964
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2010 08:22

Re: Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod JaPan v 25 bře 2011 09:12

Mám přesně opačný problém, než se řešil v tomto vlákně. Nemohu se zbavit POI benzinek a parkovišť, které se mi zobrazují na mapě. Chci jenom čistou mapu bez POI.
Samozřejmě jsem vyzkoušel /Správa dat/POI/ a vypnutí příslušné kategorie. To pochopitelně (nebo spíš nepochopitelně) nepomáhá. Tajně jsem doufal, že po Resetu se nastavení zdaří, ale nic nepomohlo, ani výmaz Save.

Rozhodl jsem se tedy obětovat POI a smáznul je z karty. K mému nemalému překvapení se benzinky a parkoviště zobrazují stále. Musím upřesnt, že používám POI s čísly popisnými od CEDA a ty bych rád zachoval. Po odstranění těchto POI jsem se sice benzinek i parkovišť zbavil, ale to je pro mě špatná varianta.
Dotaz tedy zní: Je možno zbavit se nějak benzinek a parkovišť a přitom č.p. mít funkční?

Problém řeším s iGO 8.3.2.64873 a skinem igo8.3_plus2_0.8-UNI_(Rev.163)
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: Asi jsem blbej nebo už nevím jak na to - POI

Příspěvekod pruziny v 06 črc 2011 21:19

Prosím o radu,chtěl bych mít u kategorie hradu opravdu ikonku hradu a né zeměkouli,tak jak to zobrazuje N660.
Díky
pruziny
 
Příspěvky: 18
Registrován: 04 črc 2011 17:37

Další

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků