Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod jaho v 06 črc 2008 11:24

@amater: odzkoušeno se smazáním těch tří souborů a fuguje to. Zkusmo jsem dodělal ikonu pro EuroOil, a je tam!!! :D
Jarda, Mio C520 TM+,
Miomap 3.3, skin J&T 4.3 na My Flash Disk,
iGO8 v.8.3.2.64873, skin Plus2 v0.8 tS na SD, spouštěno kalkulačkou
Uživatelský avatar
jaho
 
Příspěvky: 92
Registrován: 16 čer 2008 18:34
Bydliště: Liberec

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod amatér v 06 črc 2008 12:27

No vida. Díky, za potvrzení. Já si taky zkusmo přidal jednu ikonu se stejným výsledkem.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod SvoDa v 06 črc 2008 14:26

Taky potvrzuji amatérovu genialitu a správnost jeho postupu (návodu) i odhadu výčtu souborů, které stačí umazat ze SAVE, aby se POI ikony načetly korektně (IMGR.PRL, ROPOI.PRL, poi_visiblities.txt). Už mám 14 stran ikonek :D :D .

Ale stále přetrvává problém se zobrazováním některých ikonek u POI v kategoriích (viz. causa Baumax z 3srany zpět viewtopic.php?f=8&t=12&st=0&sk=t&sd=a&start=29 ).

Nevím, jestli je to jen můj problém, ale iGO se semtam restartuje, když máte pozapínaných hodně POI (ten problém byl i u MioMap), tak to nepřehánějte :D :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod amatér v 06 črc 2008 15:03

@ SvoDa
No, když jsem se díval na některé tvé PrtScr, tak mi bylo jasné, že těch ikonek potřebuješ opravdu hodně.
K tomu zobrazování ikonek u nákupních středisek:
- ze složky POI jsem odebral všechny POI ostatních státům a nechal tam jen POI ČR, provedl editaci ikon (dost toho ubude, hlavně názvy některých středisek, které mi nic neříkají, jsem takový hamtal, že potřebuji mít i Rusko a jiné státy, kam asi stejně běžně nepojedu, ale když je ta možnost... :P ), pak tam vrátil zpět všechna POI, provedl promazání souboru save no a je to.

Ještě k jedné ikoně ve složce ui_iGO8 poi_celkem.bmp, pořád mi vrtalo hlavou co to je za BČ? Tento název se objevuje i v editoru BČ, je to chyba překladu, jedná se o BČ TOTAL
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod SvoDa v 06 črc 2008 19:02

Tak to padání iGO nebylo počtem ikon či POI, ale špatným rozměrem ikony - nevšiml jsem si, že JEDNA ikona měla rozměr 22/22 a ne 32/32 pixelů a kvůli ní, mi to při zoomování padalo. Stačilo ji změnit rozměr a vše je OK. Zkoušel jsem pak jinou ikonu zmenšit a zase to padalo, takže je to tím.
Jinak zkusil jsem zapnou všechny POI, zoomoval a zoomoval, dělal průlety a nespadlo to. Stačí ale, aby jedna mrška měla jiný rozměr nez 32/32 a bude to padat.
Pozor - ikony z poi.cz jsou 22/22, takže je pak musíš zvětšit na 32/32 :!: :!: :!: .
Katastrofální, je ale nutnost mazání těch tří souborů a tím pádem pak nastavovat a přiřazovat ikony znovu a znovu. :( :(

Děkuji amatérovi za jeho práci.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod amatér v 06 črc 2008 19:19

Jak ti dopadlo to zvětšení ikonek z poi.cz? Mně výsledek nic moc - ikonka je taková rozmazaná.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod SvoDa v 06 črc 2008 19:27

To je jasný, že je rozmazaná, když jsi zvětšil rozlišení. Kdybys chtěl ikonu jak víno 32/32, musel bys sehnat logo na netu a zmenšit na 32/32.

Ještě k jinému problému:
SvoDa píše:POI ikony, maji ještě jeden problém:
musíš vědět, co které logo představuje.
když máš u něčeho defaultní ikonu nákupní vozík, je ti jasné, že se jedná o obchod a v kliknutí na info se dočteš nákupní středisko - název třeba Interspar.
když tam máš logo Interspar a nevíš, že se jedná o obchod, v infu je jen Interspar, bez další specifikace, že jde o nákupní středisko.

Já samozřejmě vím,co to je Interspar, ale některé loga neznám a nevím, co za služby (firmy) představují (třeba Hertz a desítky dalších zahraničních). Tady je škoda, že při hledání POI v infu o POI nezůstává název kategorie, ale jen jméno loga.


Nepomohlo by do souboru brands.icon místo
[Rent_a_Car.Rent_a_Car_Facility.Hertz]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_brand.spr 64
poi_brand.spr 64

napsat

[Rent_a_Car.Rent_a_Car_Facility.Hertz-autopůjčovna]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_brand.spr 64
poi_brand.spr 64
:?: :?: :?:

Pak by se v názvu katergorie i v infu o POI u horního okraje displaye asi :!: objevilo Hertz-autopůjčovna :?: :?:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod amatér v 06 črc 2008 19:36

Nevím, to jsem nezkoušel, já si pořád myslím, že tento problém je již v souboru .poi, tam by mohl být zakopaný pes. Zatím jsem ale nepřišel na nástroj, kterým tento soubor číst.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod SvoDa v 07 črc 2008 16:40

S tím mazání celého SAVE buďte velice opatrní. Já ho mazal kvůli amatérovým ikonám a o zmatku s nastavením pohledů na mapu jsem už psal v viewtopic.php?f=11&t=3&start=23 .

Teď jsem dělal drobnou úpravu skinu a změny, které jsem provedl se vůbec neprojevily. Nepomohl ani měkký a ani tvrdý restart. Navíc byly barvy údajů v infopanelu jiných barev (všechno bílé), než byly předtím, a to jsem s nimi v rámci úpravy skinu nic nedělal.
Přepínal jsem i mezi jinými skiny a i tam barvy údajů v navipanelu byly bílé., než byly před mazáním SAVE, a to přesto, že barvy textů a hodnot ve skinech se definují přímo ve skinu v souboru navigatemap. No šílené.
Teprve po obnově složky SAVE ze zálohy (kromě těch tří souborů abych nepřišel o POI) bylo vše jak má být a i ty nově provedené změny skinu se objevily.
Jen to potvrzuje stále omílané pravidlo: zálohovat, zálohovat, zálohovat.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Jak zprovoznit všechny ikonky POI z proužku ?

Příspěvekod deusexx v 07 črc 2008 19:52

Abych přidal něco málo do mlýna.Stáhl jsem si celej soubor od tuším amatéra.A dokopčil na kartu pouze to,co mě chybělo.Bo mám svoji loud obrazovku,tak tu sem si nechal původní.A věděl jsem,že bude problém se SAVE složkou.Tu jsem nechal celou a vymazal pouze!!!poi_visiblities.txt Vše ostatní jsem nechal tak,jak bylo.A světe div se,načetlo se vše a hned.Po restartu.A nemám pocit,že bych měl s PIO nějaký problém.I ikonky mám podle představ.Teda ne všechny,ale skoro všechny.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků