Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Doba přepočtu trasy

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod Julinaa v 17 dub 2012 13:10

aha,takže primo je defaultně nastavené na hodnotu 90? Má vůbec cenu si tu hodnotu nějak měnit? Jaké s tím máte zkušenosti?
China 5" 600MHz HD 800x480,WinCE 6,128 RAM,4GB,8GB micrSD class4,Primo 2, mapy převážně TT
Julinaa
 
Příspěvky: 68
Registrován: 20 pro 2011 06:43

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod mkb v 17 dub 2012 14:12

Již od iGo8 mám zmíněný parametr nastaven na 70. Možná jsem někde najel pár metrů navíc. :lol: :lol:
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod vovi v 17 dub 2012 16:43

@Julinaa: Pokud si přečteš předchozí diskusi, mělo by ti být jasné, že někomu vadí dlouhý přepočet trasy. Nižší hodnota je jeden ze způsobů, jak přepočet zkrátit.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod Julinaa v 17 dub 2012 23:56

no,ono to je dost zvláštní s těma hodnotama,zkoušel jsem si s tím hrát a nějaké urychlení jsem teda moc nezpozoroval,když jsem hodnotu měnil v rozmezí 70-100,zato vypočtená trasa se dosti kolikrát měnila a alternativní trasy se taky zásadně změnily.
Zkoušel jsem trasu z ČR do Chorvatska přes Plitvický jezera a cíl Gradač a výsledky jsou i s alternativníma trasama při různých hodnotách 70-80-90 docela rozdílné.Asi bylo lepší se v tom vůbec nešťourat :D
China 5" 600MHz HD 800x480,WinCE 6,128 RAM,4GB,8GB micrSD class4,Primo 2, mapy převážně TT
Julinaa
 
Příspěvky: 68
Registrován: 20 pro 2011 06:43

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod DCSpeedy v 17 kvě 2012 07:38

Tak sem použil zde uvedený změny na cestě do Hannoveru (500km tam, 500 zpět) a nepostřeh sem žádné zlepšení. Přepočty stále trvají přes minutu :? Spíš mam pocit, že došlo ke zhoršení, pač se mi stávalo, že nebyl schopen pořádně určit mojí polohu a stále opakoval přepočítání i když sem stál. Ale je možně, že to bylo způsobeno počasim a špatnym signálem....těžko říct
DCSpeedy
 
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2011 20:40

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod DCSpeedy v 03 črc 2012 14:26

Pro všechny se stejným problémem doporučuji vyzkoušet iGO Primo 2. S touto verzí už nemam s přepočtem problém. Vždy je to do 5sec hotové... ;)
DCSpeedy
 
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2011 20:40

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod Tule v 25 úno 2013 19:49

Zdravím!
Nevíte někdo jestli i v Primo 2.4 má nějaký smysl ten výše uváděný zápis v sys.txt:
Kód: Vybrat vše
[route]
correctness=90

??
Zkoušel jsem nastavit correctness=100 a nevidím žádnou změnu.
Podle mé zkušenosti je výpočet trasy často horší o 5 - 10 % oproti optimální trase (bez zápisu v sys.txt), což mi přijde dost. Nedá se s tím něco dělat? Raději bych si dvě minuty počkal na lepší výsledek než ztratil deset minut jízdou :(. Mám nastavenou zelenou trasu a i když dám vypočítat alternativní trasy, tak ty další tři zelené jsou ještě horší než ta první navržená. Očekával bych, že budou lepší (zvlášť, když vím, že lepší existuje!). Jaké s tím máte zkušenosti? Dá se s tím něco dělat nebo ne?
Mio C710, iGO Primo 2.4, DimkaWA P171
POI: čerpací stanice ethanol E85
Tule
 
Příspěvky: 12
Registrován: 02 kvě 2012 18:17

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod Tule v 26 úno 2013 08:37

Abych dal příklad:
trasa Rudná (Praha západ) -> Kaznějov, mapy Navteq, mimo dálnice
zelená 1:
203 Kč, 1:57
zelená 2:
214 Kč, 2:09
.
.
rychlá:
203 Kč, 1:57

Když však přidám průjední bod na staré plzeňské (třeba Cerhovice) je zelená trasa:
182 Kč, 1:46

Lze nějak přimět Primo, aby počítalo důkladněji a tuhle trasu, která je o deset minut kratší a o dvacet korun levnější, našlo samo :?: :?:
Mio C710, iGO Primo 2.4, DimkaWA P171
POI: čerpací stanice ethanol E85
Tule
 
Příspěvky: 12
Registrován: 02 kvě 2012 18:17

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod SvoDa v 26 úno 2013 08:54

S tím plánováním mimo dálnici mám podobný problém.
Např. Olomouc - Brno, je nejideálnější (nejrychlejší a nejkratší) přes Vyškov, prakticky stále souběžně s dálnicí, ale Primo tahá ve všech variantách jinudy a Vyškovu se zdaleka vyhne.
Trasa s průjezdním bodě na průtahu Vyškovem je opravdu nejrychlejší, ale Primo ji v žádné alternativě nenabídne a jeho nejrychlejší je pomalejší.

Zápis correctness to asi nevyřeší, Primo pro návh trasy počíta s průměrnými rychlostmi obsažených v mapách, které nemusí na okreskách odpovídat realitě (to zjistíš, když si dáš simulaci s rychlostí 1x a uvidíš, že aktuální rychlost při simulaci je třeba 60, ale ty tudy jezdíš v reálu bez problému 90). Roli také hraje čas kdy trasu plánuješ s ohledem na soubory .fsp a .hsp
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod Luke v 26 úno 2013 08:58

Osobně si myslím, že to záleží na zpracování map od výrobce a také na algoritmu výpočtu trasy.
Nejlépe dle mých zkušeností vycházejí v tomhle případě mapy od TomToma (hlavně od jeho předchůdce TeleAtlasu).
NavteQ zase má více silnic a je mnohem detailnější.

Na tvém místě bych se stejnou trasou zkusil použít mapy od jiného výrobce a pak se podívat, jaké trasy se ti vypočítají a kudy povedou.
Luke
 
Příspěvky: 237
Registrován: 04 říj 2011 07:56
Bydliště: Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron