Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chybné ikony POI v iGO 8.3

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 27 lis 2008 13:23

Inu tedy dobrá, rád se podělím o své zkušenosti.
Musíte si vybrat skupyny POI, které chcete konvertovat, já použil formát .kml. Další postup je jednoduchý na http://poi.ashus.net/ se musíte zaregistrovat, stačí do příslušného okénka zadat e-mail adresu, zadat heslo a potvrdit ho.
V dalším kroku provedete import prví skupyny POI, pomocí dialogu hledat/upload. Načtená skupina (její název) se ukáže po levé straně náhledu okna, přidáte další vybranou skupinu a znovu uploadujete, takto postupujete u všech skupin, které jste si vybrali (celková velikost nesmí přesáhnout 1MB).
Dalším krokem je export vyberete možnost export pro iGO8.3x *UPOI, dáte uložit, nabídne to možnost uložit user.upoi, v žádném případě nepřejmenovávat. Soubor user.upoi dejte do složky save Složku userdata v content vyčistěte od všech souborů. Odpojte od počítače restartujte sw a můžete editovat nové POI.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 27 lis 2008 23:17

Ještě dodatek, pokud budete konvertovat soubory .kml do .upoi nová skupina bude vždy pojmenováva podle zápisu v třetím řádku souboru .kml, v tomto případě tedy:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://earth.google.com/kml/2.0"><Document>
<Folder><Placemark><name>AB-AUTO ŠÍDLO</name><description>Kladno; Průmyslová</description><phoneNumber>+420724333719</phoneNumber><Point><coordinates>14.116370,50.156805,0</coordinates></Point></Placemark>

AB-AUTO ŠÍDLO, přitom to je ale soubor autobazarů.

Řešení je jednoduché, musíte soubor .kml před konverzí upravit, tato úprava spočívá ve vložením nového třetího řádku a přesunutím zápisu <Folder>:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://earth.google.com/kml/2.0"><Document>
<Folder><Placemark><name>Autobazary</name>
<Placemark><name>AB-AUTO ŠÍDLO</name><description>Kladno; Průmyslová</description><phoneNumber>+420724333719</phoneNumber><Point><coordinates>14.116370,50.156805,0</coordinates></Point></Placemark>

No a potom už se bude nová složka jmenovat :Autobazary
Snad je to srozumitelné, pořádně si prohlédněte rozdíl zápisů v Quote ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod ajimz v 29 lis 2008 11:34

amatér píše: ... Soubor user.upoi dejte do složky save Složku userdata v content vyčistěte od všech souborů. Odpojte od počítače restartujte sw a můžete editovat nové POI.


Složku userdata v content nemůžu najít! Je to možné, anebo dobře nevidím? Mám ji tam vytvořit ?
pro úplnost celé IGO 8.3 mám na SD kartě. Není to instalovaná verze.
ajimz
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2008 10:26

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 29 lis 2008 11:52

Složku userdata, si dříve musel každý vytvořit sám, takže pokud ji tam nemáš nic se neděje
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod venda v 30 lis 2008 10:58

Je to super, jenomškoda, že to dokáže pouze 1Mb.
HTC Wilfire S, , iGO v9.6.7 v SDHC8GB.
venda
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17 srp 2008 21:34

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 30 lis 2008 13:25

Když se zaregistruješ a zaplatíš poplatek, tak je velikost neomezena.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Lakva v 03 pro 2008 20:20

Přiznám se, že tohle řešení má z mého pohledu několik výrazných nevýhod, takže jsem ho sice vyzkoušel, ale velmi brzy zavrhl.

Na fóru mio-treo.info, konkrétně zde: http://www.mio-treo.info/viewtopic.php?t=1829&postdays=0&postorder=asc&start=465, to řešíme taky a snad jsme přišli na jednodušší možnost.
Vypadá to, že by mělo stačit v adresáři igo8/SAVE smazat soubory
ROPOI.PRL
poi_visiblities.txt
IMGR.PRL

Zruší se tím sice veškerý dosavadní nastavení ikon a viditelností, ale mělo by to zabrat.
Měly by se objevit všechny přidané proužky s ikonami, přidané kategorie POI ve formátu KML budou bez ikony a standartní kategorie budou mít výchozí ikony, ale pak si přiřadíte co bude třeba a mělo by to už dál šlapat.

Ještě upozorňuju, že drtivou většinu práce na řešení jsem neprovedl já, ale chlapík s nickem Tomsoft, velký krotitel iGO a modifikátor skinu Dimka, kterému tímto z hloubi srdce děkuji!!!
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 03 pro 2008 20:33

Když jsem tam četl co je nového, trochu jsem se smál, bez urážky
http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=8&t=12&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod agilka v 03 pro 2008 22:33

----------------------------------
Dalším krokem je export vyberete možnost export pro iGO8.3x *UPOI, dáte uložit, nabídne to možnost uložit user.upoi, v žádném případě nepřejmenovávat. Soubor user.upoi dejte do složky save Složku userdata v content vyčistěte od všech souborů.
----------------------------------
Tak na tohle musím reagovat a přidat i můj badatelský příspěvek. Začnu trochu více zeširoka.
Také jsem totiž použil konverzi na onom webu ashus a zjistil následující.
Všechny typy poi co se na web najednou naimportují onen soft sloučí do jednoho exportního mega souboru, já měl cca 2MB.
Ale v Igo databázi jsou pak ok, tedy oddělené, přesně tak jak byly na web postupně přihrávány.
( Pozor, pokud si již předtím na serveru Poi.cz necháte sloučit některé typy poi do sjednocené složky a dle svého si ji pojmenujete, což jsem s oblibou vždy činil, tak tenhle konvertor je kupodivu zase rozhází na ty původní a ty se objeví každá pod svým původním názvem, což tedy není zrovna pěkné....)
Ale pak jsem zjistil, že cela tato úprava, resp. konverze je asi v podstatě stejně nanic v případě, že již máte v Igu vytvořenou třeba rozsáhlejší databázi Vlastních poi. To proto, že vygenerovaný soubor user.upoi se poté musí vložit do složky SAVE a ta již STEJNOJMENNÝ soubor obsahuje. V něm jsou právě všechny ty dosavadní VLASTNÍ POI, tedy ty co si v Igu sami vytvoříme. A jelikož se vygenerovaný soubor nesmí přejmenovat neboť systém jej pak ignoruje, tak záhy dojde k zásadnímu rozporu, protože buďto v Igu nadále uvidíme ty leckdy pracně vytvořené Vlastní POI - já jich měl na 170 - anebo pak ty právě zkonvertované z POI.cz ...tedy pěkné dilema.
Takže je to skutečně pěkně v háji. Zkoušel jsem to i sloučit, ale to nefungovalo, muselo by se to vše ručně upravit, v běžné praxi by to byla jenom nepraktická a časově náročná manipulace....
Další problém - i kdybych to pracně sloučil do toho nově zkonvertovaného megasouboru, případně jej ponechal jak byl, tak pak se do něj následně připisují ty další Vlastní vytvořené poi ....no někdo možná Vlastní poi nevytváří, toho by to asi nemuselo děsit :roll:
Ale ti co je tak nějak permanentně průběžně vytvářejí by záhy zjistili jak je to nepraktické, protože v případě jakékoliv změny tohoto souboru, hlavně asi kvůli aktualizaci nebo doplnění dalších stažených poi, by opět museli stávající soubor user.upoi přepsat novým, aktualizovaným, čímž by ovšem přišli o vše v tom starém.
Ani nemluvě o tom, že pokud se pak v Igu přidávají další položky Vlastních do takovéhoto megasouboru, tak zápis každé nově uložené položky trvá až několik nekonečných vteřin....
Zbývá mi tedy třetí varianta, což je ale vlastně ta původní, tj. že ty stáhnuté poi v kml budeme nadále celkem pohodlně dávat rovnou do složky content/userdata/poi....no navíc podle mě by měla stejně patřit vždy jedině sem....
A než se tenhle problém oficielně vyřeší u výrobce, tak se prostě smířím s tím, že většina stažených poi se bude v navimapě zobrazovat s jednotným cejchem oné zeměgule..... takže těm z vás co jim to vadí - stejně jako mě - doporučuji raději do toho nešťourat a vyčkat neboť to je rozhodně menší zlo, než všechny tyhle pičičárny s tím spojené neboť stejně nenabízejí konečné řešení....
Nebo už snad někdo našel způsob, jak nepřijít o ty vyloženě Vlastní poi a zároveň tam mít i ty - z hlediska správného zobrazování ikon v mapě - plně fukční "stažené" poi....
agilka
 
Příspěvky: 12
Registrován: 25 zář 2008 15:08
Bydliště: Tanvald

Re: Chybné ikony POI v iGO 8.3

Příspěvekod Lakva v 04 pro 2008 00:44

Agilko, mrkni o dva příspěvky nahoru ;-)
Vypadá to, že by mělo stačit v adresáři igo8/SAVE smazat soubory
ROPOI.PRL
poi_visiblities.txt
IMGR.PRL
Zruší se tím sice veškerý dosavadní nastavení ikon a viditelností, ale mělo by to zabrat.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

PředchozíDalší

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron