Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod amatér v 28 lis 2011 12:47

K popisovanému může dojít pouze v případě, že je navigace ukončena při zapnuté simulaci. Simulaci je potřeba vždy ukončit!
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod hansol v 28 lis 2011 13:03

Trasu z bodu A do B mám len navolenú s vypnutým GPS .Ked vypínam PRIMO,trasu priamo nesimulujem,tz neprejíždam vyznačenú trasu počas vypnutia PRIMO.Len ju mám navolenú.
MIO MOOV 360, iGO Primo 1.2, Primo 2.0
hansol
 
Příspěvky: 52
Registrován: 16 říj 2011 23:18

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod SvoDa v 28 lis 2011 13:04

Pokud jsem hansola pochopil správně, tak nenaplánuje trasu z pozice GPS, ale stanoví začátek jinde => vypne se signál. Pak Primo ukončí (vůbec nemusí spustit simulaci). Primo si pak po spuštění "zachová" vypnutý signál GPS, ale chybí mu u horního okraje to info o tom, že signál je vypnutý s možností jej zapnout. Zapnout jej lze jen (bez úprav) přes "smazat začátek"= znovuzapnutí GPS pro naplánování trasy z pozice GPS.

Schválně jsem to zkoušel a mně se v situaci, kdy ukončím Primo s vypnutým GPS s ohledem na naplánovanou trasu s nastaveným začátkem mimo pozici GPS po startu Primo u horního okraje ten proužek s info o tom, že signál je vypnutý s možností jej zapnout objeví. Čili problém bude asi ve skinu, který používá.

Řešením pro hansola je tedy neukončovat Primo s naplánovanou trasou mimo pozici = s vypnutým GPS, pokud chci po startu GPS mít zaplé a nechci ho zapínat ručně.
Nevidím jediný důvod, proč takto postupovat (ukončovat Primo s vyplým GPS ze startem odjinud než z pozice GPS).

Pokud to děláš proto, že chceš Primo použít až v místě, odkud sis trasu naplánoval (např. nějaká záteční cesta z dovolené), je lepší takto naplánovanou trasu z místa které není totožné s mou aktuální pozicí GPS si předem uložit, až bude uložena, klikem na praporek si zrušit začátek a tím zas signál zapnout a trasu z mapy, nikoliv ze seznamu uložených smazat a navigaci používat pro jiné trasy. Uvedenou uloženou trasu načíst z uložených až tehdy, až ji budu potřebovat, tzn. až se budu nacházet "zhruba" tam odkud jsem si ji naplánoval. Ona se ta trasa a to bez jakéhokoliv vypnutí GPS mé tamější pozici, která jistě nebude na metr přesná, jako když jsem ji před uložením naplánoval přizpůsobí a dopočítá.

např. chci jet na dovolenou do Paříže a nechci se tam zabývat plánováním trasy zpět přes nějaké okliky atp., naplánují si zpáteční trasu start = Paříž (hotel Hilton, odkud asi budu vyjíždět) -> Praha (domovská adresa), vč. např. všelijakých průjezdních bodů, uložím, pojmenuji např. "Paříž-Praha přes Hamburk" a až budu chtít z Paříže vyrazit směr domov s plánovanou zastávkou v Hamburku, načtu z uložených tras trasu "Paříž-Praha přes Hamburk" a ona se mi načte a dokonce se signálem (nejsem-li v podzemních garážích) a přizpůsobí se (dopočítá trasu) k mé přesné pozici GPS u Hiltonu.

Pokud ti jde opravdu o "předem" naplánovanou cestu např. zpět domů od někud, kam teprve pojedeš, tady jsem popisoval podrobněji a v jednotlivých krocích a i vč. případu, že chceš jet zpět stejnou cestou jako tam, a to i vč. průjezdních bodů na obou cestách ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod peter63 v 28 lis 2011 16:14

To same som si vsimol uz davno a pri znovu zapnuti to je dost neprijemne ak si clovek nepamata, ze gps vypol. Vypnute gps je vsak vidiet na animovanej ikonke vlavo hore. Okolo satelitu obiehaju modre gulicky alebo co to je. Ak gps zapnes, su cervene a potom zlte kym nechyti signal.
Xiaomi Mi2S
peter63
 
Příspěvky: 107
Registrován: 25 bře 2009 10:03

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod pithy v 28 lis 2011 16:37

Obávám se, že nemáš úplně pravdu. Modré (červené ?) body neznamenají vypnuté GPS, podle toho opravdu vypnuté GPS nepoznáš. Já hansel-ovi rozumím. Jednou se mi stalo to samé a dost dlouho jsem se trápil tím, proč nemůže najít signál. Ale tak nějak jsem na to přišel sám :) .
MODECOM MX2 HD : SDHC 32 GB, Primo 2.0;
Google Nexus 7
Uživatelský avatar
pithy
 
Příspěvky: 232
Registrován: 02 kvě 2009 21:48

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod amatér v 28 lis 2011 18:09

Obávám se, že pravdu má.
modrá - nepřítomnost signálu GPS
červená - signál GPS dostupný
žlutá (oranžová) - načítají se satelity, ale ještě není dostatečný signál k určení přesné pozice
zelená - lokalizace přesné pozice.

Ať, ale čtu tuto diskusi z hora dolů a obráceně, připadám si jako mimozemšťan. Pokud má na obrazovce:
1.Naplánovaná trasa,GPS přijímač vypnutý. viz. hansol v dnes, 11:58
musím po kliknutí na tlačítko "Zapnout GPS" obdržet toto hlášení:
obr_44.jpg

Pokud ne, je něco špatně:
1) jak jsem psal výše - neukončená simulace
2) byl smazán konec cesty a ponechán jen začátek
3) byl smazán začátek cesty a ponechán jen konec
4) chyba ve skinu. (to u skinu dimka vylučuji)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod peter63 v 29 lis 2011 00:04

GPS ostane vypnuta aj ked simulaciu vobec nepouzijes. To same robi aj skin Gurjon. Problem je v tom, ze igo nema funkciu naviguj z bodu a do bodu b ako napr tomtom. Ak si dobre spominam, tak ak som v igo zadal rucne start, tak pri najdeni signalu gps sa zmenil a hlavne to neznamenalo vypnutie gps. Primo to ma tak zvlastne a urcite by neskodilo po vypnuti a znovu zapnuti automaticky gps zapnut alebo aspon zobrazit varovny pruzok hore.

edit: modra znamena vypnua gps, cervena zapnuta, ale bez signalu
Xiaomi Mi2S
peter63
 
Příspěvky: 107
Registrován: 25 bře 2009 10:03

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod hansol v 29 lis 2011 00:16

@SvoDa
Myslim to presne ako píšeš

@amatér
Ked kliknem na tlačítko "GPS zapnúť" pred vypnutím Primo,tak samozrejme že sa to hlásenie čo píšeš "Opravdu chcete vymazat tento začátek a zapnout prijímač GPS?" objaví a aj sa GPS zapne.Ale ja hovorím o tom,že ked vypnem PRIMO s naplánovanou trasou s vypnutým GPS prijímačom. Potom už mi túto možnosť PRIMO neponúkne "Zapnúť GPS" a musím ísť do menu a zrušiť východzí bod trasy.S iným skinom som to neskúšal.Nemohlo by to byť aj verziou .exe súboru? Používam PRIMO 9.2.1.185801.
MIO MOOV 360, iGO Primo 1.2, Primo 2.0
hansol
 
Příspěvky: 52
Registrován: 16 říj 2011 23:18

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod amatér v 29 lis 2011 00:23

Je řeč o tomto? :shock:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO 1.2 - obecná diskuse

Příspěvekod SvoDa v 29 lis 2011 06:36

@hansol: je to divné, že se ti ten horní proužek s info o vypnutém GPS a tlačítkem zapnout GPS o po znovuzapnutí neukáže.
Ze zdejší reakcí ostatních sice vyplývá, že se to sice už komusi stalo, ale nikoliv pravidelně, takže ti není na rozdíl od tebe trvalý problém a může to být verzí primo, kam asi směruje amatér.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník