Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Prosím o radu

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 27 bře 2014 12:32

Omluva velká, tak se mi konečně zadařilo. Název se mi již zobrazuje ale potřeboval bych zvětšit to písmo.
<TEXT class=txt_16 color=#FFFFFF color2=#000000 glowtype=1 glowsize=2 top=50% left=40% w=30% h=20% align="CENTER" text=(%navigation.car.address.city)>
Místo 16 jsem dal 32 Bezvýsledku. Jak na to?
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod SvoDa v 27 bře 2014 12:49

Zas děláš něco jiného než máš :roll: :zed:
Já jsem nepsal nic o hodnotě 16, takto se "fontovalo" ve windows, v Androidu je to trošku složitější, dej tam proto ten zápis jak jsem už jednou poipisoval zde viewtopic.php?p=99798#p99798, čili místo class=txt_16 dej class="font_sec_poi bd" (to má font 20 a snad to bude vyhovující.
Pokud chceš ještě větší písmo, tak se mrkni v data.zip do souboru xxx_yyy(tvé rozlišení)\ui\params_portrait.css kde najdeš seznam názvů různých "fontsize" s uvedenými hodnotami velikosti fontů.
Najdeš tam třeba onen fontsize_sec_poi: 20 , což znamená, že když do navigatemap.ui souboru napíšeš class="font_sec_poi" vezme si to z toho fontsize_sec_poi: 20 velikost fontu "20" .
Pokud chceš tedy ještě větší písmo, třeba 28, použij fontsize_keyboard: 28 a zápis pak bude class="keyboard" a písmo bude mít velikos fontu 28 atd.

Pokud navíc zápis bude class="font_sec_poi bd", čili za názvem fondu bude mezera a znaky bd, bude to písmo ještě navíc i tučné.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 27 bře 2014 13:29

Teď mě asi ukamenuješ, ale jen pro upřesnění. Mám to do mobilu s WM 6.5 .
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod SvoDa v 27 bře 2014 13:44

Aha, to jsem si neuvědomil, já myslel, že je řeč o Androidu, omlouvám se.
Ve windows jsou ty názvy fontů v data.zip v souboru xxx_yyy(tvé rozlišení)\ui\templates.ccs a pokud diMka používá i své vlastní fonty, bude jistě soubor templates.ccs i ve skinu
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 27 bře 2014 14:48

Jo, je tam i v tom skinu např.:
fontsize_fieldsSS:30;
fontsize_maneuverdist:24;
znamená to že ten zápis bude začínat takto: <TEXT class="fontsize_fieldsSS:30" color nebo takto: <TEXT class="fontsize_fieldsSS" color
respektive jak by měl vypadat? Přiznám se, že už ani mě to moc nebaví furt a dokola pořád znova a znova něco přepisovat, vkládat, zkoušet a spouštět a vypínat navigaci jen abych cosi zjistil. Řeknu vám jedno, hluboká úcta Vám všem, kteří už toto máte za sebou. Ovšem mě nezbude nic jiného než to asi vzdát.
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod SvoDa v 27 bře 2014 16:02

Vždyť už jsem ti příklady zápisů psal výše, byť k Androidu, ale pro windows je to to samé.

Jestli chceš použít pro tvůj zápis do navigatemap.ui velikost 30 existujícího fontu fontsize_fieldsSS:30 nebo velikost 24 fontu fontsize_maneuverdist:24 z templates.ccs,
pak zápis v .ui bude
<TEXT class="fieldsSS" color....
nebo
<TEXT class="maneuverdist" color....

čili bez toho začátku a konce, čili bez fontsize_ a bez :30, resp. :24


EaU píše: Přiznám se, že už ani mě to moc nebaví furt a dokola pořád znova a znova něco přepisovat, vkládat, zkoušet a spouštět a vypínat navigaci jen abych cosi zjistil.
Nejenže jsme si tím mnozí už prošli, ale bez metody pokus/omyl se mnohdy obejít ani nelze, takže si tím někteří procházíme dodnes.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 28 bře 2014 08:25

Tak jsem to tak udělal ale bohužel, písmo je stále stejně velké (malé) ať zapíšu "fieldsSS" nebo "maneuverdist" . Kde by nebo v čem by mohla být ještě chyba? A nemohlo by to být ještě nějakou úpravou (zápisem) v SYSu. Pokud si vzpomínám, tak tam se nějak upravovalo písmo názvů ulic. Se mi zdá že zrovna ta velikost a podbarvení (orámování) písma.
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Obrázek

Jak ho zvětšit aby ten název města byl asi tak stejně velký, jako je tam ten název ulice na mapě "Horní..."?
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod SvoDa v 28 bře 2014 08:49

Nevímm jestli má diMka ve skinu povolenou změnu velikosti fontu přímým zápisem ohledně fontsize do layeru, ale ještě mne napadá, zkus přímo do toho řádku <TEXT ... v navigatemap.ui třeba mezi color2=#000000 glowtype=1 dopsat fontsize=32.
Jiné snadné řešení mne nenapadá, ale na druhou stranu, ten název obce, jak je na screenu je přeci už dostačující => čitelný, ale to je jen můj pocit.

Popř. pokud to zase nezafunguje, zkus použít tentýž font (class=), který má už nějaký větší text, např. ten s čísly domů čili např. class="font_main"
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Prosím o radu

Příspěvekod EaU v 29 bře 2014 14:40

A je to!
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Obrázek

s tím to zápisem : <TEXT class=" font_main bd" color=#000000 color2=#FFFFFF
fontsize=28 glowtype=1 glowsize=2 top=60% left=2% w=100% h=10% align="CENTER" text=(%navigation.car.address.city) visible=(%navigation.car.is_incity)>
A velikost písma (28) jde kdykoliv změnit.
PS. už by to chtělo jenom doladit. Ikonku rychlosti (40 km/h) vlevo dole a zrovna tak ikonku vpravo dole posunout trochu nahoru aby se dal název obce usadit jakoby na tu dolní lištu. Bylo by to perfektní.
PS2. Dokážeš-li si představit 4cm, tak to je šířka plochy mého mobilu. Takže ten název obce v předchozím obrázku byl opravdu malinký a o ničem.
PS3. Možná by stálo za to, alespoň pro mě, zvětšit písmo horního a dolního panelu ("Místní komunikace" a "31 Olomoucká 22") . Pravda, o moc asi ne ale dobrý každý pixl. Zkusil bych to sám třeba dopsáním fontsize=?? ale i kdyby to stačilo, tak vůbec nemám potuchy kam.
PS4. DĚKUJI
Naposledy upravil EaU dne 29 bře 2014 15:21, celkově upraveno 1
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Prosím o radu

Příspěvekod SvoDa v 29 bře 2014 15:17

Chlape uč se ;-) a zkus to sám.
4 dny tu řešíme na dálku zvětšení tvého textu a ty chceš další "maličkosti" :?: :!: :tyty: :lol:
Promiň, ale kdybych měl každému posunout to a zvětšit tamto :) , tak bych tu musel sedět na plný úvazek :zed:

Třeba mne ale někdo v šití diMky na míru EaU vystřídá :)

P.S.: a mimochodem, není zač ;-)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků