Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod Lakva v 10 bře 2011 18:02

Dane, já zatím ještě nepřemýšlím ani o 1.2-ce samotné ;-)
Jezdím na HTC a dokud nebudu mít info, že to někdo na HD rozchodil alespoň jako 1.1-ničku, s Gurjonem, Zuzanou, radary, TMC a dalšími věcmi, tak opravdu nemám čas ani chuť s tím laborovat. A on-line funkce mě nelákají, mám jen kudláčkův internet na den.
To se raději budu věnovat Evě, zvlášť když teď ona je v Německu a já tam za ní jezdím.
Je mi líto, ale v těchto dnech je pro mě prostě reálnej život podstatnější, než hraní s krabičkou...


Vovi, on to asi každej program dělá jinak... Některé mohou použít stávající čísti ZIPu a jenom přepsat, co je potřeba. Jiné mohou všechno rozbalit a kompletně nově sprásknout - v takovém případě nezůstane kámen na kameni, je to prostě nový šistý ZIP a přidané věci, co si tam hodili NnG, samozřejmě neexistují.

Já používám TC už dlouho a jsem spokojen. Protože v něm pracuju normálně (kdyby widle neměly průzkumníka, tak to ani nezjistím), tak je to pro mě ideální - prostě si v jednom panelu otevřu vnitřek zipu a z druhého do něj přehodím upravené soubory... a je to...
A vlastně si ani neuvědomuju, že to je ZIP a ne běžné adresáře...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod puamik v 10 bře 2011 20:33

fmilan píše:@ puamik: funguje to 100%ně.
Ještě snad jestli upravuješ ten správný start.lua . Musíš upravit ten "používaný" - pokud pužíváš skin (tam den i noc) nebo branding.

Milane díky moc. Já jsem celou dobu měnil soubor, který je v data.zipu. Teď jsem to zkusil na skinu a vše šlape jak má :-)
Díky.
NAVON N650, iGO PRIMO 1.1; skin Gurjon GJA_v2.26_Si_43, hlas Jitka 3.0
puamik
 
Příspěvky: 181
Registrován: 07 kvě 2009 17:46
Bydliště: Blansko

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod michal v 16 bře 2011 17:22

Zdravím diskutující,

Před týdnem jsem se stal majitelem Navon 750 s navigačním SW iGO Primo a rád se s vámi podělím o svoje dojmy.
Předtím jsem měl iGO8, konkrétně Evolve Multitraxx, takže můžu srovnávat...

Primo oproti 8 umožňuje pouze asi 30% možnosti nastavovat, na druhou stranu výchozí nastavení je vcelku rozumné a není příliš velká potřeba tovární nastavení měnit. Primo je proti 8 více intuitivní a jednoduší na ovládání, má větší ikony a za jízdy se lépe ovládá. Některé méně užívané volby je nutné složitěji zadávat, zatímco nejčastěji používané možnosti jsou nabízeny automaticky a dobře se vybírají. Myslím, že je to z hlediska ergonomie a zjednodušení krok vpřed. Fukčně myslím Primo obsahuje všechno co měla 8 a navíc má ještě ty cedule u jízdních pruhů a realistické křižovatky, což je myslím dost praktický.

Co mi na Primo chybí je možnost vypnout automatické přepočítání trasy, což jsem u 8 měl vypnuté, protože zejména po projetí tunelu, než se chytne GPS to často chybně vyhodnotí že jsem na jiné silnici než ve skutečnosti, začne přepočítávat, pak zjistí, že vlastně je tam kde je a začne přepočítavat znovu. Zejména při jízdě přes Evropu, kde přepočet trvá dlouho je to obtěžující.

V základní konfiguraci není možné vyřadit úsek silnice (block road) a při přechodu na noční schéma se nepřepne jas display na minimum. Naštěstí jsem po chvilce googlení přišel na to jak aktivovat rozšířené nastavení a tyto funkce zapnout:-) (viz tipy a triky níže) Možná, že i automatický přepočet je možné nějak vypnout, pokud někdo víte jak dejte pls. vědět...

Tipy a Triky:
1) Pokud si nastavíte vysoký úhel zorazení mapy, tak to při jízdě mezy manévry hodně oddálí a ukáže vám to cce 50km trasy před vámi, zatímco při zobrazení v nízkém a středním úhlu to ukáže jen cca 1km. Je to praktické na získání rychlého přehledu o trase před vámi.
(udělal jsem si úpravu skinu a přidal tlačítko na přepínání pohledu přímo na mapu).
2) pokud do sys.txt přidáte
[interface]
extra_settings=1
[Debug]
experimental_features = 1

objeví se speciální menu ve kterém je možné zapnout blokování silnic a automatické tlumení podsvětlení v noci.
(na tomto foru je o tom celé vlákno...)

Zatím a mnoho šťastmých km s Primo :-)
Michal
michal
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2011 16:58

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod amatér v 16 bře 2011 19:30

Ty typy a triky jsou dobré, víme o nich už od května 2010 :D
viewtopic.php?f=76&t=1116&start=30#p48153
Ohledně těch tunelů si nastav do sys.txt
Kód: Vybrat vše
[debug]
no_extrapolation=0 ; (0) extrapolace polohy bez signálu - třeba v tunelu <0=zap, 1=vyp>

automatický přepočet se dá regulovat zápisem
Kód: Vybrat vše
[navigation]
autoreplan_action="AUTO" ; automatický přepočet mimo trasu <0=vyp, 1=zap>
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod oltcit v 17 bře 2011 23:08

toja píše:Olcite,
nehádž flintu do žita, chce to pozitívne myslenie. ;)
Trochu tomu povenuj čas, a zistíš, že je to s tou ergonómiou práve opačne.
Určite za krátky čas si nezistil čo ako funguje a ako sa používa. Pre 8-ičkára, ktorý ho tak dlho používa, je prechod určite bolestný.
Aj my sme ho pred časom absolvovali.
A keď mám za seba povedať, určite by som nerobil roll back :!:

Uz ma to nebavi,stale laborovat,asi starnem :roll: nakoniec som tu 1.1 rozchodil,aj kamery,dokonca aj TMC,ale co z toho ked mi to aj na masine,ktora ma 90MB volnej pamate,padne po nejakej dobe do kytek na chybu pamate,a to som spustal aj z CF karty,aj SD karty,zapisy na rezervovanie pamate som sice nedaval,ale iGO8 mi slape aj ked mam pamate o 30MG menej a ide aj tri dni v kuse a nahrava cestu a ziaden vypadok. Nieco je spatne na Prime.Teraz este skusim nahodit 1.2 pre 320x240 a potom uz asi len objednam toto,vari to bude fungovat. Uz potrebujem velku obrazovku. :lol:
Kód: Vybrat vše
https://www.pearl.de/a-PX8631-5483.shtml
mimo.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod SvoDa v 20 bře 2011 09:47

tento panel pro okolní POI je hezčí než ten co máme (tím nemyslím ty čínské znaky :lol: , ale grafické řešení okolních POI)
Obrázek

Ne nazajímavé bude toto
Kód: Vybrat vše
http://nng.com/business/1384
- kdy Primo ve spojení s mapami NQ bude schopno navigovat třeba i tak, že "odbočte vpravo před vysokou bílou věží" :o (samozřejmě ve spojení s příslušnými daty u 3D objektů)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod amatér v 20 bře 2011 12:48

SvoDa píše:kdy Primo ve spojení s mapami NQ bude schopno navigovat třeba i tak, že "odbočte vpravo před vysokou bílou věží" :o (samozřejmě ve spojení s příslušnými daty u 3D objektů)

Dane, tohle už je v Zuzaně pro 1.2, zatím jsem to udělal jen pro benzínová čerpadla. Zkus opustit naplánovanou trasu, a až tě to bude hnát zpět otoč se na nejbližší benzínce. Není to jen ve spojení s mapou NQ, ale i s ostatními, není to o datech v nějakých souborech, ale o tom jaké příkazy napíšeš přímo do hlasu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod SvoDa v 20 bře 2011 13:05

Vím, co myslíš, ale v tomto případě ta "bílá věž" musí mít souvislost buď s konkrétním 3D objektem (jeho pozice ve vztahu ke směru jízdy), nebo ta "bílá věž" bude prostě v mapě na konkrétním místě (podobně jako název ulice), a dle toho bude TTS hlas tu hlášku s ohledem na věž hlásit, podobně jak hlásí názvy ulic, alespoň tak jsem to pochopil já.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod JirkaToksa v 25 bře 2011 20:28

Nainstaloval jsem Primo 1.2. V pohodě jsem rozchodil radary i TTS hlas.
Ale nejsem schopen rozchodit TMC - v menu je pouze zaškrtnuto povolení TMC, ale nikde nevidím výběr rozhlasové stanice tak, jako to bylo v iGO 8.
V 8 to fungovalo automaticky a bez nějakého nastavování, v Primo to prostě nějak nejde.
V 8 to ani nebylo nijak nastaveno v SYS.TXT (vůbec jsem tam TMC sekci neměl) a přesto to šlo. V Primo s tím laboruju a furt nic.

HW: nějaké čínské autorádio s 7'' 800x480 touchscreenem, BT HF+A2DP, DVD, DVB-T (výrobce tuším Timeless)

Za každou radu budu vděčný, ale už jsem zkusil plno věcí nalezených zde ve fóru...
JirkaToksa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2010 21:27

Re: iGO PRIMO - seriózní diskuze o nástupci iGO8

Příspěvekod michal v 31 bře 2011 09:22

To: Amater

amatér píše:automatický přepočet se dá regulovat zápisem
Kód: Vybrat vše
[navigation]
autoreplan_action="AUTO" ; automatický přepočet mimo trasu <0=vyp, 1=zap>


Díky za radu, ale vypnutí auto přepočtu mi nechodí :(
Co přesně do sys zapsat, aby to při vyjetí z trasy nepřepočetlo, ale pouze nabídlo tlačítko ke spuštění přepočtu?

Zkoušel jsem autoreplan_action="AUTO" / =0 / ="0" i =OFF a stále přepočítává :-(

Díky,
Michal
michal
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2011 16:58

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron