Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

VIP POI pro Západní Evropu

Zde řešíme všeobecnou problematiku všech programů iGO - tedy to, co je společné pro iGO8/AMIGO/PRIMO
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

VIP POI pro Západní Evropu

Příspěvekod Xarx v 14 črc 2016 09:30

Jel jsem na dovolenou do Itálie, a proto jsem si v naviextras.com koupil VIP POI pro Západní Evropu. V přístroji mi přibyla licence "Premium POI NQ - Western Europe 2016 Q1", takže vše vypadá OK.
Jenomže v Itálii jsem v POI nenašel skoro nic - chyběly tam muzea, benzínky, obchodáky - prostě POI byly natolik neúplné, že se nedaly používat. Otázka je, zda jsou ty VIP POI opravdu tak neúplné, nebo zda nastal nějaký technický problém. Pro technický problém by mohla svědčit následující událost:

Hledal jsem Messner Mountain Museum Fermian. To byl můj první pokus o hledání POI v Itálii. Museum v navigaci na chvilku probliklo (italský název), ale pak zmizelo. A nedalo se najít ani hledáním přesného názvu (toho, který tam probliknul). A na mapě se mi v místě, kde museum stojí, žádný POI také neukazoval.

Vypadá to na problém navigace (a mám se tedy obrátit na výrobce navigace), a nebo na problém POI (a mám tedy reklamovat u naviextras)? Jak zjistím, co všechno ty VIP POI vlastně obsahují?
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: VIP POI pro Západní Evropu

Příspěvekod amatér v 14 črc 2016 09:55

Pošli, já se podívám.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: VIP POI pro Západní Evropu

Příspěvekod Xarx v 14 črc 2016 10:02

Co mám poslat? Ten POI soubor?
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: VIP POI pro Západní Evropu

Příspěvekod amatér v 14 črc 2016 10:06

Ano, to stačí. Licence není potřeba.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: VIP POI pro Západní Evropu

Příspěvekod Xarx v 14 črc 2016 11:05

Soubor se mi nepodařilo uploadnout do fóra, asi je moc velký. Nahrál jsem jej na úschovnu: http://www.uschovna.cz/zasilka/JZFZANLWD54ZEYVA-L6T/.
Italy_ext.poi má 43MB, původní Italy.poi má 23 MB, takže o moc víc se toho do toho ext souboru nevešlo.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: VIP POI pro Západní Evropu

Příspěvekod amatér v 14 črc 2016 11:59

*.poi_ext, nejsou žádné VIP poi, ale (extended=rozšířená) databáze převážně živnostníků (mj. menší soukromé hotely, lékárny, ...). Pokud ti jde o to, co jsi popisoval, pak potřebuješ Wcities extra POI for travellers, ale ty už jsou tam malinko vousaté.

*.poi_ext, v žádném případě nenahrazují základní *.poi, ale jak jsem psal výše, pouze rozšiřují základní databázi.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: VIP POI pro Západní Evropu

Příspěvekod Xarx v 14 črc 2016 12:25

Na jaký soubor se mám tedy dívat? V navigaci jsem si vyhledal
Nápověda > O programu > Více > Obsah > Místa,
a tam mám u některých zemí vč. Itálie:
  • Itálie 2016.Q1
  • Itálie Rozšířený 2016.Q1
Nic, co by lépe odpovídalo licenci "Premium POI NQ - Western Europe 2016 Q1" jsem v navigaci nenašel. Přesněji, jedná se o tenhle produkt: https://www.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=60951. Z nějakého důvodu jsem tomu hloupě začal říkat VIP POI :-(.

Jestli mluvíme o tomtéž, znamená to, že ty Premium POI přidávají jen malé obchody, takže kvalitu (hustotu/počet velkých obchodů) původních POI nezlepšují?
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: VIP POI pro Západní Evropu

Příspěvekod amatér v 14 črc 2016 12:36

Co to, kde ukazuje můžeš zjistit jednoduše.
Nech pro konkrétní stát, např. Itálii, pouze
*.poi (poi_ext zatím odeber). Spoušť navigaci, píchni prstem, někam do Říma, a použij volbu "místa okolo kurzoru". Potom soubory poi vyměň, a udělej to samé.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: VIP POI pro Západní Evropu

Příspěvekod Xarx v 14 črc 2016 13:25

Mezitím jsem ještě ověřoval, zda ty POI, které jsem v Itálii nenašel, v navigaci opravdu nejsou. Problémů jsem našel hned několik:

* Přestože je Messner Mountain Museum Firmiano zařazeno mezi muzea, a přestože mám nastaveno zobrazování muzeí na mapě, Messner Mountain Museum se mi na mapě nezobrazuje. Ve filtru je teď sice najdu, ale tehdy jsem tím hledáním v Bolzanu strávil asi 10 minut, zkoušel jsem filtrovat podle různých slov, ale nic jsem nenašel. Navíc mám pocit, že tehdy mi tam probliknul italský název muzea, ne anglický, ale to se už nedá doložit.

* dalším problémem je opravdu bídná kvalita těch italských POI:

  • Třeba v Pisa navigace ukazuje jen dvě nákupní centra, jedno z nich pod špatným jménem
  • Velké supermarkety jsou zařazeny do kategorie "Obchod se smíšeným zbožím", spolu se spoustou drobných obchůdků a míst, kde není vůbec nic (možná ředitelství nějakého obchodu?) atd.
  • Spousta obchodů má špatný název
  • Spousta položek je špatně zařazených (např. univerzitní knihovna je zařazena mezi obchody)
No nic, byl to špatnej nákup :-(.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07


Zpět na Navigační software iGO - všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků