Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Igo Primo 2 Navon N670

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod fmilan v 03 dub 2012 11:11

Tak ještě jeden poznatek k původně probíranému tématu.

Na MFD jsem dal content včetně adresáře map, do kterého jsem dal may od NT (CZ, SK, A, D, PL) a totéž pro poi (v adresáři map nesmí být zápis !map_nt.txt)
Na SD jsem pak do content dal adresáře map, map_tt a map_ot s příslušnámi !xx.txt a odpovídající adresáře poi.

Mapchanger funguje bez problémů a mapy na SD "přebíjejí" mapy na MFD.

Pokud v daném adresáři na SD není stát, který je na MFD, pak se načte soubor z MFD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod SvoDa v 03 dub 2012 11:41

díky, přesně na to jsem se ptal, jelikož toto bude především zájemce děleného content, zajímat.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod amatér v 03 dub 2012 12:03

:lol: Furt nechápu jak někomu může odejít karta, to se mi ještě nikdy nestalo. Až na těch pár, co z ničeho nic přestaly fungovat, ale ani ty nikam nešly, já je prostě vyhodil.

A čím začal ten problém?
jednoduše Někteří z nás používali v iGO8 i u prvního PRIMO dělený/nedělený content, fungovalo to bez zápisů v sys.txt, jen šlo o to mít na kartě složku iGO8 a v ní podsložku content.

Tohle u Primo 1.1 přestalo fungovat, a bylo potřeba dělat zápisy do sys.txt, až do teď nebylo jasné, že toho samého lze dosáhnout i v Primo 1.2 a výš jen s tím rozdílem, že složka na SD se musí jmenovat Primo (iGO). Nic víc nic míň.

Otázka tedy nezněla jaké to má výhody, nebo nevýhody. Otázka zněla zda to jde, nebo ne? Já se spokojil s odpovědí JDE, podstatné je, že to funguje a je známá další alternativa, kterou může každý dle svého uvážení využít.

Je pravda, že na funkci rostlináře to asi mít vliv nebude. Je to prostě o hledání osobních priorit, co chci? zda to potřebuji?, ne o to, někdo to má, já to tedy musím mít také.

Každému přeci může vyhovovat něco jiného. Jako jsou přeborníci v přeplněném sys.txt, jsou jiní, kteří tam nechtějí skoro nic.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod Labant Jan v 03 dub 2012 14:01

Má pravdu předsedo :D .
MioMoov M610 LCD 5",unlock Visual iGO Primo 2.0 skin fmilan & amatér,mapy NQ
Uživatelský avatar
Labant Jan
 
Příspěvky: 158
Registrován: 29 črc 2010 08:07

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod fmilan v 03 dub 2012 14:02

A tímto krásným popisem status quo je možno celou věc uzavřít ;)
No a já si aspoň trochu pohrál, když mi po podání daňového přiznání zbylo trochu času :lol: :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod Julinaa v 04 dub 2012 09:16

fmilan píše:Vojto, taky většinou jezdím dle cedulí ap.
Ovšem - když cedule nejsou, pos.re se karta, druhou nenajdu, sluneční erupce zničí šochtli, setmí se, neprší (ovšem je zataženo), nejsem v lese (kvůli lišejníku) a nefouká vítr... sakra, to je ale situace :lol: :lol:


ještě existuje možnost určit směr podle parabol od satelitů nebo když je zataženo tak podle pohybu mraků :D
China 5" 600MHz HD 800x480,WinCE 6,128 RAM,4GB,8GB micrSD class4,Primo 2, mapy převážně TT
Julinaa
 
Příspěvky: 68
Registrován: 20 pro 2011 06:43

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod vovi v 04 dub 2012 09:42

Ty mraky už jsem tu popisoval ;) A zapomínáš ještě na lišejníky na kmenech stromů, tvar mraveniště, nebo dnes už asi nejvzácnější možnost - rozpůlení úhlu mezi malou ručičkou a dvanáctkou (pro mladší: není myšlena hospoda, ale analogové hodinky).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod Julinaa v 04 dub 2012 10:13

A co se rychlosti Prima týče,tak já zkoušel celé Primo hodit na SD kartu class4 a Primo bylo takové o dost pomalejší než na MFD,takže jsem Primo dal na MFD a celý Content na SD kartu a rychlost je stejná jako když je celé Primo na MFD.
Nechápu to-zkoušel jsem kartu formátovat a prostě když je celé Primo jenom na SD,tak je celé zabržděné
China 5" 600MHz HD 800x480,WinCE 6,128 RAM,4GB,8GB micrSD class4,Primo 2, mapy převážně TT
Julinaa
 
Příspěvky: 68
Registrován: 20 pro 2011 06:43

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod vlasti v 04 dub 2012 16:11

Som rad, ze tato debata pomohla nielen mne, este otazka, ktore mapy sa vam osvedcili viac ,TT alebo NT?
MIO C 720
vlasti
 
Příspěvky: 17
Registrován: 28 srp 2010 13:59

Re: Igo Primo 2 Navon N670

Příspěvekod vovi v 04 dub 2012 17:06

To je, obávám se, velice záludná otázka. Jako kdyby ses zeptal, jestli je lepší ČSSD nebo ODS. Najdou se lidi, kteří se kvůli tomu i porvou, a přitom je to všechno stejná pakáž...
A zpět k mapám: já osobně preferuji Navteq (poslední dva roky je podle mého v globálu lepší). Ale spoustě lidí vadí, že v okolí jejich bydliště obsahuje chyby neslučitelné s reálným ježděním. No ale to TomTom má taky, ale jeho přívrženci jsou zřejmě tolerantnější ;)

Chyby mají obě firmy, pokusím se to shrnout (nové silnice a kruháče nepočítám, ty se vždy objevují buď brzo nebo pozdě u obou firem):
- NQ: poslední dobou má malé pokrytí rychlostními limity (mně osobně to moc nevadí, protože si do rychlosti od navigace kecat nenechám); v "zapadlejších lokalitách" naviguje občas třeba po schodech či parkem
- TT: podivné kódování jmen ulic a míst, z toho plynou problémy s TTS hlasem; někdy zásadní chyby v řazení do pruhů; doplňkové soubory nejsou vždy k dispozici (FTR, HNR, FDA, FPA, ...)

Klady:
+NQ: u řazení do pruhů "přemýšlí" o křižovatku dopředu (aspopň v Praze ano), nemusíš pak kličkovat z pruhu do pruhu; zdejší TTS hlasy jsou vyladěny pro NQ; pokud volíš rychlou trasu, je podle mého zcela ideální
+TT: pravděpodobně celkově spolehlivější mapování (na rozdíl od NQ spíš něco chybí, u NQ spíš přebývá)

Pokud si můžeš v rámci své licence vybírat, doporučuji zkusit třeba v simulaci obojí. Samozřejmě hlavně v oblastech, kam hodláš jezdit. No a pak si vyber podle svého gusta. Lépe poradit nedokážu.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron