Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Práce s daty programu IGO 8 v počítači

Zde řešíme všeobecnou problematiku všech programů iGO - tedy to, co je společné pro iGO8/AMIGO/PRIMO
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Práce s daty programu IGO 8 v počítači

Příspěvekod Staniek v 16 úno 2012 12:59

Dobrý den všem. Omlouvám se, jestli se ptám na něco, co už bylo dříve zodpovězeno. Užívám asi dva roky navigaci EVOLVE CoolTraxx 3D s navigačním programem IGO8 ve verzi 8.0.0.51053. Mám v navigaci uloženo několik tisíc POI a mnoho tras. Poměrně často vzniká potřeba uložená data editovat. V samotné navigaci to je samozřejmě možné, ale jde to docela pomalu. Chci požádat o radu, zda je na trhu nějaký software, který by umožnil přetažení dat z navigace do počítače, tam jejich editaci a zpětné přehrání do navigace.
Díky ! Pavel
Naposledy upravil Staniek dne 17 úno 2012 12:09, celkově upraveno 1
Staniek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 úno 2012 12:39

Re: Práce s daty programu IGO 8 v počítači

Příspěvekod amatér v 16 úno 2012 15:20

Jde o co? O soubory poi a tras?
Pokud ano, vše je uloženo ve složce save. Vlastní POI se ukládají do souboru user.upoi, trasy do složky TRACKS (no, iGO8 už jsem sice neviděl víc než dva roky, ale mělo by to souhlasit). Na editaci takových souborů není potřeba žádný speciální sw., stačí obyčejný textový editor.

Pokud se ptáš na něco jiného, měl bys svůj dotaz upřesnit .

Edit:
Proč uvádíš svou e-mail adresu? Pokud to takto děláš všude, tvá schránka musí být plná spamu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Práce s daty programu IGO 8 v počítači

Příspěvekod Staniek v 17 úno 2012 12:20

Ahoj !
Jde mi především a vlastně jen o soubory POI a tras. Jména složek si pamatuješ dobře. Soubory POI se opravdu dají zobrazit a měnit jak v textovém editoru, tak i třeba v Excelu, ale to, co bych s nimi rád dělal, tam nejde nebo by to bylo šíleně pracné a s rizikem chyb. A co že s nimi chci dělat ? Vytvářet nové body, u stávajících měnit jejich podobu, například měnit ikonu, telefonní číslo, poznámku, přeřazovat je do jiné skupiny POI a tak. Ale taky je například různě řadit, mazat atp. U tras (v nichž mám zpravidla mnoho desítek bodů) bych pak přivítal možnost vytvořit v PC novou trasu z bodů POI.
S tím e-mailem máš určitě pravdu, už jsem ho smazal. Dík !
Pavel
Staniek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 úno 2012 12:39


Zpět na Navigační software iGO - všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron