Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod amatér v 22 lis 2011 14:39

Jde skoro vše, otázka je zda je to opravdu "krajsie"? Jde o to, zda je to praktické, a to rozhodně není. Je to jen další, zbytečný údaj o ničem, ale komu se chce...

obr_105.jpg

navigatemap.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod tomasii v 22 lis 2011 21:06

Pak ale nesmíš jet rychleji, než 999km/h, jinak se ti tam už celé číslo nevejde. ;)
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod amatér v 22 lis 2011 22:29

Stačí víc než 99 :D
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod fanda v 23 lis 2011 10:22

@marin100
Prohlížím diskuzi a narazil jsem na toto: Máš Navon670 (o něm píšeš) anebo Navon760 (ten máš v podpisu)? Možná i v tom je problém, neboť oba existují, ale mohou mít různá nastavení.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod marin100 v 23 lis 2011 10:27

už mám 760
samsung galaxy S2 android 4.1.2
marin100
 
Příspěvky: 68
Registrován: 05 čer 2010 09:33
Bydliště: Teplice

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod marin100 v 27 lis 2011 20:45

Nevíte někdo náhodou proč se mi tmc nezobrazí když dám primo na kartu?Když ho dám do přístroje tak vse v pořádku
samsung galaxy S2 android 4.1.2
marin100
 
Příspěvky: 68
Registrován: 05 čer 2010 09:33
Bydliště: Teplice

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod hansol v 28 lis 2011 02:00

Ahoj,pri skúšaní doma v "obyváku" sem došiel na zaujímavú nepríjemnú vec.Používam skin Dimka-TomSoft 138a.
Skúste niekto vyskúšať či mám problém len ja alebo to je chybička u PRIMA,alebo v skine.
1.Dajte vytvoriť novú trasu z bodu A do B,tak že v menu Vytvoriť trasu kliknete na ikonku modrej vlaječky.Deaktivuje sa pritom prijimač GPS a nastaví sa začiatok cesty,bod A.
2.Zvolte bod B a dajte vyrátať trasu.Môžte vyskúšať simuláciu alebo čokolvek ale pre odskúšanie mojho problému to nie podstatné.
3.PRIMO vám píše hlasenie,že GPS prijímač je vypnutý ale súčastne Vám ponúka možnosť GPS prijímač zapnúť.
4.Vypnite PRIMO(nie uspať)
5.Zapnite PRIMO
6.Zvolte náhlad mapy.Trasa navolená pred vypnutím Vám zostala na mape a môžte s nou robiť čo potrebujete.V tom problém ale nie je.

Problém je v tom,že PRIMO sa tvári a aj vypisuje že hladá signál GPS ale v skutočnosti ho nikdy nenájde.Prečo? No lebo ste ho pred vypnutím deaktivovali a po zapnutí už volbu zapnúť GPS prijímač neponúka.Musíte ísť späť do menu Vytvoriť trasu a tam kliknúť na volbu "navigačnej šípky" a až potom sa PRIMO spýta "Chcete vymazat začátek trasy a zapnout prijímač GPS?" Ak dáte túto volbu tak sa GPS zapne ,signál nabehne a už fungujete normálne.Trvalo mi docela dlho než som prišiel na súvislosti a vždy som si myslel,že mám poškodený nejaký súbor na SD karte,preto vždy vymazal SAVE a kontroloval Checkdiskom...
Dalšia možnosť ako zapnúť GPS je jednoducho zmazať predtým vytvorenú trasu a GPS prijímač sa automaticky zapne.
Záver:myslím si,že by hlásenie o vypnutom GPS prijímači malo byť zobrazované a hlásiť sa aj po reštarte PRIMA.

Ak sa niečo také tu už riešilo,tak sa omlúvam(nenašiel som podobné) a môj príspevok vymažem.
MIO MOOV 360, iGO Primo 1.2, Primo 2.0
hansol
 
Příspěvky: 52
Registrován: 16 říj 2011 23:18

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod SvoDa v 28 lis 2011 06:43

není zrovna obvyklé, vypínat GPS a pak Primo ukončovat a pak zas spouštět s rizikem, že jsem zapomněl, že jsem vypnul GPS. S tím asi tvůrce SW nepočítal, jeslikož asi neshledal důvod, že by tak někdo činil.
Lze se přeci kdykoliv kouknout právě na tu vlaječku/kurzor u trasy, nebo na Informace o GPS, jestli ladí nebo neladí, popř. si provézt tuto drobnou úpravu a pro jistotu si po startu GPS zapnout.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod vovi v 28 lis 2011 07:46

@hansol: jednu chybu hledej už v té první větě ... "při zkoušení v OBÝVÁKU". V budovách totiž obvykle není signál a tak není divu, že se GPS přijímač nechytne. Druhý zdroj problémů je v tom, že zřejmě při začátku pokusu máš aktivní nějakou trasu, která zřejmě nevychází z tvé aktuální pozice.

Plánování trasy bez signálu nemůže díky tomu probíhat z aktuální polohy a v takových případech si Primo (a ostatně i většina jiných softů) VYPNE přijímač GPS, aby nedocházelo k zbytečným chybám při výpočtu trasy. A to ostatní se už odvíjí od této situace.

Ty ostatní problémy jsou způsobené tím, že "rozdělaná trasa" nejspíš nezačíná z aktuální pozice - a opět: Primo si přijímač vypne, jak mu to naprogramovali.
Řešení je před vypnutím Primo v případě "nedojetí trasy do konce" trasu zrušit, jinak se bude vždy chovat takhle.

Já si doma plánuju trasy celkem běžně; ale nejdřív ze všeho si zruším případný zbytek trasy, pak chytím signál a nechám spočítat aktuální pozici (na balkóně, nebo aspoň u okna), pak v klidu plánuji a vše je OK. Dokonce i kolísavý signál v paneláku přitom už nevadí - občasné výpadky signálu už Primo neřeší vypínáním GPS přijímače.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod hansol v 28 lis 2011 11:58

@SvoDa
Práveže sa Primo tvári a aj píše že signál hladá
Ten zápis do "navigatemap.ui" funguje len čiastočne.Zapnuť GPS ide ale vypnúť nie.To mi však nevadí.Ja potrebujem GPS prijímač zapnúť bez klikania na tú šípku v menu.Preto som tú časť o "Turn GPS off" v zápise vymazal a ponechal zápis len pre GPS ON.

@vovi
Je mi jasné,že v obyváku som bez signálu ale to je robené zámerne pri simulácii nejakej trasy mimo polohu GPS.Ked chcem aby sa signál chytil po reštarte Primo tak idem k oknu kde signál mám.Avšak ani tak ho nezachytí lebo je vlastne GPS vypnutý. Tvári sa však že ho hladá.

Snad Vám napovie screen ako som to celé myslel.
1.Naplánovaná trasa,GPS prijímač vypnutý.
Obrázek
2.PRIMO po reštarte.Hladá a hladá a ... a nenajde aj ked sa tvári,že OK
Obrázek Obrázek

Proste po tom reštarte by mohol tak isto zobraziť ponuku na zapnutie GPS ako tomu je na prvom obrázku pred reštartom.Ak doplním zápis do spomenutého "navigatemap.ui", tak sa v tretom obrázku zobrazí možnosť na zapnutie GPS a potom je prirodzené že by som ho zapol.Podla mna by to však malo byť v ponuke v hlavnom menu vždy ked je GPS vypnuté.
MIO MOOV 360, iGO Primo 1.2, Primo 2.0
hansol
 
Příspěvky: 52
Registrován: 16 říj 2011 23:18

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron