Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Po přidání bodu do trasy se vytvoří trasa "nová"

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Po přidání bodu do trasy se vytvoří trasa "nová"

Příspěvekod honzajr v 28 kvě 2012 13:49

Ahoj všem,
díky za toto forum. Marně hledám již delší dobu dotaz na to, zda lze přidat do trasy nový bod a mimo jiné nepřijít o již ujetou část trasy ve schematickém levém slopečku trasy na obrazovce?
Přidám-li do trasy, kterou právě jedu, nový bod (volbou přidat bod do trasy), trasa se logicky přepočítá, což však vytvoří trasu novou. Tím se mi vynuluje "měřič" ujetých kilometrů i čas jízdy nad pravým dolním rohem (skin GJ-AK 3.10.0), a zároveň se v levém úzkém sloupečku v levé části obrazovky posunu na počátek nové trasy.
Bylo by možné v aktuální trase změnit bod, aniž by přepočítaná trasa ztratila informace o již ujeté části?

Omlouvám se, jestli se ptám nesrozumitelně, ale marně jsem hledal na celém webu.

Díky všem za tipy,
Honza
(Navon N760 z Entershopu, Primo 1.2, skin GJ-AK 3.10
honzajr
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 kvě 2011 10:33

Re: Po přidání bodu do trasy se vytvoří trasa "nová"

Příspěvekod vovi v 28 kvě 2012 14:05

Pokud se pamatuji, tak tohle se tu opravdu ještě neřešilo. Ty údaje tam potřebuješ vidět okamžitě, nebo kvůli nějakému dalšímu zpracování evidence cest? O tom, jak přidat do již projížděné trasy bod se zachováním stávajícího průběhu, nevím...

Pro tu evidenci: data z projeté trasy se ukládají do tripcomputerů, které jsou obvykle k dispozici 2 - 3, takže pokud počitadlo vynuluješ před jízdou, celková statistika bude po jízdě k dispozici (a v GJ to je k dispozici už hotové). A k dispozici je stav od posledního nulování, takže případné "výměna" trasy za jízdy by v tom neměla hrát roli.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Po přidání bodu do trasy se vytvoří trasa "nová"

Příspěvekod honzajr v 28 kvě 2012 16:29

Díky za odpověď, celkovou evidenci zpětně ani nepotřebuji, spíš v průběhu cesty mít přehled, kolik jsem ujel a kolik mi zbývá (i graficky v levém schematu).
Je to jistě drobnost, bez které se dá žít/řídit, ale hodilo by se.
Ne vždy mohu naplánovat celou cestu přes ČR se všemi body dopředu, a je potom škoda přijít o celkové údaje, když v průběhu lehce změním itinerář.
Honza
honzajr
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 kvě 2011 10:33

Re: Po přidání bodu do trasy se vytvoří trasa "nová"

Příspěvekod Luke v 28 kvě 2012 17:40

Přehled ujeté vzdálenosti v průběhu jízdy anebo čas jízdy umožnuje skin Dimka od TomSofta ve spodní liště typu C. :-)
Tenhle dolní řádek s údaji používám já a velice za to Tomovi děkuji, že tam dal i tuhle "fíčuru".
Luke
 
Příspěvky: 237
Registrován: 04 říj 2011 07:56
Bydliště: Trutnov


Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků