Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

PRIMO 2

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: PRIMO 2

Příspěvekod CadillacCZ v 25 pro 2012 15:22

*Mirus

Díky za obsáhlé info ;) tak nějak už vím co jsou mapy a jaké soubory tam dále patří, ale nevím jak to že např. Primo2 používá mapy NAVTEQ a i AutoMapa 6.11 taky, ale v MAPS má úplně jiné názvy ( AutoMapa/MAPS/Europe/CZ.all.c ) bez koncovky .fbl...... a nemůžu tam třeba použít Navteq mapy z Prima2. Tak jsem chtěl jen vědět jak to s těmi mapami v různých typech nav. systémů je :roll: :?
NAVON 750 TMC,BT... PRIMO 9.6.5.221194, Dimka_156A_TomSoft_CZ - (ftr) + TRUCK nastavení
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: PRIMO 2

Příspěvekod CadillacCZ v 25 pro 2012 15:26

*happy66

Jooooo....tak už je mě to jasný ;) to jsou přesně věci který se teprv učim...díky moc ;)
NAVON 750 TMC,BT... PRIMO 9.6.5.221194, Dimka_156A_TomSoft_CZ - (ftr) + TRUCK nastavení
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: PRIMO 2

Příspěvekod Mirus v 25 pro 2012 15:35

@ CadillacCZ
Jsou různé soubory map pro různý software . AutoMapa neumí číst .fbl a naopak , Primo neumí číst .all.c . Jsou to sice oba Navteq , ale každý výrobce navigace si podklady od Navteq upraví do svého formátu (aspoň si to myslím :? ) .
GoClever 4384FMBT
Prestigio GeoVision 7777
Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB , CZ LTE - Android 6.0.1
Uživatelský avatar
Mirus
 
Příspěvky: 533
Registrován: 12 lis 2009 06:40
Bydliště: Pardubice

Re: PRIMO 2

Příspěvekod CadillacCZ v 25 pro 2012 16:24

*Mirus

Chlapci...děkuju vám...to jsou věci, který na netu nenajdeš i kdyby ses po..al ;) já vím, pro vás detaily, pro laika základní informace :)

**happy66

díky za info ... po zápisu do skinu se velikost obrázku zobrazení výjezdu zmenšila na potřebné hodnoty.
NAVON 750 TMC,BT... PRIMO 9.6.5.221194, Dimka_156A_TomSoft_CZ - (ftr) + TRUCK nastavení
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: PRIMO 2

Příspěvekod nenicododat v 25 pro 2012 22:37

Ahoj ve spolek přátelé,trochu odbočím a zeptám se trochu jinak.Čas popošel a kvalita mapových podkladů se nějak změnila,něco přibylo,něco ubylo...které mapy dnes nejvíce použiváte??? TT nebo NQ nebo CEDA ??? A jaké nastavení...rychlá...snadná...atd...???
Třeba někdo odpoví...

Jinak přeji ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK A HLAVNĚ POHODU A ZDRAVÍ
NAVON N670 PLUS ; P 2.4 ; Skin fmilan&amatér v.2.4.1 ; TTS hlas Zuzana (CZ) ; NQ
Toshiba Excite Pure AT10-A-104 ; Android 4.2 ; P 2.4 9.6.29.375713
Možné ihned...nemožné do tří dnů...zázraky do týdne...
Uživatelský avatar
nenicododat
 
Příspěvky: 164
Registrován: 15 led 2010 15:08

Re: PRIMO 2

Příspěvekod tomasii v 25 pro 2012 22:57

Tak to je velmi relativní - někdo preferuje ty a jiný zase ony. Rovněž záleží na pokrytí a tedy kde bydlíš a kam jezdíš. Já třeba přeferuji Navteq, ale najdeš spoustu fandů TT, nebo i map regionálních. ;)
Jo a pro druh nastavení platí totéž - každý dle svého gusta. Já většinou používám krátkou trasu, musím si ale taky často vkládat PB. Takže - jak kde co. ;)
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: PRIMO 2

Příspěvekod alb208 v 27 pro 2012 18:38

Já taky preferuji Navteq, nyní ve verzi 2012.Q3 už jede ukazatel rychlostního limitu i na vedlejších silnicích, ne jenom na hlavních štrekách a navíc velmi dobře od ostatních, značky povolené rychlosti ukazují přesně a třeba i několik kousek za sebou, což se např. u Cedy i jiných říct nedá, ba naopak, mají v tom pěkný guláš. Viděl jsem taky u nás např. přidaná nová parkoviště i některé nové kruháče. Co se mě líbí u Cedy je velmi pěkné zobrazení řek a potoků, to mě u Navtequ chybí, někdy se to velmi dobře hodí při nejasné situaci. Zkoušel jsem i TT, ale vrátil jsem se k Navteq. Kdyby Navteq měl ty řeky jak Ceda, tak je to celkem dokonalé....Alespoň tedy pro mě.....
alb208
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 črc 2011 06:24

Re: PRIMO 2

Příspěvekod xtonda v 28 pro 2012 12:45

Zdravím, jaká je aktuální zkušenost s mapami CEDA? Je to jediná mapa, kde nenarážím na nedostatky v hledání podle adres/čísel popisných (najdu adresu naší chalupy) a navíc je datově nejobjemnější (FBL + FPA 58 MB, Navteq 50 MB, TomTom pouze 36 MB) a tedy se domnívám že i nejpodrobnější. V minulosti (cca 3 roky) jsem tam však narážel na hlouposti a chyby ve výpočtu trasy. Jaká je tedy aktuální zkušenost, lze mapu doporučit nebo má nějaké vážné nedostatky?
xtonda
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 lis 2009 16:15

Re: PRIMO 2

Příspěvekod amatér v 28 pro 2012 13:07

Stokrát, je tu omíláno, že jde vždy pouze o subjektivní pocit jednoho každého. Máš pocit, že velikost mapy je určující faktor pro kvalitu? Pak máš ty nejlepší mapy, které existují.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO 2

Příspěvekod xtonda v 28 pro 2012 14:20

Ano, dá se předpokládat, že množství objektů a tedy i podrobnost mapy je v přímé úměře s velikostí. Samozřejmě to není jediné kritérium, i velmi podrobnou mapu mohou zabít nepřesnosti a chyby. Něco je věc subjektivní ale spousta není.

Když Navteq dodělal podrobné pokrytí ČR měl tam spousty chyb spočívajících v zanesení neveřejných komunikací a komunikací s omezeným provozem či absenci různých překážek což vedlo k častému vedení do neprůjezdných oblastí. A těch chyb tam bylo docela dost, i se spekulovalo o tom, že Navteq ty mapy vyrobil vektorizací fotomap. Bylo tam toho dost, psalo se o tom na fórech a rozhodně to nebyl subjektivní problém, viz popularita map TeleAtlas v hlasování ve vlákně "Nové mapy".

A zrovna tak problematický výpočet tras u CEDA nebyl nějaký můj blud, ale v diskusích diskutovaný problém.

A mě prostě zajímá jak se uživatelům s odstupem let jeví mapy CEDA nyní.
xtonda
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 lis 2009 16:15

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 38 návštevníků