Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Prosím o radu

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 29 bře 2014 15:49

Mrzí mě, že si to bereš osobně. Já moc dobře vím, že to není nikoho povinnost tady pomáhat druhým ale na druhou stranu, o tomto, to Fórum přece je. A to že se dotazuji jak zvětšit někde u něčeho nějaké písmo by MOŽNÁ uvítalo více majitelů této navigace. Hlavně starší generace odkázaná na brýle. A odkazovat nás na oční, ať si necháme předepsat více dioptrií by bylo sice jednodušší ale také dost nezdvořilé. Navíc, mě osobně nejde o to, předělat celý skin (barvy a všelijaká písma v nastavení) ale jen o to písmo které se zobrazí na displeji při navigování.
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod amatér v 29 bře 2014 15:52

Já sice nevím, kde je tvá hranice "starší generace", přesto mám pocit, že tvé problémy nevyplývají z věku, ale z nevhodného přístroje. Upřímně, telefon, který má šířku 4 cm bych jako navigaci používat nemohl. Neviděl bych na ni.
Teď to neber osobně, já už také nosím brýle, a po mladých holkách se tak nanejvýš otočím, ale ...
Nebylo by snazší ten mobil umístit pod zvětšovací sklo? :nevim:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Prosím o radu

Příspěvekod SvoDa v 29 bře 2014 16:07

Zase se budu muset trošku rozepsat :sad:
@EaU: Špatně jsi mne pochopil, já to neberu osobně :lol:
Celý problém, proč se mi do toho nechce je v tom, že já skin diMka nepoužívám, a upravovat něco, co nemám jak vyzkoušet je šílený.
Sám jsi psal, jak tě metoda pokus/omyl nebaví a jak je to zdlouhavé. U zvětšení textů názvu obce jsme to "ladili" 4 dny. Když v tom budem na dálku pokračovat dál, bude to šílenství pokračovat => něco ti navrhnu, budu čekat až si to přečteš, vyzkoušíš a dáš vědět jak to dopadlo ... a když to nebude fungovat, tak to bude furt dokola.

I to tvé požadované posunutí buttonu rychlosti je taky jen o změně "nějaké" hodnoty (asi někde v template.ccs, tam, kde zápis button obsahuje current nebo actual speed.
A to zvětšení písma u horního a dolního proužku bude možné tím už tebou použitým zápisem fontsize=?? v navigatemap.ui, v layerech obsahující pojmy currentstreet a nextstreet
Jenže posunutí buttonu rychlosti nahoru může kolidovat s přespříštím manévrem, vizuálním varováním překročení rychlosti, DA značkami, atp. ... a nakonec to bude změna za změnou => změníš jedno a to vyvolá změnu něčeho jiného, jelikož si to zavazí.
Věřím, že zrovna mne nemůže nikdo nařknou z toho, že bych nechtěl někomu poradit či pomoct :!: . Resp. může :sad: , ale mýlil by se.
Od toho, abychom si radili a pomáhali toto fórum opravdu je a já se to snažím každý den dělat (když jsem se právě kouknul do statistik, tak zde mám 11.62% ze všech příspěvků, které tu kdo kdy napsal), jenže vzpomeň si jak dlouho jsme řešili "na tvou zakázku" "obyčejné" zvětšení textu, byť to nakonec vypadá jednoduše, komunikovali jsme na to téma 4 dny (a já si tím vylepšil statistiku :lol: .

Souhlasím s amatérem, že jsouli ti display a texty v něm malé, bude pro tebe opravdu výhodnější používat zařízení s větším displayem.
Vím, že to stojí peníze, ale na malý display se toho zas moc nevleze a při dalším zvětšování textů budou delší názvy neúplné a display celkově nepřehledný, nebo jak už jsem psal, budou kolidovat s jinými texta a údaji
Pokud už chceš mocí mermo používat i nadále malý display, tak nech texty v poměru k ostatnímu tak jak jsou, stejně si myslím, že i ten mega velký název obce tě časem omrzí a budeš jej zmenšovat.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 30 bře 2014 12:47

Zkusím, uvidím a končím.
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod SvoDa v 31 bře 2014 07:11

Nehaž flintu do žita :!:
Nehodlám jakkoliv moralizovat či poučovat, ale já osobně, než jsem si troufl do navigačního SW jakkoliv zasahovat, nikoliv jen z obav abych něco nepoškodil, ale hlavně abych věděl jak se to má dělat, jsem v r. 2008, kdy jsem si koupil první navigaci, přes 2 měsíce jen studoval a četl různá fóra, především dnes již neexistující MIOfórum a stále použitelnou navibibli sv. Tomáše zde
Kód: Vybrat vše
http://www.tomasii.cdc.cz/
dělal si poznámky a snažil se tomu, čemu jsem chtěl přijít "na kloub" porozumět => pochopit co a jak kde k čemu slouží a co se čím ovlivnňuje. Nejsem ale ajťák, takže spoustě věcí nerozumím ani po těch 6 letech ;)
Začátky jsou těžké a musíš být trpělivý, bez sebe samého se to nenaučíš.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 01 dub 2014 09:56

10.4.
Tak mi to jaksi nedalo a pokoušel jsem se to řešit sám. Po x pokusech a dalších x pokusech je můj výsledek takový:
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Obrázek

S těmito zápisy:
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

<ROADSHIELDEDTEXT class=" font_main bd" color=#000000 color2=#FFFFFF fontsize=24 glowtype=1 glowsize=3 top=0% left=0% w=100% h=5% align="CENTER" rshtextNextStreet class=next_street textmodel_wstr=(%lua.wSimulateIsTrackPlaying ? "lua.wTrackPlayingCurrentName" : (%lua.wEasyNavTripInfoRouteDestShowName !="" ? %lua.wEasyNavTripInfoRouteDestShowName : "navigation.next_street_with_shield")) visible=(%route.list.navigated.has_navigable_path || %lua.wSimulateIsTrackPlaying)>
<BUTTON sprNavMainTop class=next_street z=1 onrelease=(%navigation.is_in_simulation ? undef : sc_ShowItinerList) onlongclick=(%navigation.is_in_simulation ? undef : sc_wCreateAvoidCockpit) visible=(ui_PropLayer.shownextstreet) overmaplayer>

Díky bohu! (Teď už jenom doufám, že jsem si tím NENAPRČIL něco dalšího co by mělo souvislost s původními zápisy.) Vlastně i díky panu "SvoDa".
Pravda, některé delší názvy se tam asi nevejdou ale teď již nebude problém, si to písmo přizpůsobit.
Naposledy upravil EaU dne 05 led 2015 10:36, celkově upraveno 1
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 17 pro 2014 07:49

Pánové, marně pátrám po možnosti, jak a kde si upravit a zadat VZDÁLENOST před manévrem ve 2d = kdy má začít k zoomování mapy.
Tak mi tak trochu vadí, že k maximálnímu přiblížení (zobrazení) manévru dojde až těsně před manévrem (+- 50 až 30 m).
Docela bych uvítal si tuto vzdálenost přizpůsobit. Např. aby už 1000 m před manévrem začal přibližovat
a dejme tomu v 500 až 300 m aby už bylo vidět maximální zobrazení manévru.
PS.
Copak o to, ve 3d, tam by to ještě ušlo ale ve 2d navíc sotva když dokončí nějaký manévr a byť další je po pár metrech, oddálí náhled (mapu) tak,
že ten další manévr pak ani nestihne přiblížit! Je chyba v mojí krabičce (mobilu) nebo je to normální jev !?

Prosím, nešlo by s tím něco udělat ?
Naposledy upravil EaU dne 15 led 2015 09:40, celkově upraveno 1
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod SvoDa v 17 pro 2014 13:06

tady viewtopic.php?p=43956#p43956 jsme řešili úhly náklonů (angle) i přiblížení/oddálení k mapě (zoom) v tom či onom řežimu náhledu na mapu (nízký náhled (camera1), střední (camera2), vysoký (camera3)) a pokud si dobře vzpomínám, jdou tam nastavovat i vzdálenosti (distance) k manévru kdy se ten nastavený angle a zoom má konat
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 18 pro 2014 07:04

Jsem velice rád, že se mi někdo ozval. Potíž je ale v tom, že
x - 3 km před manévrem mám AUTOMAT.PŘEHLED
3 - 0 km před mám
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

[camera2]
common settings
maxdistance=800
2D settings
minzoom2d=50
maxzoom2d=800
defaultzoom2d=800

[camera21]
common settings
maxdistance=800
2D settings
minzoom2d=50
maxzoom2d=800
defaultzoom2d=800


(používám zlatou střední cestu. Při tomto nastavení vidím zhruba 2 km před sebe, takřka z dědiny do dědiny. Pravda, mohl bych změnit dané hodnoty ale pak by šlo o to, že bych hleděl na oranžový tlustý proužek uprostřed navigace a to již po ukončení auto.přehledu, což je o ničem). Mě jde ale o to samotné finálové přiblížení, kdy prostě i při tomto mém nastavení, že k němu dojde +- 50-30 m před manévrem. A to bych chtěl posunout zhruba na těch 800 - 500 m.
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod SvoDa v 18 pro 2014 07:43

No tak vyzkoušej nějaký skin, který má v nastaveních možnost změnit pro náhled hodnoty úhlů, přiblížení i vzdáleností pro ně. Umí to např. skin Gurjon.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron