Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod tomasii v 10 bře 2012 20:01

Jak jsem (nejen) já už na fóru psal, narážel jsem po každé změně v Primo 2 na problém s restarty, nebo rovnou zasekáváním C520. To trvalo i po smazání obou souborů device.nng.
Zjistil jsem, že se mi Primo 2 chovalo na obou C520 po změnách stejně – po probuzení se resetovalo, občas i kouslo. Pustil jsem na karty zastrčené v C520 Scandisk; na jedné C520 proběhl bez chyby, na druhé opravil chybu v souboru global_cfg.zip. Protože v jedné C520 to bylo OK, tak jsem pátral dál a zjistil, že se dá Primo zprovoznit tak, že už jede dobře, takto:
1. Vypnu C520. Na kartu do složky lang nahraji k poslední verzi Lang_Czech_fma_2.0.4.zip i nějakou starší verzi Lang_Czech.zip (obecně řečeno 2 nějaké soubory Lang.zip)
2. Zastrčím upravenou kartu a trvalým stiskem tlačítka spouštím Mio
3. Tento postup (body 1-2) opakuji, dokud i při prvém zapínacím stisku neproblikne modrá dioda; pak tlačítko pustím, C520 doběhne do základního menu (v něm 3x blikne modrá ledovka)
4. V základní obrazovce C520 smažu oba soubory device.nng
5. Spustím Primo 2
6. Navolím jinou verzi Lang_Czech.zip a povolím reset
7. Po zavedení Primo navolím požadovanou verzi Lang_Czech_fma_2.0.4.zip a znovu povolím reset
8. Primo by už pak mělo běžet a mělo by ho jít uspávat i probouzet stiskem tlačítka, aniž by docházelo k nějakým nepravostem.

Tento postup zafungoval u mých obou Mií. Mám v nich opravený a upravený lang a vše běží.

Možná, že to pomůže někomu, který narazil na podobné "divné" problémy. Zajímavé je, že na 6" číně tyto problémy nemám a Primo startuje zcela bezproblémově.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod Jiří Zeman v 10 bře 2012 20:26

Mám ten samý problém. Zkusím to podle Tvého návodu a pak dám vědět. Potřebuji upřesnit, kde jsou uloženy soubory device.nng, abych je mohl smáznout? Používám skin Dimka, poslední verzi a není mi jasné, jak bych měl povolit restart při změně langu? Nebo požadavek na restart se sám vyvolá? Díky za upřesnění.
jura
Uživatelský avatar
Jiří Zeman
 
Příspěvky: 80
Registrován: 10 lis 2008 15:55
Bydliště: Jihlava, Březinova ul.

Re: Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod adrian.gulo v 10 bře 2012 20:42

S čím sa vlastne dá otvoriť device.nng , s akým programom? A načo to vlastne slúži ?
Občas sa to stáva i na mojom MIU, skúsim....
MIO C-520 - iGO PRIMO 2

Prestigio Geovision 5850HDDVR-iGO Primo 9.6.7.299158
adrian.gulo
 
Příspěvky: 255
Registrován: 28 pro 2011 17:49
Bydliště: Slovakia , Štúrovo

Re: Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod SvoDa v 10 bře 2012 20:54

Se skinem Gurjon nemám u MIO 72O ani 520 problém, pokud po systémových úpravách provedu hardreset.
Mazání device.nng (v rootu karty a ve složce licence) má u mne tak 75%ní úspěšnost.
Bez systémových úprav (nebo po hardresetu po systémových úpravách) Primo startuje a probouzí se i po mnoha hodinách a na záložním MIO i dnech spánku bez jakéhokoliv problému.
Ke změně map používám zásadně Uživatelské Profily nebo Externí Mapchanger IvoK, nikdy integrovaný mapchanger, ten mne na MIO zlobí zaručeně.
Komplet program i plný content (bez jakýchkoliv dalších verzí či záloh) mám na SD.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod tomasii v 10 bře 2012 21:24

Soubory device.nng jsou ve složce Primo a složce license. U číny se mi vůbec nevytvoří.
Když navolíš jiný "lang", systém sám nabídne restart a ten potvrdíš.

Taky používám ke změně map a poi profily a po usazení předchozí procedurou vše jede bezproblémově, Jen nesmím na kartu šáhnout.

Musím s Danem souhlasit v tom, že jeho verze, kterou jsem si v Kolesách odzkoušel, mi problémy v C520 taky nedělala. Nedělal jsem na ní ale žádné změny...
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod somik v 10 bře 2012 21:32

Taky jsem měl problémy s restartováním, Já zase vypozoroval, že mi navigace nesmí sama vypnout-ať už po dojezdu do cíle, nebo po odebrání napájení.A zajímavé je, že to nyní dělá jak 720 tak C510, ta to nedělala. Na obou mám skin Dimka :?:
Když je vypnu sám, tak v pohodě
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod tomasii v 10 bře 2012 21:36

S iGO8, ani Primo 1.1 a 1.2 jsem tyto problémy taky neměl, až od verze 2.0. Jak jsem už psal, je zajímavé, že na 6" číně žádné restarty nemám. Akorát zase nestíhá. :shock:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod adrian.gulo v 10 bře 2012 21:39

Presne tak SOMIK... Musím i ja ukončiť najprv program Primo a potom vypnúť navigáciu. Nesmie sa program samovolne ukončiť,,,buď dorazením do cieľa, alebo po odpojení napájania. Ani pri bežiacom Prime ukončiť krátkym stlačením tlačidla pre vypnutie. Lebo potom po prebudení mi často zamrzne,,,a len hard reset pomôže. Ale na druhej strane, mám rýchlu SD kartu,,, už nie micro SD s adaptérom,,,a veľa sa to zlepšilo. Menej týchto problémov a zamrznutí MIA.
MIO C-520 - iGO PRIMO 2

Prestigio Geovision 5850HDDVR-iGO Primo 9.6.7.299158
adrian.gulo
 
Příspěvky: 255
Registrován: 28 pro 2011 17:49
Bydliště: Slovakia , Štúrovo

Re: Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod tomasii v 10 bře 2012 21:55

Ještě dodatek pro ty, kteří nemají v Miu nainstalovaný TC, nebo provádějí úpravy přes USB: s připojeným PC uděláš bod 1 a z PC smažeš i oba soubory device.nng v Miu. Další postup je už stejný - s odpojeným Miem.

Upřesnění bodů 2-3: Pokud podržíš dlouho tlačítko spouštění, tak Mio startuje s tmavou obrazovkou a buď na ní zůstane stát, nebo po několika sekundách blikne dioda modře. V prvém případě musíš start znovu zopakovat, v druhém případě se po uvolnění tlačítka Mio dostane po chvíli do základního menu. Pak už startuješ standardně.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Problém se zapínáním Primo 2 na C520

Příspěvekod milosjan v 11 bře 2012 10:22

Potvrdzujem, že Primo 2 sa i mne prejavuje tak ako popisuje Adrian,gulo. Mám 6 palcovú čínu a skin DimkaTomsoft 1.5.3a. Primo 2 mám nainštalované priamo vo flash pamäti, takže uvedené nespôsobuje SD karta !
milosjan
 
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2008 17:48

Další

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron