Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Doba přepočtu trasy

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Doba přepočtu trasy

Příspěvekod DCSpeedy v 29 úno 2012 16:12

Zdravim, mám problém když mi navigace přepočítává trasu. Mam čínu 7'' 800x480 CPU 600 MHz, integrovanou 4GB paměť kde mam iGO, 4Gb SD, 128Mb RAM takže myslim, že to neni úplnej shit, ale pokud mam nějakou delší trasu (tak >70km) a přejedu odbočku, tak mi to primo začne přepočítávat a trvá to neskutečně dlouho...klidně minutu a v případě, kdy nemůžu zastavit a moje poloha se stále mění, tak je to neřešitelnej problém a ten krám pořád dokola přepočítává, což je třeba při průjezdu Prahou mazec. Pokud je plánovaná trasa krátká, tak to tak netrvá, takže bych tipnul, že místo aby přeplánoval jen malou změnu, tak přepočítává kompletně celou trasu. Nemáte někdo stejnej problém ? Vrtal sem se v tom celkem dlouho, ale nenašel sem řešení. Jediné, co mě napadá, tak zrušit výpočet zelené trasy a nákladů, ale to se mi nechce... Díky za rady
DCSpeedy
 
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2011 20:40

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod SvoDa v 29 úno 2012 17:11

výpočet zelené klidně zruš, je to vlastně alternativa k aktuálnímu typu, popř. pro porovnání. Mášli nastavenou typ trasy rychlá, je zbytečné nechat počítat krom rychlé i zelenou.
Jestli chceš jezdit s typem zelená, navol jako typ trasy zelenou rovnou.
Tak jak tak, "Vypočítat také zelenou trasu" klidně vypni, o nic nepřijdeš. Náklady se ti ukáží i u každé jiné vypočtené trasy
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod DCSpeedy v 26 bře 2012 17:15

Zelenou trasu sem zrušil. Zlepšení neni žádný, nebo zanedbatelný :-(
DCSpeedy
 
Příspěvky: 17
Registrován: 01 srp 2011 20:40

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod vuvu v 26 bře 2012 17:38

Jó hold Primo není iGO. Já jezdím po Praze kanálama abych nemusel nikde stát v koloně a když si nastavím trasu z jednoho konce Prahy na druhý, což je do 20 km a sjedu z trasy, začne Primo přepočítávat a když dopočítá a zdá se to krátké, přesto ujedu cca 300 m. Pokud bych měl v těch 300 m odbočit ( ve velkém městě je to 5x z deseti ) jsem v háji a už mě to cpe na otočení. Žádnou zelenou nemám nastavenou, pouze 2x rychlou. Mám C520 a ta silně nestíhá. Ani to nemusí přepočítávat. Zkus si vyjet serpentýny na Dachstein a pokud pojedeš rychleji než 30 km/hod. tak po první třetině Primo neví kde je, chvíli na skále, chvíli v lese ale na silnici se chytne až když zastavíš nahoře u jezera.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod tomasii v 26 bře 2012 18:44

Jj. psal jsem to už někde jinde - Primo2 na mém Miu taky nestíhá.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod happy66 v 26 bře 2012 19:53

Mě jde P2 na C520 dobře, ale nepoužívám 3D budovy a terén a jiné podobné zbytečnosti. Pouze skiny ve formě branding.zip. Taky sem zrušil unlock a Primo spouštím přímo z tlačítka Miomap... ;)
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I 16gb class 10
SD Kingston 2gb (servis)
mapy Here


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Uživatelský avatar
happy66
 
Příspěvky: 998
Registrován: 21 zář 2010 20:19
Bydliště: Vsetín

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod adrian.gulo v 26 bře 2012 20:01

Keď už sme sa takto rozkecali o rýchlostí C520, tak sa pripájam. :shock:
S Primo 2 mne osobne oveľa rýchlejšie naplánuje trasu ako P1.2, oneskorenie som zaznamenal iba cca 10m v obci aj mimo (50 - 110 km/h) , skúšal som to i vo veľkomestách a to 3D mám stále zapnuté. Ani vykreslovanie 3D nemešká. Sila GPS signálu mi neklesá, ani medzi budovami.
Používam všetko na SD karte, unlock nemám. Spúšťam priamo ako HAPPY66.
Tak ja tak :P

Tieto Miá sú fakt každé iné ...
Naposledy upravil adrian.gulo dne 26 bře 2012 20:08, celkově upraveno 1
MIO C-520 - iGO PRIMO 2

Prestigio Geovision 5850HDDVR-iGO Primo 9.6.7.299158
adrian.gulo
 
Příspěvky: 255
Registrován: 28 pro 2011 17:49
Bydliště: Slovakia , Štúrovo

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod happy66 v 26 bře 2012 20:05

S tím plánováním trasy se mě taky zdá, že to vypočítá rychleji než v 1.2... :)
Tento týden očekávám zásilku dvou nových SDHC karet Transcend 4 a 8 GB class 10, tak sem zvědav jak to bude šlapat.... :lol:
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I 16gb class 10
SD Kingston 2gb (servis)
mapy Here


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Uživatelský avatar
happy66
 
Příspěvky: 998
Registrován: 21 zář 2010 20:19
Bydliště: Vsetín

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod vuvu v 26 bře 2012 22:01

Pánové, od začátku se bavíme o přepočítávání, příp. o stíhání navigování . Vy už zase do toho motáte plánování trasy. Ano, plánování je určitě rychlejší, ale pokud budete jezdit z prdele do prdele 20 km, tak c520 stíhá. Přijeďte se projet v Praze po Malé Straně, nebo jak jsem psal trochu rychleji na Dachstein a pak poctivě napište, jak to tyto navigace stíhají. ( Bavíme se o čínách a c520 ) A pokud to někomu běhá rychle, protože vypnul budovy a skoro všechno ostatní, tak se divím, proč jezdí s Primem a nenechl si tam Mio Map. Ten také tyto vymoženosti neuměl.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Doba přepočtu trasy

Příspěvekod happy66 v 27 bře 2012 14:02

Buď v klidu, já to mám vyzkoušené taky po Německu i cestou tam a zpět, takže se tady nebudeme bavit o 20, ale třeba o 1100 kilometrech jedna cesta a to ne jednou. A samozřejmě je rychlejší nejen plánování trasy, ale i přepočítávání. Měl sem problémy pouze s Primo 1.1, to mě na navi nešlo dobře a nezjistil sem proč. Primo 1.2 už bylo OK. A to, že nepotřebuju třeba vidět v navi budovy a terén ještě neznamená, že mě vyhovuje Miomap. Nechápu, jak můžeš vůbec tyto dva programy srovnávat... :o :roll:
Klidně ať si tam každý nacpe všechno co kde najde, ale potom tady přijdou brečet, že navigace nestíhá. Já mám hlavně navigaci na to aby mě dovedla kam potřebuju... :!:
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I 16gb class 10
SD Kingston 2gb (servis)
mapy Here


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Uživatelský avatar
happy66
 
Příspěvky: 998
Registrován: 21 zář 2010 20:19
Bydliště: Vsetín

Další

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron