Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Konverze BMP pro iGO

Zde řešíme všeobecnou problematiku všech programů iGO - tedy to, co je společné pro iGO8/AMIGO/PRIMO
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Konverze BMP pro iGO

Příspěvekod vu5936 v 04 črc 2013 16:59

Ohledně konverze BMP souborů do formáru BMP RLE pro iGO tady toho už bylo řečeno mnoho. Nejčastěji používanou utilitou je iPAQ 31x Image Explorer, který umožňuje grafický náhled a dávkové zpracování souborů. Jsou ale i další konverzní utility pro příkazovou řádku a pro drag-and-drop. Pro vytváření a editaci dekryptovaných souborů lze použít jakýkoliv grafický editor, který podporuje alfa kanály a který umí uložit soubor do 32 bitového formátu BMP se zachováním alfa kanálu (aRGB). Z freewarových, resp. Open Source nástrojů je to např. GIMP.

Nedávno jsem se setkal s problémem, že soubor v GIMPu obsahoval alfa kanál, ale při exportu do BMP jej iPAQ 31x Image Explorer identifikoval jako prosté RGB a nikoliv jako aRGB a alfa kanál ignoroval. Při použití v Primu fungoval soubor s alfa kanálem správně. Na žádný účinný trik, jak soubor v GIMPu přeuložit tak, aby jej iPAQ 31x Image Explorer správně interpretoval jsem nepřišel. Pomohla až náhodou utilita iGO8Converter bmp, kterou jsem aRGB soubor z GIMPu převedl do BMP RLE a zpět a nyní už byl alfa kanál interpretován správně. Tuto utilitu můžete nalézt zde:
Kód: Vybrat vše
http://www.ulozto.cz/x5f8pzm/igo8converter-navod-rar
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Konverze BMP pro iGO

Příspěvekod davidek75 v 15 črc 2013 12:30

před lety jsem si dělal ikony do Prima v Gimpu s průhledným pozadím , teď jsem si chtěl udělat zase nějaké tak jsem si stáhl Gimp a začal - ale ono to nešlo , problém s alfa kanálem . Trápil jsem se s tím celou sobotu a pak jsem zkusil stáhnou starší verzi ( 2.4.0 ) a tam to funguje na 100% .
davidek75
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30 led 2009 21:58


Zpět na Navigační software iGO - všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron