Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Igo Primo Truck, ako nastaviť Autobus?

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Igo Primo Truck, ako nastaviť Autobus?

Příspěvekod Jumbo v 22 led 2013 12:39

Prajem pekný deň

Mám igo primo 2.2 aj so súbormi pre kamióny. problém je ten, že nech robím čo robím, navigácia berie do úvahy aj zákazy vjazdu pre nákladné vozidlá, čo pre autobus neplatí.
Dajú sa dáko povoliť len výšky mostov a váha? z .ftr

Akonáhle nastavím rozšírené parametre tak ani profil:osobné auto nepustí do zákazu pre nákladné autá.

Mám nastavené:
typ: autobus
rozšírené parametre:
dĺžka: 12m
šírka: 2,5m
výška: 3,7m

Ďakujem za pomoc.
Jumbo
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2011 19:55

Re: Igo Primo Truck, ako nastaviť Autobus?

Příspěvekod CadillacCZ v 23 led 2013 18:36

a co když dáš profil (osobní) ..výšku 3,7 a váhu jen do 6.5 (5.9) nebo i (3.4) a nebo profil kamion s váhou jen 3.5t ??? tak by tě to mohlo pouště do středů města. A co se týká váhy, tak na tu se moc nedívej...já kolikrát musím i kamionem do 6.5t, protože tam vezu materiál...a autobusy běžně jezdí v zonách pro 3.5t ( pro osobní) Pak se HLAVNĚ hold musíš řídít selským rozumem jestli tam vjet nebo ne :) a nespoléhat se slepě na navigaci !!!! Já ji taky beru jen orientačně a hlavně abych věděl kde je to místo kde skládám...pak se tam už vždycky nějak dostanu :D

EDIT: Tak pokud si nahraješ skin DimkaWa 156a tak tam nastavení je přímo pro AUTOBUS....(možná je i v jiných skinech Dimka, ale já mám teď tento a je tam) nevím ale jak dalece tomu nastavení můžeš věřit, protože to stejně bude asi využívat (ftr) soubory a ty jsou pro kamiony. Musíš vyzkoušet.
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Igo Primo Truck, ako nastaviť Autobus?

Příspěvekod oltcit v 23 dub 2013 21:53

sice je to starsi dotaz,ale vsimol som si,ze aj ked nastavim rezim AUTO a pouzijem rozsirene nastavenie pre rozmery a vahu,tak zacne navigovat podla volieb pre truck :-o (vaha pri tom bola do 3,5t).Staci nepovolit tieto rozsirene volby(pri rezime AUTO) a uz naviguje normalne(pre auto)
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: Igo Primo Truck, ako nastaviť Autobus?

Příspěvekod antr v 30 dub 2013 08:37

Problém je v zákazu vjezdu pro nákladní automobily, tam totiž bus může, ale do zakazu nad 3,5t (všech hmotnostních) už nemůže. Bohužel asi ftr soubory nedokážou pustit autobus do zákazu pro náklaďáky. Já to řeším, že mám profil bus, ale hmotnost 3,4t. Tím pádem mě to neupozorní na žádný zákaz hmotnostní, v podstatě to řeší jen výšku.
Nešlo by to nějak vyřešit, aby se odlišil bus od náklaďáku v nějakém skinu. V profilech samopzřejmě je, ale neřeší to co popisuji výše.
xiaomi redmi
antr
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23 bře 2011 11:30

Re: Igo Primo Truck, ako nastaviť Autobus?

Příspěvekod frenkiecz v 01 kvě 2013 21:25

Ahoj,jezdím s dodávkou do 3.5t a výšky 3.6m. Občas mě to pošle pod malý most-viz Hradec Králové,Pražská-Gočárova. :x Nevím jestli je to chyba navi,nebo moje.
Primo 2.4/mod Auto,nastaveny rozměry.
frenkiecz
 
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2009 21:02
Bydliště: Nová Paka

Re: Igo Primo Truck, ako nastaviť Autobus?

Příspěvekod CadillacCZ v 01 kvě 2013 21:52

Pokud nemáš soubory (ftr- tam jsou hlídány výšky mostu),tak tě to asi tam bude pouštět pořád. A ftr soubory jsou asi stejně vázány na nastavení kamion. Nevím jestli v osobákovým modu to bere výšky mostů. Pokud se pletu ať mě prosím někdo opraví.
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Igo Primo Truck, ako nastaviť Autobus?

Příspěvekod amatér v 01 kvě 2013 22:24

V tomto případě se mi jeví jako chyba to, že používá profil vozidla Automobil (osobní auto), to fungovat nemůže. Musí zvolit profil Tahač, což je u nás zavádějící, pod tímto pojmem si většina z nás představuje kamion s návěsem, ale ono je to dané pouze překladem Truck="Tahač", výstižnější by bylo Truck="Nákladní auto".
Zde je můj profil, který jsem si vytvořil pro své vozidlo v profilu Automobil a trasa Pražská > Gočárova v HK.
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

20130501230507.jpeg
20130501230524.jpeg

I když nastavím výšku vozidla na 3,6 m, stejně mě navigace žene tím podjezdem pod tratí.
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

20130501225715.jpeg


Když si ale vytvořím nový profil v kategorii Tahač, v mém případě jsem použil data pro Ford Transit, pouze jsem nastavil požadovanou výšku
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

20130501230603.jpeg
20130501230616.jpeg

Navigace už se tomu podjezdu vyhne
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

20130501225632.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)


Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron