Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Kolísání hlasitosti zvuku

Re: Kolísání hlasitosti zvuku

Příspěvekod amatér v 23 lis 2010 22:29

Já už su též doma :D , ani to nebolelo se trochu víc rozepsat. Co?

Řešení je úplně jednoduché, i u default skinu ;) (hoši nebuďte tak pokřivení skinem GJ). Stačí jen toto:
obr_85.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Kolísání hlasitosti zvuku

Příspěvekod jan.fort v 04 bře 2011 22:00

No to prave nestaci-bohuzel... :( :( :(
Mam ten samej problem u autoradia....
Ale asi to nebude takova sranda to odstranit....
jan.fort
 
Příspěvky: 29
Registrován: 27 pro 2009 23:34

Re: Kolísání hlasitosti zvuku

Příspěvekod amatér v 04 bře 2011 22:30

Toto řešení nemá nic společného s autiorádiem, ale s přehráváním audio z vlastního zařízení, potlačuje hlášky navigace, ne hlasitost přehrávané hudby.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Kolísání hlasitosti zvuku

Příspěvekod jan.fort v 04 bře 2011 22:43

Aha... ja si to vzal ve spojeni co napsal

CZepepe v 23 lis 2010 18:43

Na tom, ze nepotrebuji hlasove navadeni nevidim nic usmevneho... Staci ze kouknu a vidim... Fakt me nebavi 1000km poslouchat stale dokola ty kydy... Ted konkretne - mam 7" autoradio noname china s vyjizdecim panelem. Soft pouzivam iGo Primo posledni verze (dela to ale ve vsech verzich). Vyzkousel jsem i vice data.zip a stale stejny problem. V menu mam hlas. navadeni vypnute ale vzdy pri predpokladane nejake hlasce se hlasitost prehravane hudby snizi - napr. pri prekroceni rychlosti, popkynu k odboceni, atp... a pak se zase vrati do normalu. Zajimave je ze u zadne verze iGo8 to nikdy nedelalo.
jan.fort
 
Příspěvky: 29
Registrován: 27 pro 2009 23:34

Re: Kolísání hlasitosti zvuku

Příspěvekod fmilan v 05 bře 2011 00:48

CZepepe píše:Při zapnutí DualZONE a poslechu MP3 mi kolísá zvuk v závislosti na rychlosti vozidla. Poradí prosím někdo zápis v sys.txt kterým se to dá vypnout? Nikde v nastavení jsem nenašel. Děkuji za radu

Chtělo by to napsat, co je myšleno "kolísáním zvuku v závislosti na rychlosti vozidla".
Pokud je to plynulé zeslabování a zesilování, pak je to záležitost nastavení dynamické hlasitosti koncového audio zařízení. Ovlivňovat tuto dynamiku umělo iGO8, ne však Primo.
Pokud je to jev "zeslabím - zesílím" , pak je to otázka kdy se tento jev projeví: například při překročení rychlosti nebo při oznámení radaru. Tam je očekávána hláška a je otázka, co je v exáčích = potlačení vestavěného audiopřehrávače i když je navigační zvuk vypnut.
Některé skiny jsou na to náchylnější, bo hlídají rychlost kde se dá a doplňované scripty (třeba příkazem)
sc_gjm_playsound(L"ovspon",MODEL.lua.vgjBeepOvrSpdVol())
tuto situaci zmožují. Pak se ti může objevit i "cvakání" při přehrávání audio.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Kolísání hlasitosti zvuku

Příspěvekod paja v 08 bře 2011 09:51

jan.fort píše:Soft pouzivam iGo Primo posledni verze (dela to ale ve vsech verzich). Vyzkousel jsem i vice data.zip a stale stejny problem. V menu mam hlas. navadeni vypnute ale vzdy pri predpokladane nejake hlasce se hlasitost prehravane hudby snizi - napr. pri prekroceni rychlosti, popkynu k odboceni, atp... a pak se zase vrati do normalu. Zajimave je ze u zadne verze iGo8 to nikdy nedelalo.

mam stejne chovani na podobne konfiguraci (china vestvena do auta, Primo1.1, GJA skin). Jedine co jakz takz pomaha je vypnuti master zvuku, pak ale zase nehraje Mp3 z autoradia. Upravil jsem i vsechny moznosti upozornovani na display only a stejne to zeslabuje radio v prednich reproduktorech. Bude to nejaka nehezka, nepekna vlastnost Primo. Vypada to, ze funkce/procedura, ktera prehrava hlasky se pousti vzdy, i kdyz nema. Resp. tento algoritmus: start, prednivolume off, nemam co prehrat, prednivolume on, exit.
igo8.3 nemelo zadny problem.
paja
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 črc 2010 16:46

Re: Kolísání hlasitosti zvuku

Příspěvekod NAVROAD NR 410 v 11 srp 2011 02:06

Zdravím.Já mám zase problém s hlasitostí samotnou.Navigace nereaguje na tlačítka "+" "-" V programu mám volume všude naplno a je to dost potichu.Radio musím mít ztlumené abych aspoň ňeco slyšel.Dá se to někde v sys.txt upravit?
WAYTEQ x960 BT HD Medion p4440 TMC Bluetooth FM transmiter PRIMO 2.4 diMka WAP.171
,tts Laura(SK)..NAVTEQ Q4 2012 TMC full E.U
NAVROAD NR 410
 
Příspěvky: 99
Registrován: 09 čer 2011 19:01
Bydliště: MYJAVA SVK

Re: Kolísání hlasitosti zvuku

Příspěvekod SvoDa v 11 srp 2011 06:09

jestli používáš TTS, tak v návodu kolem TTS je hlasitost ovlivnitelná zápisy v sekci [dynamiccompressor] v hodnotě u gain viewtopic.php?p=54912#p54912
více viz search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=gain*
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Předchozí

Zpět na Úpravy SYS.TXT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron