Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Cesta zpět.... jak na to?

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod velsak v 27 srp 2011 21:09

výborný na práci s itineráři je třeba TYRE nebo routeconverter (obracení cesty hravě zvládají), ale je tu jeden háček - umí spoustu formátů kromě IGO/PRIMO :-)
Honor 10 - 1520*720, 4GB RAM, DUAL SIM, OREO 8.1.
NextGen 9.18.27.734842, skin PONGO 31.1.2018
Uživatelský avatar
velsak
 
Příspěvky: 481
Registrován: 07 led 2010 12:16
Bydliště: Jilemnice

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod santy v 28 srp 2011 06:47

jsem měl právě na mysli, v IGO8 to jde a v Primu ne? Nejde "dodělat" nějaká fce?
santy
 
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2011 15:58

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod tomasii v 30 srp 2011 23:30

Určitě by to šlo. Když to uděláš, řada lidí to ocení. ;)
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod mirague v 31 srp 2011 13:39

SvoDa píše:nestačí - aktuální polohu GPS (začátek) v rámci naplánované trasy (ani s nastavením začátku mimo pozici GPS) s cílem neprohodíš. Průj. body ano

Proč neuděláš to, že si nadefinuješ ve původní trase, kterou chceš otočit jako 1. průjezdní bod tvůj nový start? Pak máš možnost původní startovní bod odmazat a ten nový start v roli průjezdního bodu se stane automaticky novým startovním bodem. Pak už jenom upravíš průjezdní body a jako poslední průjezdní bod zvolíš cíl. Nakonec odmažeš původní cíl a jsi hotov s celým otočení trasy.
mirague
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2010 12:05

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod Mirus v 31 srp 2011 15:05

Proč to dělat jednoduše , když to jde složitě , nebo raději vůbec :( Politici v současné době taky vymýšlejí všechno možné i nemožné (hlavně kraviny) :( Nejsem žádný programátor nebo něco podobného , ale když místní borci , kteří mají Primo v malíku a dokáží s ním různé předělávky oproti originálu , tvrdí , že to nejde , tak to asi nejde . Na jedno ťuknutí by to bylo fajn . Kdo na to přijde , šup sem s tím .
GoClever 4384FMBT
Prestigio GeoVision 7777
Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB , CZ LTE - Android 6.0.1
Uživatelský avatar
Mirus
 
Příspěvky: 533
Registrován: 12 lis 2009 06:40
Bydliště: Pardubice

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod SvoDa v 31 srp 2011 16:52

mirague píše:Proč neuděláš to, že si nadefinuješ ve původní trase, kterou chceš otočit jako 1. průjezdní bod tvůj nový start? Pak máš možnost původní startovní bod odmazat

nemáš, jelikož start (začátek) nejde odmazat (chybí u něj popelnice). Lze odmazat průj bod nebo cíl, kdy následným cílem se stane poslední průj.bod. Chtělo by to více zkoušet a ověřovat, než teoretizovat.
Dalo by se to tak, že 1.průj bude těsně (pár metrů) za startem, a není potřeba mazat start, který ani smazat nejde, a možná i jinak, ale proboha proč to tak komplikovat ?

Funkce "otočení" trasy opravdu v iGO8 byla, ale dělala paseku v případě průjezdních bodů na víceproudých silnicích, v protisměru, jednosměrkách, zákazech odbočení na cestě zpátky, kdy na cestě tam se odbočit dalo atp. a proto to skinotvůrci opustili a nechali vás na holičkách

Navíc píšeš to mně, jakobych tu funkci já potřeboval. Mně zcela vyhovuje před zpáteční cestou, chci-li z nějakých důvodů toutéž trasou opačně jako jsem jel předtím, zadat ručně cíl, či jej vyvolat v oblíbených, navolit si předem uložené průj body či oblíbené, nebo si klidně vytvořit nové průj body. Mámli času víc, zpáteční trasu si naplánuji předem tam i zpět, uložím a až to vypukne, trasu načtu.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod amatér v 31 srp 2011 17:12

Já už na to přišel, jak to udělat, je to celkem jednoduché. ;)
Ono si stačí zapamatovat odkud jsem vyjel a potom si cestu naplánovat obráceně :D
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod tomasii v 31 srp 2011 20:22

Sakra, tak to mě nenapadlo. Já to dělal vždycky jako Dan. :roll:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod SvoDa v 01 zář 2011 06:54

Chvilku jsem čekal, jestli na to někdo přijde s nějakým fungujícím řešením, které Primo "umí", jelikož jsme měl pocit, že byste tu funkci sice využívali, ale že někteří střílíte od boku a snad se na to ani nesnažíte přijít.
Chtěl jsem proto ještě chvilku počkat, jestli na to přijdete nebo ne, ale nakonec dávám k dispozici toto, celkem snadné, řešení.

Pokud máš cestu plnou průjezďáků a chceš ji jet zpět stejnou cestou jako tam, tak to jde bez skinu a bez úprav, jen je potřeba umět plánovat trasu, uložit ji a načíst ji.

Řekněme, že chci naplánovat trasu s bodu A do bodu E a na cestě mít tři průjezdní body (B, C, D), které jsou mimo přímou trasu A->E a toutéž trasou jet i zpět
Cesta tam tudíž bude A->B->C->D->E
a
cestu zpět tudíž potřebuji E->D->C->B->A.

Postup:
1) naplánuji trasu A->B->C->D->E, pojmenuji a uložím
2) dojedu do bodu E
3) v bodě E vyřídím to, kvůli čemu jsem tam jel (to je nejdůležitější část celé operace a na to nesmím zapomenout :!: )
4) před zpáteční cestou v bodě E načtu znovu tutéž uloženou trasu, jako když jsem do něj jel
5) původní začátek (A) se po zachycení signálu GPS změní na nynější bod E
6) uložená trasa se tudíž sama přepočítá tak, že vznikne E->B->C->D->E (trasa nezmizí s hláškou "dorazili jste do cíle", ikdyž se nacházím přesně na pozici cíle (E), protože mám absolvovat ještě průjezdní body (jakoby okružní jízdu) a krom toho asi nikdy nebudu přesně na metr tam, kde se nacházel bod E původně uložené trasy
7) uvedená trasa mne však tahá po průjezďácích ražených směrem od původního začátku (A), takže si jen přeskupím průjezdní body přes funkce "optimalizovat trasu" nebo "optimalizovat body" nebo "znovu uspořádat", čímž získám E->D->C->B. Bod B (1. průj bod na původní cestě A->B->C->D->E) bude nyní cílem
8) vyhledám bod A (původní začátek a nynější cíl mé cesty) a zvolím jej jako konečný cíl (nebo funkcí upravit trasu navolím A na konci seznamu přes "+")
9) vznikne trasa E->D->C->B->A
10) trasu E->D->C->B->A si lze uložit (s nastavením začátku s odpojeným GPS na E) ještě před absolvováním A->B->C->D->E, kdybych neměl v E čas na body 6-9 a jen tuto předem vytvořenou a uloženou trasu v E načtu z uložených

Podotýkám, že tento postup nemusí být bez jakýchkoliv úprav data.zip či skinu, čili použitím pouze defaultních funkcí jediný a nejjednoduší, třeba přijdete na jednodušší.
Připomínám, že je nutno volit průjezdní body s rozumem tak, aby nebyly na víceproudých silnicích, v protisměru, jednosměrkách, zákazech odbočení na cestě zpátky, kdy na cestě tam se odbočit dalo atp.

Já využívám všech vymožeností Primo a pokud chci jet např. do HR přes HU a ne přes A a ještě k tomu nechci v HU platit poplatek za dálnici (i zpět), tak používám funkci vynechání->vynechat speciální úseky a tam zruším "překročení hranice Rakousko" pak "placené úseky v HU".
Totéž provedu na cestě zpět v rámci naplánování trasy domů.


Chápu, že někdo potřebuje z nějakých důvodů průjezdní body na cestě tam i zpět a nejen se něčemu vyhnout a pak se hodí výše popsaný postup, ale jde-li jen o to, dostat se z A do E a zpět za podmínek, které Primo "umí", vyplatí se používat funkci "vynechání"
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Cesta zpět.... jak na to?

Příspěvekod velsak v 01 zář 2011 09:23

Díky za krásný návod, sice optimalizace nemusí vždy být úplně přesné otočení, ale případné detaily si už každý určitě ručně doladí přeuspořádáním bodů.
Vynechání speciálních úseků je super věc kdyby ovšem mapy seděly s realitou, zkoušel jsem to někdy v červnu, ale některé neplacené úseky se v mapách tváří jako placené(co vím tak určitě ve SLO), takže to ztrácí to kouzlo, ale s tím nic nenaděláme.
Honor 10 - 1520*720, 4GB RAM, DUAL SIM, OREO 8.1.
NextGen 9.18.27.734842, skin PONGO 31.1.2018
Uživatelský avatar
velsak
 
Příspěvky: 481
Registrován: 07 led 2010 12:16
Bydliště: Jilemnice

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků