Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Upozornění na vzdálenost

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod Tomáš2 v 20 pro 2012 20:01

Zdravím, dá se nějak v IGO Primo 2 nastavit upozornění vzdálenosti odbočky? Např jedu a navigace mi zahlásí po 100 metrech sjeďte z dálnice. Dá se nastavit, aby to hlásila dřív, než po těch 100 metrech? Stává se mi, že najedu na dálnici, navigace řekne, že po ní mam jet 80km, já ji přestanu sledovat a pak mi najednou řekne po 100 metrech sjeďte, tak je to někdy fofr :D . Hledal jsem v nastavení, ale nic nevidim.

Děkuji za rady :)
Tomáš2
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2012 16:27

Re: Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod amatér v 20 pro 2012 20:05

Důležité je, jaký používáš hlas?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod caco v 22 pro 2012 23:01

Dnes ma napadlo ci by sa nedalo urobit aby mi ukazalo, nemusi hlasit , vzdialenost do dalsieho rychlostneho limitu. Ako som tak dnes isiel bola dedina, tam 50, hned za dedinou mi ukazalo 90 a po cca 200m bola 70-tka. Sa mi neoplatilo ani rozbiehat, len com som pridal hned som pribrzdoval. Limity rychlostne to ukazuje, takze mozno by to slo zapracovat do skinu. Je to len napad a neviem ci je realizovatelny, ale mna by potesila tato info v skine
caco
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 led 2011 11:23
Bydliště: Trenčín

Re: Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod DCSpeedy v 24 čer 2013 14:28

Mam ten samý problém a pěkně mě to štve. Zkoušel sem zápisy do sysu a bez úspěchu. Vyřešili ste to už nějak ? :sad:
DCSpeedy
 
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2011 20:40

Re: Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod tomasii v 24 čer 2013 22:30

Nevím, jestli jsem vám plně porozuměl, ale rychlostní limity jsou zapsané v mapách a tak se zobrazuje to, co se z nich načte. :sad:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod vovi v 25 čer 2013 05:26

Zatímco radary a POI jsou BODY s danými souřadnicemi (a tudíž má smysl úloha o zjišťování jejich vzdálenosti od auta), rychlostní limity jsou pouze příznaky, přiřazené úsekům silnic - tedy nikoli body v místě jednotlivých "dopravních značek", ke kterým by se dala vzdálenost počítat. A tím pádem něco podobného není možné bez úpravy datových souborů. Šlo by to třeba tak, že si vyberete nějakou nepoužívanou kategorii radarů a posadíte ty radary všude tam, kde jsou dopravní značky s omezením rychlosti, na hranice obcí, za křižovatku (pokud rušila předchozí limit), ... prostě všude tam, kde dochází ke změně rychlostního limitu. A to je taková práce, že výsledek za to určitě nestojí.

Navíc čas od času se kvalita a množství limitů v mapách mění - třeba u NQ někdy skoro nejsou, jsou chybně, ... Muselo by se to dělat podle reálného stavu v terénu. Jestli seženete dost lidí a vyrobíte takovou databázi bodů, nebude pak už žádný problém takové hlášení zařídit pomocí technologie, kterou už Primo umí.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod SvoDa v 25 čer 2013 06:24

@caco: už se na to samé ptal velsak zde a třeba to začne propátrávat
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod DCSpeedy v 25 čer 2013 07:43

Nahlášení změny směru podle změny rychlostního limitu je hovadina ! Určitě to musí jít jednodušeji. Přijde mi fakt divný, že v nastavení neni možnost nastavit si vzdálenost upozornění na dálnici a na normálních komunikacích. Primo 2 umí měnit výšku pohledu podle toho po jakym typu komunikace jedete, tak to musí jít i stim upozorněnim. Fakt nikdo neví jak na to ? :help:
DCSpeedy
 
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2011 20:40

Re: Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod vovi v 25 čer 2013 08:16

A co tedy vlastně chceš? Caco psal o tom, že chce v předstihu vědět o změně rychlostního limitu. Tys napsal, že ti jde o totéž. A teď se zase zdá, že bys chtěl na dálnici upozornit na odbočku dřív, než na "pomalejší" silnici. :-o
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Upozornění na vzdálenost

Příspěvekod SvoDa v 25 čer 2013 09:05

DCSpeedy si nějak nevšiml, že se debata ohledně hlášení změny směru (první dotaz ve vlákně) stočila jinam - na hlášení změny rychlostního limitu a reagoval na první problém - dřívější hlášení změny směru.
Holt jedni používají citace bezprostředně předchozího příspěvku a druzí citaci nepoužijí, když reagují na "starý" příspěvek.

Pokud jde o to, jak zajistit, aby se ozývalo hlášení o odbočení (sjezdu) ze silnice dřív, tak to zkus přes nastavení u Zvuku a varování volbou "Délka vět" či "Vzdálenost při oznamování manévrů" (záleží na překladu) -> "Velká/Minimální/Střední" či "Dlouhé/Stručné/Minimální" (záleží na překladu) na tu, co ti bude nejvíc vyhovovat viz viewtopic.php?p=79867#p79867 kde si poslechni ukázky (ta velká (dlouhá) hlásí na předmětné komunikaci v ukázce změnu směru 500m, pak 300m a nakonec 50m před manévrem, ta střední (stručná) hlásí změnu směru 300m a pak 50m před manévrem, čili nehlásí 500m, ale až 300m).

Podobný požadavek (za dřívější hlášení manévru) se řešil např. i tady viewtopic.php?p=88259#p88259 a viewtopic.php?p=88278#p88278

Funguje to u TTS hlasů i přirozených hlasů, které jsou psány v .lua souborech, nefunguje u přirozených hlasů psaných v .csv souborech viz viewtopic.php?p=80440#p80440
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Další

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků