Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

INI soubory v PRIMO

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod amatér v 08 črc 2010 11:27

:D Protože vovi prohodil příkaz shiftkeys k malým písmenům, tudíž dal příkaz vždy velká. Pokud dáš do řádku před malá písmena altkeys a shiftkeys před velká písmena, bude ti to zas, po potvrzení alt (před každým zadáním nového písmenka) , psát vždy malá písmena.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod vovi v 08 črc 2010 11:54

Ono se to opravdu po tom prohození chová divně - i když na klábosnici na displeji stisknu malé písmenko (bez diakritiky), napíše se velké. Primo nejspíš má někde uvnitř natvrdo zadrátovaný Shift a aby se to chovalo tak, jak chci, budu muset šťourat v kódu :(
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod Danny_S v 08 črc 2010 12:03

Aha, tak to jsem nevěděl, ale mělo mě to napadnout, že to bude chovat jako na PC, ačkoli to má jen "přepínací" klávesu ... vpravo dole. :-)
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod fanda v 08 črc 2010 13:24

To, co napsal amatér (teda alespoň poslední dva příspěvky, abych to nepřehnal), bych s klidem podepsal. Soudruzi z Maďarska použili stejné prostředky pro zadání klávesnic jako u iGO8, ale poněkud změnili vlastní klávesnice a tak jsou problémy, které jsou. Já bych načal zábavu z jiného soudku. Vrátím se k zadávání popisných čísel. Už jste zkoušeli zadat popisné číslo amatérovou klávesnicí? Je tam problém, na mezerníku se objeví znak $ či ď podle toho na které klávesnici zrovna jste (shiftkeys či altkeys). Je to 36. znak od začátku seznamu znaků (počítáno od 0). A pokud by byly aktivní (což nejsou v tomto případě, protože se očekává číslice), tak se klepnutím na mezerník nezadá mezera ale ten znak. Vyzkoušel jsem si to tak, že na místo těch znaků jsem dal zkusmo číslice 1 a 2.
Řešení:
a) v řádku klávesnice definované amatérem (ui_kbd_13_13_13_13_10) musí být číslo 62 a ne 36
<KEYBUTTON xxx class="kbd_Popup" template=keyboard_5qwerty_space KEYBOARDELEMENT=62 enable=(%lua.keyb_space) visible=(%lua.useSmartSpace)>
b) ve shiftkeys a altkeys se zadávají jako 62. (poslední, počítáno od 0) znaky mezery. Pokud se tak neudělá bude za 62.znak považováno to, co tam náhodou zrovna je v paměti. Tím se i u ostatních klávesnic (stejný mechanizmus jako v bodě a) vysvětluje přítomnost znaku mezera navíc.

Mirku, to nemá chybu!!! Ta klávesnice je parádní !!!!
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 469
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod amatér v 08 črc 2010 16:56

Ne, ne, já děkuji, tohoto problému jsem si všiml až dnes po cestě, a tys mi ušetřil práci s hledáním. Díky :D
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 08 črc 2010 17:21

Kluci, používám obě Mirkovy klávesnice - tu A/a odtud viewtopic.php?p=51712#p51712 a i tu nadupanou Aa/Áá odtud viewtopic.php?p=51742#p51742 a problém se zadáváním č.p. ani v adresách a ani v poi adresách nemám.
Asi možná jen nechápu, v čem konkrétně ten problém vlastně je :oops:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod fanda v 08 črc 2010 18:06

Problém se týká té "nadupané" klávesnice. Při zadávání čísla popisného se objeví na mezerníku v levé jeho části znak $ nebo ď dle nastavení klávesnice. Je zašedivělý (disable) a tak není moc nápadný. Vlastnímu zadání číslic to nebrání.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 469
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 08 črc 2010 18:12

Ten znak $/ď (dle alt) tam sice na klávesnici v mezerníku při zadávání č.p. mám a mezerník je neaktivní, ale proč zadávat u č.p. mezeru ? Jak sám píšeš, mezerník (a ani ten ten $/ď znak) nejsou aktivní, protože se u zadávání č.p. očekává číslice.
Takže stále nechápu v čem je problém ?
Že nelze zadat mezeru při zadávání č.p. ? To přeci není potřeba !
Že je to "kosmetická" vada na kráse Mirkovy klávesnice ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod fanda v 08 črc 2010 18:36

Problém je v tom, že to je jedno z možných nastavení klávesnice a někde se může stát, že se využije a zrovna tam nebude klávesa mezery zablokována. V tom případě při klepnutí na mezerník se nezadává znak mezera ale ten znak zobrazený vlevo. Dalším problémem je, že pokud někdo v budoucnu využije template Mirkovy klávesnice s jiným obsahem kláves, tak se, pokud zrovna bude na 36.pozici znak číslice, bude zadávat tato číslice. V tom případě nebude už mezerník při zadávání čp zablokován! Zkrátka, je to chyba v definici typu klávesnice a měla by se odstranit.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 469
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: INI soubory v PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 08 črc 2010 18:42

Díky, Fando, já jsem to nespojoval s "budoucností", ale s funkčností stávajícího stavu, už je mi to jasné. ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Úpravy SYS.TXT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků