Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

utilita Wiman - originál

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod SvoDa v 16 pro 2012 19:41

Zde je vlákno o originál wimanovi, tak se snažím popsat úpravy, které si stačí do originálu dopsat a nepovažuji to za jinou alternativu wimana, která by si zasloužila vlastní vlákno. Netušil jsem, že nahradit jeden odstavec druhým, či dopsat řádek je až takový problém.
Zřejmě ano, takže jsem celé tts_by_wiman.ui a tts_by_wiman.lua přidal k návodu a doufám, že to pak nikdo nebude považovat za originál wiman

amater píše:Odkaz ke stažení, komplet úpravy, přidán do prvního postu.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod szur v 16 pro 2012 19:44

SvoDa _ jablonex : DĚDUJÍ :) :)
Navon 560--Primo 216 230 _fmilan_amater
Honor 9_Nextegen_Skin_Pongo
Uživatelský avatar
szur
 
Příspěvky: 352
Registrován: 21 led 2010 20:33
Bydliště: Čes-slov-pol. pomezi

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod agent007 v 16 pro 2012 20:22

Funkční,ale jedna vada je,že se ztratí možnost umístění praporku u skinu Dimka.
agent007
 
Příspěvky: 232
Registrován: 25 úno 2010 10:16

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod SvoDa v 16 pro 2012 20:42

Jak jsem psal, upravené soubory jsou pro verzi tts_by_Wiman_ver.2.7.zip a ne tts_by_Wiman_ver.2.7_am2.zip .
Tak si udělej tutéž úpravu dle popisu ve verzi se změnou pozice praporku, čili v tts_by_Wiman_ver.2.7_am2.zip resp. si řádky s úpravou pozice praporku (konec souboru tts_by_wiman.ui ) nakopíruj do upraveného .ui, čili v tom mém tts_by_wiman.ui (na konci souboru) si na místo tohoto
Kód: Vybrat vše
<layer ui_amwiset z=140 visible=(!%lua.dragMode)>
   <DIV class="cockpit">
   <SPRITE  xxx left=19% top=75% z=125  bmp=((%lua.pchangeWaitDest == 1  ? "ico_Flag_dest_sml.bmp#3" : "ico_flag_via_sml.bmp#3")) visible=(%navigation.has_route && %lua.am_wiset == 1)>
   <SLIDER  xxx  left=20% top=76%  z=115 bmp="buttonsearchpoi.bmp#3" alpha=1 z=15 valign="CENTER" align="CENTER" value=" |1| |0" valuemodel="lua.pchangeWaitDest"  visible=(%navigation.has_route && %lua.am_wiset == 1) onrelease='sc_wGoToTripInfoChange(index)' onlongclick=sc_wi_wiman_tts_OnRelease>
   </DIV>
</layer>
nakopíruj toto
Kód: Vybrat vše
<layer ui_amwiset z=140 visible=(!%lua.dragMode)>
   <DIV class="cockpit">
   <SPRITE  xxx left=19% top=75% z=125  bmp=((%lua.pchangeWaitDest == 1  ? "ico_Flag_dest_sml.bmp#3" : "ico_flag_via_sml.bmp#3")) visible=(%navigation.has_route && %lua.am_wiset == 1)>
   <SLIDER  xxx  left=20% top=76%  z=115 bmp="buttonsearchpoi.bmp#3" alpha=1 z=15 valign="CENTER" align="CENTER" value=" |1| |2| |0" valuemodel="lua.pchangeWaitDest"  visible=(%navigation.has_route && %lua.am_wiset == 1) onrelease='sc_wGoToTripInfoChange(index)' onlongclick=sc_wi_wiman_tts_OnRelease>
   <SPRITE  xxx left=18% top=32% z=125  bmp=((%lua.pchangeWaitDest == 1  ? "ico_Flag_dest_sml.bmp#3" : "ico_flag_via_sml.bmp#3")) visible=(%navigation.has_route && %lua.am_wiset == 2)>
   <SLIDER  xxx  left=19% top=33%  z=115 bmp="buttonsearchpoi.bmp#3" alpha=1 z=15 valign="CENTER" align="CENTER" value=" |1| |2| |0" valuemodel="lua.pchangeWaitDest"  visible=(%navigation.has_route && %lua.am_wiset == 2) onrelease='sc_wGoToTripInfoChange(index)' onlongclick=sc_wi_wiman_tts_OnRelease>
   </DIV>
</layer>


Ještě bych měl připomenout, že ve wiman menu mám oproti originálu nahrazena modrá tlačítka bílými, takže pokud někdo chce default modré, musíte mít v tts_by_wiman.ui toto
Kód: Vybrat vše
      <TEXT class="name font_main textpadding_small" z=1610 top=0 bottom=0 left=1% right=70% valign="CENTER" aling="CENTER" text="Repeat every" wordwrap=3>
      <TEXT class="font_double bd color_btn_main" top=0 bottom=0 left=27% right=47% valign="CENTER" align="CENTER" text=(sc_Changepar_pio_w(%lua.pwitts,%lua.pwion))>
      <BUTTON resize_bmp=1 bmp="button_calc_blue.bmp#3" top=1 bottom=1 left=1% w=28% z=1600 onrelease={if (%lua.pwion < 1) {%lua.pwion+=1} else {%lua.pwion = 0}}>
      <BUTTON resize_bmp=1 bmp="button_calc_blue.bmp#3" top=1 bottom=1 right=1% w=24% z=1600 iconspr="ico_browsemap_zoomin.bmp#3" iconalign="CENTER" iconvalign="CENTER" repeat_delay=250 repeat_interval=100 onclick={%lua.pwitts+=1}  ondeselect='sc_distts_time(1) sc_distts_distance_w(1)' enable=(%lua.pwitts<60)>
      <BUTTON resize_bmp=1 bmp="button_calc_blue.bmp#3" top=1 bottom=1 right=25% w=24% z=1600 iconspr="ico_browsemap_zoomout.bmp#3" iconalign="CENTER" iconvalign="CENTER" repeat_delay=250 repeat_interval=100 onclick={%lua.pwitts-=1}  ondeselect='sc_distts_time(1) sc_distts_distance_w(1)' enable=(%lua.pwitts>1)>
a ne to, co mám já
Kód: Vybrat vše
       <TEXT class="name font_main textpadding_small" z=1610 top=0 bottom=0 left=0% right=70% valign="CENTER" aling="CENTER" text="Repeat every" wordwrap=3>
      <TEXT class="font_double bd color_btn_main" top=0 bottom=0 left=28% right=48% valign="CENTER" align="CENTER" text=(sc_Changepar_pio_w(%lua.pwitts,%lua.pwion))>
      <BUTTON resize_bmp=1 bmp="mapbutton.bmp#3" top=1 bottom=1 left=0% w=28% z=1600 onrelease={if (%lua.pwion < 1) {%lua.pwion+=1} else {%lua.pwion = 0}}>
      <BUTTON resize_bmp=1 bmp="mapbutton.bmp#3" top=1 bottom=1 right=0% w=24% z=1600 iconspr="ico_browsemap_zoomin.bmp#3" iconalign="CENTER" iconvalign="CENTER" repeat_delay=250 repeat_interval=100 onclick={%lua.pwitts+=1}  ondeselect='sc_distts_time(1) sc_distts_distance_w(1)' enable=(%lua.pwitts<100)>
      <BUTTON resize_bmp=1 bmp="mapbutton.bmp#3" top=1 bottom=1 right=23% w=24% z=1600 iconspr="ico_browsemap_zoomout.bmp#3" iconalign="CENTER" iconvalign="CENTER" repeat_delay=250 repeat_interval=100 onclick={%lua.pwitts-=1}  ondeselect='sc_distts_time(1) sc_distts_distance_w(1)' enable=(%lua.pwitts>1)>


a to byly přesně ty důvody, proč jsem se původně vypisoval s úpravami a neupínal rovnou celé soubory, jelikož verzí může být několik, nebo třeba mnozí mohou mít další své dílčí úpravy, atp. a také je možné, že většině udělá větší radost, když se jim něco podaří sestavit, než když to dostanou sestavené ;) .
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod kubrticek1 v 16 pro 2012 22:19

Chvilkové testování:
Použil jsem úpravu am2 a provedl ruční opravu Svoda. Jak jsem psal, ok.
Wiman čte cíl i z oblíbených, jak si ho uložím. Uložím ve tvaru "Náměstí 17. Listopadu 69" čte "Náměstí sedmnáctý Listopadu šedesát devět",
nebo ve tvaru "Náměstí 17 Listopadu 69" čte "Náměstí sedmnáct Listopadu šedesát devět". Když uložím ve tvaru "Náměstí 17tého Listopadu 69" přečte s drobným zádrhelem správně.
Další zajímavost je při následné změně zápisu dle:
vovi, a shodou okolností ještě potíže jednoho uživatele s verzí 2.7, mě donutilo projít všechny volby, včetně volby Název PB/Cíle + .... Přitom jsem zjistil, že pokud je u PB nebo cíle zadána celá adresa, ve tvaru město; ulice, v hlášení o PB nebo cíli utilitka přečte pouze ulici a číslo domu, bez města.

čte oba řádky v oblíbených
třeba tam mám ulici a číslo. Přečte ulici a číslo, a pak čte uložení z mapy. Přečte znovu ulici a číslo pak řekne čárka poto směrovací číslo a město.

P.S.
Problém s tím nemám, v oblíbených si upravím dle svého a číst město nepoužívám.
kubrticek1
 
Příspěvky: 109
Registrován: 07 dub 2012 21:50

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod amatér v 16 pro 2012 22:36

V prvním postu, komplet utilita s úpravou od SvoDa. Utilitu dle návodu sestavil Jablonex.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod kubrticek1 v 07 led 2013 22:07

Mám zvláštní zkušenost s verzí Svoda a tou es v prvním postu.
Používám úpravu od Svoda, jelikož funguje OK. Es mi po každém restartu prima přepne čtení obce a okolí na ne.
To je záměr, chyba? Nebo zase jenom můj problém?
kubrticek1
 
Příspěvky: 109
Registrován: 07 dub 2012 21:50

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod jablonex v 07 led 2013 22:39

Použivam tu verzi ES jak s Primem 2.0.1 tak i z 2.4.Jednou jsem to tam nastavil na ANO, a mam to pořad zapnute.
Hledaj chybu u sebe.
obr_0004.jpg
obr_0005.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NAVON 760
Uživatelský avatar
jablonex
 
Příspěvky: 62
Registrován: 01 čer 2010 21:39

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod kubrticek1 v 07 led 2013 22:48

Dík jablonex
Asi mám agresivnější promazávání save.
kubrticek1
 
Příspěvky: 109
Registrován: 07 dub 2012 21:50

Re: utilita Wiman - originál

Příspěvekod jablonex v 07 led 2013 23:04

Ani nevim co ti poradit,proto že jsem se s tim to problemem nesetkal.
Vim že ji Rusove použivaji hojně a tam jenom jedinej člověk psal že mu tak to odskoči jenom nazva obce. Ale ostatni uživatele (Matroskin) hlasy že jim nic samovolně ještě neodskočilo na NE.
NAVON 760
Uživatelský avatar
jablonex
 
Příspěvky: 62
Registrován: 01 čer 2010 21:39

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků