od addam v 12 zář 2011 14:03
To Ondra2 - opravdu nechápu, proč duplikuješ otázky a už vůbec nechápu, proč mi tu stejnou otázku píšeš i do soukromé zprávy....
Nyní Ti stručně odpovím a poté se přesuň do správných vláken - tak jak Ti napsal kolega SvoDa.
Výchozí adresu někde (třeba ve Francii) Ti to ukazuje proto, že Tvoje navigace nemá (a zatím ani neměla) signál GPS, takže neví kde teď zrovna jsi (nebo kde jsi naposledy byl).
To může být způsobeno dvěma příčinami:
1) Tvoje navigace nemá výhled na nebe, takže nemůže alokovat a zafixovat Tvoji aktuální polohu. Nesedíš náhodou uvnitř budovy?
nebo
2) Nemáš v navigačním programu správně nastavené parametry GPS modulu - tzn. číslo portu a baudovou rychlost, a proto navigační program nedetekuje GPS modul a tím pádem nemůže alokovat a zafixovat Tvoji aktuální polohu.
Až problém odstraníš a navigace bude bude vědět kde teď zrovna jsi, tak jako výchozí bod bude považovat místo kde se teď zrovna nacházíš a pokud bys následně ztratil GPS signál (třeba bys vešel do budovy), tak výchozím bodem bude Tvoje poslední známá poloha.
Program iGO PRIMO si standardně sám detekuje parametry GPS modulu (port, baud. rychlost) přístroje ve kterém je spuštěn, ale někdy se autodetekce nezdaří a v takovém případě je potřeba tyto parametry specifikovat přímo v souboru SYS.TXT. Pokud nevíš, jaké parametry má GPS modul ve Tvé navigaci (tzn. neznáš port a baud. rychlost), tak můžeš použít nějaký diagnostický nástroj - já to třeba řeším tak, že si v neznámém navigačním přístroji spustím program SMARTMAPS (nebo staré iGO8) a provedu autodetekci a výsledné hodnoty ručně dosadím do SYS.TXT.
Ale ještě předtím bych se podíval na jednu věc - předpokládám že sis program iGO PRIMO stáhnul cracknutý (kradený) někde z internetu - takže je také možné, že v souboru SYS.TXT předchozí "majitel" toho programu vyplnil parametry GPS modulu, které neodpovídají parametrům GPS modulu Tvojí navigace. Takže začni tím, že se do souboru SYS.TXT podíváš a zjistíš jaké zápisy tam vlastně máš.
Vzorný otec, manžel a milenec