Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Mapy

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Mapy

Příspěvekod lolotak v 25 črc 2012 14:42

Dobry den,

Vedel by mi niekto poradit ktore mapy su najlepsie, jedne sa hlavne o vychodnu europu/SK. CZ. HU/?
lolotak
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 črc 2012 16:16

Re: Mapy

Příspěvekod vu5936 v 25 črc 2012 15:34

Věz, že v geografické oblasti, kterou jsi uvedl, nedovedl. Je to stejná otázka, jestli jsou lepší Windows nebo Linux, počítače s Androidem nebo od Apple, atd. Co člověk, to osobní preference nebo názor. Pokud by ses ale neptal, co je lepší, ale jaké jsou rozdíly, tak když když se podíváš do správné sekce a navíc použiješ funkci hledání, najdeš informace, podle kterých si budeš moc udělat vlastní názor.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Mapy

Příspěvekod happy66 v 25 črc 2012 16:01

Co sem četl v diskuzích, tak nejvíc chválili pro východ a balkán regionální mapy CEDA(Topmap), ale osobní zkušenost s nima nemám.... :)
Na jaro sme rajtovali po Maďarsku i Slovensku a mapy Navteq i Teleatlas(TomTom) bez problému.... ;)
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I 16gb class 10
SD Kingston 2gb (servis)
mapy Here


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Uživatelský avatar
happy66
 
Příspěvky: 998
Registrován: 21 zář 2010 20:19
Bydliště: Vsetín

Re: Mapy

Příspěvekod adrian.gulo v 25 črc 2012 18:18

V HU stopro Topmap ,,,je to domácí výrobca pre Maďarsko. A najpresnejšie naviguje. Navteq občas ( i viac krát :lol: ) prevedie cez poľné cesty, hrádze.
Mne osobne i SK vyhráva CEDA. CZ moc nechodím,, neviem posúdiť.
MIO C-520 - iGO PRIMO 2

Prestigio Geovision 5850HDDVR-iGO Primo 9.6.7.299158
adrian.gulo
 
Příspěvky: 255
Registrován: 28 pro 2011 17:49
Bydliště: Slovakia , Štúrovo

Re: Mapy

Příspěvekod CadillacCZ v 07 led 2013 17:51

Můj poznatek z map NQ, CEDA, TOMTOM ( s nastavením Kamion )
1) NQ - vodí celkem dobře, jeho plus jsou soubory .ftr ( ale pro ČR žádný terno -nízký most který má vedle sebe podjezd pro kamiony mě nenavedla, ale hnala mě do 6,5t do centra, když mám nastaveno 30t.... v cizině je to o poznání lepší) bohužel i verze 2012 Q3 nemá některé nové silnice zprovozněné už v létě 2012 :?
2) CEDA - nenašel jsem silnici kterou by neznaly ( ale kamion vodí celkem divoce...v případě nízkého mostu žene nesmyslně moc daleko i když je blíž 4 proudá silnice, kterou je možné bez problémů nízký most objet.
3) TT - asi nejlepší v rámci nastavení Kamion. Vodí rozumně ....v kombinaci s nizke_podjezdy.kml ( i když je to trochu krkolomné ) najde nejrozumnější cestu.
Já osobně tedy používám na kamion mapy TT a na osobák spíš CEDA....

ten NQ mě fakt zklamal tím, že mu chybí celkem zásadní cesty ( třeba Brno, Dobrovského tunely, které byly jž v létě zprovozněny a nemluvě o jejich 5-ti leté stavbě )

Pozn. Měl jsem jednou půjčenou fakt nadupanou navigaci s polským programem AutoMapa s nejnovějšími mapami a ta mě po ČR vodila s kamionem bez nejmenších problémů. Fakt jsem byl překvapenej co soudruzi v PL dokážou když chtějí a je jim dobře zaplaceno :lol: ( kam se hrabou jiný nav. programy s NQ,TT,CEDA aj, :shock: ;) ) tam byla čísla popisná i v té nejmenší vesničce přímo viditelná i při navigaci. Jen na tento soft musí být trochu lepší mašinka než nějaká čína ( jako mám já ). V osobákovým modu je čína bezproblémová ale pro kamion při výpočtu trasy se stalo že ji někdy nestihla dopočítat a umřela, nebo to trvalo hrozně dlouho a když při jízdě přepočítávala trasu tak jsem byl už o 5 km dál :D jinak bych ji asi používal pro jeji podrobnost a jakým způsobem si poradila s navigováním v nastavení Kamion.
NAVON 750 TMC,BT... PRIMO 9.6.5.221194, Dimka_156A_TomSoft_CZ - (ftr) + TRUCK nastavení
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Mapy

Příspěvekod agent007 v 07 led 2013 21:11

Mám také Automapu a pokud si vzpomínám tak používá mapy od NQ. Tak podle mne je to asi pouze základním software a ne mapami.Osobně mne také v iGO-Primo mapy od NQ neoslovily,také používám CEDA a TT
agent007
 
Příspěvky: 232
Registrován: 25 úno 2010 10:16

Re: Mapy

Příspěvekod CadillacCZ v 07 led 2013 22:49

Navteq jsem zahlídl na úvodní obrazovce Automapy..ale jsou úplně v jiným formátu (který nemůžeš použít třeba v PRIMO)....ale tak mě vysvětli jak to, že AutoMapa která používá podklady Navteq má už v sobě Dobrovského tunely v Brně ale v mapách Navteq 2012 Q3 ( což jsou podle mě zatím nejnovější ) ještě nejsou. Je pravda že Automapa nemá takový možnosti nastavení... a našel jsem jediný skin ( který nicemu moc nepomohl ).... ale já ji používal aniž bych vlastně něco nastavovat musel. Asi kdybych se toulal po památkách a používal ji i na jiný cesty než služební s kamionem, kde potřebuji hlavně nejlepší a nejmíň problémovou cestu pro kamion ...tak by mě asi dost funkci z PRIMA chyběly. Mě spíš udivila ta přesnost navigování a ty podrobnosti v mapě který jsem u jiných neviděl.
Nemluvě o přerušovaných čarách uprostřed silnice ;) :)
NAVON 750 TMC,BT... PRIMO 9.6.5.221194, Dimka_156A_TomSoft_CZ - (ftr) + TRUCK nastavení
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Mapy

Příspěvekod CadillacCZ v 10 led 2013 11:33

Řekne mi někdo jaký je rozdíl v NQ mapách s označením R3 a 83 ??? nebo spíš co znamená to označení, protože obě jsou stejné.
NAVON 750 TMC,BT... PRIMO 9.6.5.221194, Dimka_156A_TomSoft_CZ - (ftr) + TRUCK nastavení
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Mapy

Příspěvekod Jasper v 10 led 2013 11:39

Žádný. Jsou naprosto stejné. Označení R3 nebo 83 značí že jsou určeny pro navigační soft iGO od verze 8.3.x.xxxxxx a vyšší. Pro starší verze jsou určeny mapy s označením R1 nebo 80.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Mapy

Příspěvekod CadillacCZ v 10 led 2013 20:54

díky za vysvětlení ;) :
NAVON 750 TMC,BT... PRIMO 9.6.5.221194, Dimka_156A_TomSoft_CZ - (ftr) + TRUCK nastavení
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Další

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků