Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Primo Rastrove mapy Google

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod vovi v 28 črc 2011 12:40

Zkusím to trochu jinak - samozřejmě, že zoomovat se dá libovolně bez ohledu na skutečné rozlišení rastru. Ale pokud chceš stahovat jednotlivé malé "dlaždičky" a použít je pro tvorbu vlastního rastru, pak je mají poskytovatelé internetových map ukládané v nějaké hierarchické struktuře a tříděné právě podle rozlišení. A ta PSB utilitka je vyladěná právě pro z16 (což je mimochodem už skutečně kvalitní rastr s tím zmiňovaným rozlišení 0,28m/pix - a ne všechny internetové mapové zdroje disponují takto kvalitními rastry pro všechny zmapované oblasti).
Google Maps nejsou zásadním omezením - program pro stahování dlaždic a přípravu těch "osminových" bloků by v principu mohl být jakýkoliv (doporučený je SAS Planet, asi by šel používat i Mobile Atlas Creator; většinou se v takových programech dají více či méně pracně nastavit i další dostupné zdroje map - tady je ještě volné pole pro pokusy, zatím to máme něco přes 24 hodin a i žít je třeba ;) ). U toho Mobile Atlas Creatoru (já ho používám pro tvorbu vlastních map pro OZIho a TrekBuddy) je to pěkně vidět - dá se tam zobrazit mřížka, která ukazuje hranice jednotlivých dlažiček v daném "zoomu".
Podstatné ale je, že musím mít připravenu sadu JPG bloků s pevně danými souřadnicemi rohů (ty osminy stupňů) a ty pak proženu kompilační utilitou. A veškeré ztráty vznikají až tam. Do střev tomu ale nevidím a ani v tom nehodlám šťourat; třeba se časem objeví lepší možnosti a komprimace s kompilací nebudou s těmi docela kvalitními vstupními obrázky zacházet tak tvrdě.

Můj osobní tip je, že to z16 je zvoleno kvůli objemu dat a možnostem jejich zpracování - v takovém rozlišení je třeba pro oblast 10×15 km (jeden blok) stáhnout cca 15 MB JPEG dlaždiček, slepit je do bloku, ten zkompilovat do příslušného formátu. Probíhá tam nějaká komprese, výsledný .RASTER má cca 2/3 velikosti původních JPG bloků. Při použití Mobile Atlas Creatoru pro OZI mapy třeba narážím na problém, že dokážu pro danou oblast vyrobit mapu v z16, ale u z17 už narazím - proces se sice nastartuje a chvíli běží, ale časem to zbuchne. Objem dat roste zhruba kvadraticky s rostoucím rozlišením a není možné asi jít nad určitou danou mez. Dále je v té kompilační utilitě v tuto chvíli omezen počet vstupních bloků na 20 - a vůbec netuším, jestli je to omezení dané použitou koncepcí souborů .RASTER nebo se to "jen" péesbéčkovi nevešlo do dialogu :? .
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod vovi v 28 črc 2011 12:55

Teď mě ještě napadlo, že by to chtělo zapojit nedávného oslavence Drobečka. Pokud mě paměť neklame, tak má hodně společného s Planstudiem, které dělá pro Seznam podklady pro mapy.cz. A ty právě mají na rozdíl od Googlu kompletní pokrytí kvalitními rastry od GEODISu.

Drobečku, jestli to čteš, mám dotaz - nechystá se Planstudio na nějakou výrobu rastrových map ČR pro Primo (NavnGo)? Pokud ano - budete je prodávat aspoň přes Naviextras.com? Pokud ne - nechcete to zkusit maďarským soudruhům nabídnout?
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod Lakva v 28 črc 2011 13:30

amatér píše:Jen jeden příklad, satelitní snímky nejsou pro celý svět ve stejném rozlišení. Záleží na tom, kde mají imperialističtí soudruzi oblast zájmu. V mém okolí je největší muniční sklad v ČR, a podívejte se jak si s tím satelit umí poradit. Podotýkám, že jsem jen zoomoval, nic jsem neupravoval. :)
Ve které části lesa je muniční sklad?
ukázka.rar

Ty, Míro, ale já jsem ten muničák našel celkem v pohodě a rozlišení je tak 8-10 px/metr.
Kód: Vybrat vše
http://maps.google.cz/?ie=UTF8&ll=50.494647,14.19925&spn=0.010756,0.01929&t=h&z=16&brcurrent=5,0,1
Z jakého to máš zdroje?
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod vovi v 28 črc 2011 13:44

Já si myslím, že nejsou google maps jako google maps :lol: :lol:
Je docela rozdíl mezi maps.google.com a maps.google.cz - na tom "českém" klonu mají pro ČR ta kvalitní ortofota od Geodisu. Mirek to má z originálního maps.google.com (screeny jsou ze SAS Planet, ve kterém chystáme ty rastrové bloky pro PRIMO) a tam jsou ty obrázky horší. Zřejmě to nějak souvisí s americkou důsledností při dodržování autorskejch práv a šíření licencovaného obsahu pouze pro příslušná teritoria.
Na mapy.cz najdeš stejný obrázek.

Ono je to napohled sice stejné, pokud se do toho koukáš originálním Google intrfejsem. Ale když používáš nějakou aplikaci typu SAS Planet nebo Mobile Atlas Creator, tak se k obrázkům dostáváš přes API funkce - a tam narazíš na řadu omezení, které vyplývají právě z autorských práv. A to je ten pravý důvod, proč se nedá jednoduše pořídit kvalitní rastr z libovolného místa - ze samotných Google Maps bez použití hrubé síly jednotlivé dlaždice nestáhneš; a při použití API sice stáhneš, ale ne všechno, co by sis přál.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod amatér v 28 črc 2011 13:55

V pohodě, to byl jen příklad, o kterém vím, to jsou mapy Virtual Earth, ale i v Google jsou tyto případy. Podívej se v Google na pobřeží moře v oblasti Vladivostoku ;)

Jinak platí to co píše vovi.
Já to uváděl jen jako zajímavost, že v jedné oblasti může dojít k této rozdílnosti, a potom, to co je jakž takž použitelné, nemusí po kilometru platit.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod Lakva v 28 črc 2011 13:56

Což by ovšem znamenalo, že pokud by SAS Planet používal data z mapy.google.cz a ne maps.google.com, tak by možná teoreticky... Víte kam mířím, že? ;-)
- mohli bysme si udělat libovolnou oblast ČR, protože potřebný zoom by byl k dispozici všude...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod vovi v 28 črc 2011 13:57

Nebo se podívej na pobřeží Bosny a Hercegoviny - Google rastr jakž-takž, ale zato drobátko pokulhává Google mapa :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod vovi v 28 črc 2011 14:01

Lakva píše:Což by ovšem znamenalo, že pokud by SAS Planet používal data z mapy.google.cz a ne maps.google.com, tak by možná teoreticky... Víte kam mířím, že? ;-)
- mohli bysme si udělat libovolnou oblast ČR, protože potřebný zoom by byl k dispozici všude...

Míříš dobře, ale správně ten problém je o tom, co nám dovolí stáhnout API funkce použité v SAS Planet a ne o tom, co tam můžu vidět.
Já ještě budu zkoušet alternativní postupy a zdroje, ale když ono to chce čas...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod Lakva v 28 črc 2011 14:53

To je jasný, kámo, a respektuju to!!! :-)

Jak jste si mohli všimnout, už před časem jsem omezil svojí aktivitu na úpravách GJ skinu - a důvod nebyl jiný, přišel pro mě čas žít víc v reálném světě než ve virtuálním. Což, jak někteří taky vědí, dospělo až tak daleko, že jsem se začátkem června oženil ;-)

Takže cokoliv napíšu a jakkoliv to bude na první přečtení vypadat, nikdy to nebude míněno jako urgence ve smyslu "Ty jova, tak dělej, kde to vázne, já to chci HNED, tak to koukej udělat místo snídaně!!!" To opravdu ne-e :lol:
Až to bude, tak to bude. Do cíle trefím i tak, tak vo co go... :-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Primo Rastrove mapy Google

Příspěvekod amatér v 28 črc 2011 21:28

Liberec + Jablonec n.N. - Google
:arrow: :idea:
Kód: Vybrat vše
http://www.spreadmyfiles.com/files/VNUKSSUN/LBC%20-%20JBC%20Google.rar
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron