Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod brosl v 01 čer 2010 20:02

Ahoj, já to tady četl už několikrát, ale vždy jen jakousi vsuvku či nesouvislou poznámku o tom, že to jde. Postrádám však ucelený návod.

Mohl by prosím někdo zkušenější stručně popsat, jak docílit toho, aby na jedné kartě fungovaly všichni tři králové bez vzájemného negativního ovlivňování se a současně si společně užívali jen jeden jediný CONTENT?

Zkusme vyjít z toho, že adresář nejmladšího PRIMO bude kompletní a bude mít i plnohodnotný CONTENT. Co upravit v souborech (a v jakých) iGo8 a iGo Amigo, aby se nehádali s rodinou a sdíleli hračky sourozenců?

moc děkuji, bo

EDIT: Ještě asi dodejme, že by se vycházelo z těchto adresářů v ROOTu karty: iGO8, iGO Amigo a iGO Primo.
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod vovi v 01 čer 2010 20:45

Asi to nebude úplně triviální. Pokud se to těm programům nezakáže, pak si do contentů polezou automaticky. A vzhledem k tomu, že některé partie jsou navzájem nekompatibilní (skiny, scheme, lang, ...), to nebude dělat dobrotu.

Ale upřímě řečeno nevidím praktický důvod k tomu, abych měl v šochtli všechny tři tyhle programy najednou. A když už, tak bych šel cestou 3 karet, které bych podle potřeby střídal.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod SvoDa v 02 čer 2010 06:41

Není to až takový problém. Já mám společný content pro iGO8, Amigo i Primo a funguje vše bez problémů.

a) Řekněme, že všechny tři programy máš na Storage Card a adresáře, ve kterých je máš jsou iGO8, Amigo a primo a .exe soubory se jmenují iGO8.exe, Amigo.exe a Primo.exe, čili cesty vypadají takto:
Storage Card/iGO8/iGO8.exe
Storage Card/Amigo/amigo.exe
Storage Card/Primo/primo.exe

b) společný content s mapami, poi, building,.. bude v Primo, tzn. Storage Card /Primo/content

c) společný content musí obsahovat adresáře s daty, co obsahuje content pro Amigo, iGO8 i Primo.
content.jpg
Používáš-li pro jednotlivé programy i různé skiny či scheme, i ty musí být všechny pohromadě ve složce skin Storage Card /Primo/content/skin, resp. Storage Card /Primo/content/scheme. Stejně tak každý program má svůj lang.zip v Storage Card /Primo/content/lang, jinak je vše kompatibilní.

Používáš-li pro jednotlivé programy originální soubory lang, tak mají stejné názvy (Czech_lang.zip), tak změň názvy těchto zipů, např. Czech_lang_igo81.zip, Czech_lang_amigo.zip a Czech_lang_primo.zip a rovněž v jejich info.ini uvnitř, změň u iGO8
name="Česky"
na
name="Česky_iGO81"

a pro primo
name="Česky"
na
name="Česky_Primo"

Jinak by jsi pochopitelně nemohl dát do Storage Card /Primo/content/lang tři .zip soubory se stejným názvem, ale nestačí změnit jen název zipů, jelikož jméno jazyka v seznamu nabídek v příslušných menu pro výběr jazyka v iGO8, či primo či Amigo jsou právě ty názvy z jejich info.ini a když se zde budou označeny stejně ("Česky") bez rozlišení, jednak nebudeš vědět který je k čemu a taky to mohlo brát lang z jiného programu.

d) přejmenuj adresář iGO8 třeba na iGO81, aby si primo nešahalo do iGO8 automaticky, byť tam nebude content. Lze to ošetřit i zápisem v Primo/sys.txt, ale přejmenování adresáře iGO8 je praktičtější

e) nutno nastavit v programech cestu k aplikaci a ke contentu, tzn. že bude-li content v Primo, tak v sys.txt bude
u Amigo
[folders] ; nastavení cest ke složkám v konkrétním zařízení
app="Storage Card/Amigo/Amigo.exe" ; umístění amigo.exe (hlavní aplikace)
content="Storage Card/Primo/content" ; složka content (mapy, POI, ...)
save="Storage Card/Amigo/save" ; složka save s nastaveními programu Amigo


u iGO8
[folders] ; nastavení cest ke složkám v konkrétním zařízení
app="Storage Card/iGO81/iGO8.exe" ; umístění iGo8.exe (hlavní aplikace)
content="Storage Card/Primo/content" ; složka content (mapy, POI, ...)
save="Storage Card/iGO81/save" ; složka save s nastaveními programu iGO81


u Primo
[folders] ; nastavení cest ke složkám v konkrétním zařízení
app="Storage Card/Primo/Primo.exe" ; umístění primo.exe (hlavní aplikace)
content="Storage Card/Primo/content" ; složka content (mapy, POI, ...)
save="Storage Card/Primo/save" ; složka save s nastaveními programu primo


f) používáš-li v iGO8 např. skin Gurjon a s ním i mapchanger pro změnu map, 3DCar changer pro změnu 3D autíček či "panic" pro výmaz radarů, musíš si analogicky změnit cesty v sys.txt u iGO81 takto
[switchmap]
changer="\Storage Card\iGO81\Extension\MapChanger\MapChanger.exe" ; cesta k souborům mapchangeru pro iGO8
1=",map_ta,\Storage Card\Primo,\Storage Card\iGO81," ; cesta k mapám teleatlas + cesta k igo8.exe
2=",map_nt,\Storage Card\Primo,\Storage Card\iGO81," ; cesta k mapám navteq + cesta k igo8.exe
3=",map_ot,\Storage Card\Primo,\Storage Card\iGO81," ; cesta k ostatním mapám + cesta k igo8.exe
4=",map_us,\Storage Card\Primo,\Storage Card\iGO81," ; cesta k vlastním mapám + cesta k igo8.exe

[3dcar] ; cesta k adresáři 3DCars s 3D auty pro iGO8
work_dir="\Storage Card\iGO81"
mortscript="\Storage Card\iGO81\Themechanger\MortScript.exe"

[utility] ; cesty k aplikaci utility pro iGO8 ohledně výmazu radarů (panic)
utilitymov=",1,\Storage Card\iGO81,"
utilitydel=",2,\Storage Card\iGO81,"


g) u primo je v rámci společného content problém jen s volbou scheme, jelikož tvé oblíbené scheme je třeba až na čtvrtém místě dle toho, jak si scheme primo seřadí a při listování k tomuto tvému opblíbenému scheme mezi jednotlivými (i nekompatibilními) scheme se zobrazují i náhledy jejich grafiky a pokud nalistuješ scheme, které není určené pro primo, ale např. iGO8, tak se objeví chybová hláška o nějakém chybějícím .spr souboru a program primo spadne.
V iGO8 a ani v Amigo tento problém není, jelikož tam listuješ jen po názvech bez náhledů. Takže víš-li u nich, které scheme dle jeich názvů je pro který program, je vše OK a nic nespadne.
Stejně tak lang i skin se volí i v Primo po názvech položek bez náhledů, takže tam problém není.

V Primo se to dá problém s výběrem scheme obejít tím, že budeš používat jen výchozí denní a noční scheme (default, nebo dát atribut výchozího (defaultního) scheme tomu, které se ti líbí.

Řekněme, že pro primo preferuješ Gurjonovo scheme GJpp1.1_d a GJpp1.1_d
Otevři jeho soubor color.ini, a v něm u denního scheme zápis
[INFO]
name="GJpp1.1_d"
night=0
změň na
[INFO]
name="COLORSCHEME~Default Day Colours"
night=0
default=1
preview=""


a u nočního z
[INFO]
name="aaGJpp1.1_n"
night=1
na
[INFO]
name="COLORSCHEME~Default Night Colours"
night=1
default=2
preview=""


Budeš-li mít pro Primo více preferovaných scheme a mezi těmito přepínat, identické zápisy mohou být v color.ini i u více scheme a budou v seznamu s náhledy řazeny zasebou, ale hned na začátku výběrů s náhledy, takže se mezi ně nekompatibilní scheme nezamíchají a přepínání mezi nimi bude bez problému.

Nepoužíváš-li pro iGO8 skin Gurjon s mapchangerem, 3D changerem či výmazem radarů (panic) a nechceš-li měnit v Primo scheme, body f) a g) se tě netýkají
Snad jsem na něco nezapomněl ;)

P.S. Rýpalové, zdržte se prosím negativních komentářů ohledně mé megalomanie, jak co se týče délky příspěvku, tak obsahu karty :!: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod somik v 02 čer 2010 07:09

Jakmile budu mít čas - snad odpoledne- tak to hned vyzkouším. Díky Dane , skvělé :lol:
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod vovi v 02 čer 2010 07:21

Nechci rýpat po obsahové stránce; o tom, že mít všechny tři programy najednou se mi zdá zbytečné, už jsem psal.
Ale na základě Danova příspěvku mě napadají další argumenty proti společnému contentu:
- znamená to automaticky upravit každý použitý skin/scheme/lang ... :(. A to pro řadu lidí může být problém.
- nabídky volby skinu/scheme budou strašně dlouhé; pravděpodobnost, že se uklepnu a zvolím nekompatibilní verzi je podle mého velká. A pak to padne na hubu.
- jak se v takovémhle babylonu budou chovat mortscripty k themechangeru, autíčkům, vlastní skripty... ? Myslím, že většinu z nich by také bylo třeba upravit.

Podle mého si takovouhle úpravou zavřu vrátka k používání opravdových specialit a pokud si budu chtít napsat nějakou vlastní utilitu, budu mít složitější práci, protože budu muset ošetřit více vstupních podmínek.

Možná jsem konzervativní, ale jednoznačně dávám přednost jednomu navigačnímu programu v jedné šochtli. Potřebuji, aby mě navigace navigovala pokud možno v souladu s mými představami a potřebami - a k tomu je nejvhodnější jeden prověřený a odladěný program, na který jsem zvyklý a vím, co se od něj dá čekat. A pokud budu někde, kde to neznám, pak představa, že si budu přepínat mezi jednotlivými programy, abych našel rozdíly v tom, jak navigují, mě spíš děsí (a to nemluvím o tom, co by mi k tomu třeba někde poblíž jakési balkánské vesnice říkala žena ;) ). Když si budu chtít hrát, zkoušet a ladit, je lepší mít opravdu separátní instalace a nemíchat to dohromady. Navíc zrovna iGO8, Amigo a Primo jsou aplikace natolik podobné, že mi přeskakování mezi nimi přijde přinejmenším ujeté. Nepíšeme přece srovnávací recenze, ale chceme, aby nás šochtle vedly k cíli, ne?
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod SvoDa v 02 čer 2010 08:10

Proto jsem také psal, aby ses zdržel negativních komentářů :lol: .
Já jen odpověděl na otázku, co je pro společný content potřeba a napsal návod jak na to a nikomu toto řešení nevnucuji, ikdyž přehazování karet s následným restartem přístroje pro testování různých SW mi zrovna praktický nepřipadá zvlášť, když mám pak udržovat aktuální content na více místech.

P.S. fungují všechny changery o kterých jsem psal (map, 3Dcar, theme, panic) a které používám ;)
Navíc to mám zkombinované i tak, že mám changer i pro chody aplikací MFD/program->MFD/content i MFD/program->SD/content a taky vše funguje :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod dalanik v 02 čer 2010 08:59

Nepouzivam zadne changery map, ale i na telefonu i na GPSce mi funguji spolecne iGO8, Amigo a Primo, se spolecnim "content"em. Jediny problem na ktery jsem narazil je kdyz si vyberu scheme pro stare iGo tak mi spadne Primo, jinak vse ostatni funguje, hlasy, mapy, poi, dem....
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod SvoDa v 02 čer 2010 09:15

přesně o tom jsem psal v bodě g), jak tomu předejít :!: :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod brosl v 02 čer 2010 15:41

To SvoDa: Moc děkuji za vyčerpávající návod. Určitě jsi nad příspěvkem strávil hodně času a nad vyladěním struktury ještě více. Už jenom to stojí za uznání. Moc dobrá práce.

Jelikož jsem toto téma spustil, asi bych měl zareagovat. Je pravda, že se může zdát kombinace tří (i více) navigací v jedné krabici zbytečná. Zejména pak tří, které jsou si hodně podobné. Asi bych v tom nehledat nějakou fyzickou potřebu a praktické uplatnění. Jsem hnán úplně stejnými ponutkami jako vy ostatní, kteří máte po ruce další karty s jinými verzemi našeho oblíbeného programu. Prostě na iGO8 jsme si za ty roky zvykli a připadalo by nám tak nějak podlé, kvůli jeho nové verzi na něj zapomenout. Zejména, když tolikrát pomohlo = jistota.

iGO Amigo tady bylo příliš krátce na to, aby si mohlo získat takovou bezmeznou důvěru, ale když už jsme se před rokem rozhodli ho zkusit, rozchodit a vyladit, tak proč se ho nyní zbavovat? Také sloužilo dobře a mě osobně sedlo svojí intuitivností a grafickým kabátkem. Jen jsem si někdy zoufal nad absencí funkcí, které iGO8 mělo. Ale nakonec to dopadlo tak, že jsem používal iGO Amigo a iGO8 jsem měl jen jako zálohu. Tedy tu jistotu.

No a nakonec přišlo dlouho očekáváné iGO Primo, které si mělo vzít z obou to nejlepší. Tedy není iGO nadšenec, který by si ho nechtěl vyzkoušet. Ovšem nic z toho vlastně neznevažuje to, co jsem napsal výše. Proto máme stálou potřebu mít ještě alespoň chvíli u sebe všechny tři kamarády. Zejména pak, když sice chceme Primu věřit, ale je tady příliš krátce na to, aby to byla už láska až za hrob.

Tedy jak to nakonec dopadne? Takoví jako já, kteří si oblíbili iGO Amigo se nejdříve zbaví iGO8. Ale až v okamžiku, kdy budu novému iGO Primo plně důvěřovat. Zejména pak, až si ověřím, že opravdu funguje ve všech situacích, kde mne iGO8 nezklamalo. No a chvíli po něm odejde iGO Amigo, protože už bude také zbytečné. To zase v okamžiku, kdy se objeví SKINy pro iGO Primo, které mne odzbrojí.

U těch, kteří zůstali do posledního okamžiku věrni iGO8 a nenechali se nalákat na líbivý iGO Amigo kabátek, odejde jako první právě iGO Amigo. A to bez většího rozmýšlení. iGO8 pošlou na zasloužený odpočinek v okamžiku, kdy si nové iGO Primo získá jejich plnou důvěru. Je celkem jasné, že současná koexistence všich tří kamarádů není z dlouhodobého hlediska udržitelná.

No a proč tedy vlastně vzniklo toto téma? Chtěl jsem si ušetřit trápení s neustálou aktualizací obsahu na třech místech a také ušetřit nemálo místa na kartě. Zejména pak, když tam mám ještě Navigon, Garmin, TomTom, NDrive a Sygic.

Z toho co napsal SvoDa mne napadá snad elegantnější řešení. Nejvíce místa totiž zabírají mapy. Nemohly by se alespoň ty nějakým hodně jednoduchým způsobem sdílet? Ostatní CONTENT by zůstal na svých místech.

děkuji všem co to dočetli až sem :-)
bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: Společný CONTENT pro iGo8, Amigo a Primo na jedné SD

Příspěvekod vuvu v 02 čer 2010 15:57

Smysl všech tří systémů ( iGO8, Amigo a Primo ) včetně jejich společného contentu na kartě mi nějak uniká. Když se karta podělá někde na cestách, tak jsem tak trochu v p...i..
Mám pouze 3 možnosti. Vše se mi nevejde na MFD a tak tam mám nějakou nouzovku a ne zrovna co bych momentálně chtěl. Nebo nemám nic a vezmu si papírovou mapu. Nebo mám ještě jednu kartu a za tu si podělanou vyměním. Ta třetí možnost se nabízí a když mám navigaci pro navigování a ne na hraní, tak budu mít na jedné kartě iGO8 a na druhé kartě Primo. Amigo beru jako zbytečný mezičlánek. Já v jedné malé kapsičce v pouzdru na MIO vozím 2 karty. Kartu s iGO8 s NQ a kartu s primo s NQ, TA a Reg. V MIO je karta s iGO8 TA, protože Primo zatím zdaleka nedosahuje toho, co nám nabízí iGO832. Takže když se karta podělá a stalo se to již 2x, nic mě nepřekvapí. Nemusím dělat žádné pracné zásahy do nastavování cest ke společným věcem. K tomu mě přiměl jeden borec který do 16GB karty která je mu stále málo nacpal iGO8, Amigo, Tom-Tom a celý svět co se dalo ( zatím byl nejdále u Pardubic ), nyní ještě někde sehnal Primo a již mnohokrát volal z cesty abych se mu v PC podíval jak najde něco, protože papírovou mapu nevozí a navigace se opět zbláznila. vovi to napsal vlastně již přede mnou.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Další

Zpět na Úpravy SYS.TXT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků